Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Zadania na II trymestr

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

Zadania na II trymestr

W najnowszym M jak mama, podpowiadamy, o czym warto pamiętać w drugim trymestrze ciąży ( w poprzednim numerze pisaliśmy o trymestrze pierwszym) , Dowiecie się, jakie są najważniejsze badania w tym czasie, jakie suplementy warto zażywać i jak zmodyfikować swoją dietę. Polecamy!

A może też macie jakieś specjalne wskazówki na ten czas?

2. BabyApp
    Cytat Zamieszczone przez Nowotka Zobacz posta

A może też macie jakieś specjalne wskazówki na ten czas?
    Dbać o siebie. Póki jeszcze brzuszek niezbyt duży - kompletowac wyprawkę. A przede wszystkim - wyluzowac się i cieszyć się ciążą! II trymestr to naprawdę fajny czas, miło go wspominam

Senior Member Awatar renata327
    Mieszka w
    Hallstadt
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-12-14 zobacz kalendarz
    Witam,
    ja zauważyłam że dużo zależy też od tego czy jesteśmy zamężne czy nie, bo jeśli nie to przybywa formalności, które najlepiej zrobić w 2 trymestrze gdyż mamy więcej siły i przestają nas męczyć już typowe dolegliwości ciążowe. A tak to podstawą jest w tym czasie wyprawka i przygotowania domu dla Nowego członka rodziny.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    W drugim trymestrze trzeba też pamiętać o USG połówkowym! bada sie wtedy płód pod kątem występowania wad wrodzonych oraz określa przybliżoną masę i wiek

Senior Member
    mieszka

O mnie
    Staram się o ciążę
    w II trymestrze trzeba też przywiązywać uwagę do tego jakie witaminy przyjmujemy, ja w II trymestrze zaczęłam przyjmować mama dha premium plus ze wszystkim niezbędnymi witaminami jakie potrzebował nasz maluszek, kwas foliowy, od, witamina D3, kwasy omega wszystko to miałam w 1 tabletce preparatu, to wygodna opcja bo bierzesz jedną tabletkę a zapewniasz wszystko co potrzebne dziecku.

Senior Member
    fiołkowa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-06-12 zobacz kalendarz
    Witaminy to koniecznie od początku. W końcu najważniejsze narządy tworzą się w 1 trymestrze ciąży. A np kwas foliowy i kwasy DHA mają wpływ na rozwój mózgu, układu nerwowego, wzroku dziecka. Oczywiście później też je trzeba brać, najlepiej nawet po porodzie, jeśli karmicie piersią.

Senior Member
    mieszka

O mnie
    Staram się o ciążę
    Ja na początku brałam sam kwas foliowy i magnez. Potem lekarka zaleciła mi branie właśnie mama dha, to co dziewczyny wspominają wyżej. Słyszałam dobre opinie i u mnie jest wszystko ok a jestem już w 7 miesiącu, nie mam żadnych niedoborów, ale do tego staram się jak najlepiej odżywiać

9. BabyApp
    Senior Member
    MariaSarera

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2018-10-09 zobacz kalendarz
    Data
    09.10.2018
    Drugi trymestr to najlepszy okres ciąży. Mama rozkwita, hormony przestają szaleć. Ja miałam uczucie, że mogę dosłownie wszystko. W pracy szło znakomicie, w domu jeszcze lepiej. Dzięki aplikacji i informacjom na stronie https://kalendarzciazy.com.pl/tydzie...trymestr-drugi dokładnie wiedziałam jak rozwija się maluszek i co jest normalnym efektem ciąży, a co może mnie niepokoić. Dodatkowo czułam się bezpiecznie, gdy lekarz dał mi swój numer telefonu i powiedział, że mogę dzwonić kiedy zechcę, gdy coś mnie zaniepokoi.

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów