Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Trudny wybór

Junior Member
    AniaCh

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-01-01 zobacz kalendarz

Trudny wybór

Drogie mamy,
    Zostałam postawiona przed trudną decyzją: CC czy poród naturalny. Dziwi mnie trochę, że muszę sama podjąć taką decyzję.
    Pierwsze dziecko urodziłam przez cc po kilkunastu godzinach prób porodu naturalnego. Nie udało się - z "mojej winy" - zły układ kości, duże dziecko - tyle pamiętam, część informacji pewnie do mnie nie dotarła, a część wyparłam ze świadomości.
    Dwa lata później znowu jestem w ciąży i lekarz mi powiedział że raczej zalecałby cesarkę, bo problem może się powtórzyć ale mogę próbować naturalnie.
    Nie ukrywam, że wolałabym naturalny poród - cesarka mnie przeraża. Nie chce znowu tego przeżywać.
    Czy któraś z mam miała podobny problem podczas pierwszego porodu, a mimo to urodziła siłami natury drugie dziecko?
    A może się głupio nie upierać, nie ryzykować zdrowia dziecka i iść po prostu na cc?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Mam dwie koleżanki, które pierwsze dziecko urodziły przez cc, a drugie sn. Jest to więc jak najbardziej możliwe. Sama też chciałabym drugie dziecko (jeśli się kiedyś pojawi) próbować urodzić naturalnie...

Senior Member Awatar Majka596
    O mnie
    Szczęśliwa mama:)
    Wiesz co? Sama musisz wiedzieć najlepiej!
    Ja będę mieć trzecią cesarkę i wcale mnie ona nie przeraża, choć po drugiej byłam słabsza jak po pierwszej. Wszystko da się przeżyć, a tym bardziej jeśli masz konkretne wskazania. Pierwsze moje cc wynikało z ułożenia płodu a drugie z powodu niepostępującego porodu i ściśnionej miednicy, taka budowa ciała. Nie odważałabym się na poród naturalny. Nigdy nie rodziłam w ten sposób ale nie mam żadnego żalu czy braku. Przed drugim porodem nawet miałam obawy co do sn, nie wiedziałam wcześniej że to wszystko tak się potoczy, instynktownie bardzo się bałam.
    W moim przypadku cesarka ratuje życie dziecka i moje.

Senior Member Awatar ew-ek
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-08-21 zobacz kalendarz
    Ja miałam cesarskie cięcie ze wskazań psychologicznych. Od 10 lat cierpię na nerwicę natręctw, mam słabą psychikę, dość depresyjną naturę, i pani psycholog powiedziała mi, że w moim przypadku poród sn, chociaż nie niemożliwy, byłby bardzo trudny, bo szalenie się bałam.

Jednak nie chciano mi uznać tych wskazań, więc pojechałam rodzić do innego miasta - z myślą, że będę mogła przynajmniej skorzystać z ZZO. Na szczęście w szpitalu, który wybrałam na poród zajęła się mną wspaniałą pani psycholog, i gdy tylko dowiedziała się o wskazaniach do cc, od razu podjęto decyzję o takim rozwiązaniu ciąży.

Dla mnie CC było dosłownie wybawieniem. Ja wiem, że najlepszy na świecie jest poród sn, bo tak właśnie natura stworzyła kobiety, a gdybyśmy miały rodzić przez cesarskie cięcia, to każda z nas miałaby suwak na brzuchu Ale moim zdaniem cc wcale nie jest takie straszne.

I zgadzam się z Majką596 - musisz sama zdecydować. Odpowiedz sobie na pytanie, jak wolałabyś rodzić?

Chociaż nie wiem nawet, jak to jest mieć pół skurczu, to wolę, żeby mnie bolało po fakcie - bo i tak boleć musi. Wiem, trochę przewrotne to moje myślenie, ale ja po prostu okropnie się bałam sn, i dlatego cc było wybawieniem

Może jednak zdecyduj się na cc? Bo nie wiesz przecież, jak mógłby wyglądać przebieg porodu naturalnego.

Mam nadzieję, że podejmiesz dobrą decyzję, tego Ci życzę!
    Ostatnio edytowane przez ew-ek ; 06-12-14 o 15:32

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja doradzałabym Ci drugą cesarkę, zwłaszcza że "zły układ kości" trzeba chyba odczytywać jako zbyt wąską miednicę.

Zgadzam się, w związku z tym poród naturalny może być dla ciebie bardzo bolesny..

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Zalecenia lekarskie są takie, że po pierwszej cesarce "zaleca" sie kolejne cięcie. Ale mozesz sie nie zgodzic. To twoja decyzja. Ja ie miałam wątpliwości. Rodziłam przez cc..

9. BabyApp
Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów