Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 64 z 64

Teratozoospermia

Member
    kanalik

Po pierwsze to może poczytaj na czym dokładnie to polega, najszybciej dowiesz się tego z bloga http://www.wystarczytakniewiele.pl/z...przeziebienia/ pisany jest prostym językiem, z którym nikt nie będzie miał problemu.

2. BabyApp
    Cześć dziewczyny. Zaczęliśmy z partnerem starania o dziecko. Coś długo nam nie wychodziło, zrobiliśmy oby dwoje badania. U mnie ok, u partnera teratozoospermia 1% prawidłowa morfoligia. Najpierw się podłamała, lecz zaraz potem zaczęliśmy działać. Klinika leczenia niepłodności w Gdyni Invimed, suplementacja: androivit, selen, wit c, zdrowsza dieta, codzienny ruch ( bieganie, spacery, basen, rower). Nic to nie pomogło. Zaczęiliśmy procedury do inseminacji. Przeszłam przeczyszczanie jajowodów (chociaż wcale nie było wskazań na to, ale profilaktycznie). Lekarz zabronił nam starań w tym samym cyklu, a jednak nie posłuchaliśmy się go i udało się nam zajść w zdrową ciążę. Nie wiem co miało na to wpływ, ale wiem, że nawet przy beznadziejnych wynikach jest jakaś nadzieja. Pozdrawiam Was i trzymam mocno kciuki.
    Monola

a jednak się udało....

Cytat Zamieszczone przez Helenka Zobacz posta
    Witam
    co prawda pisłam już na jednym wątku o tym problemie ale postanowiłam założyć nowy i co za tym idzie podzielić się doświadczeniami i wymienić poglądy z osobami, których dotknęło to cholerne paskudztwo zwane właśnie TERATOZOOSPERMIA.
    Staramy się z mężem o dziecko od 8 miesięcy i coś mnie naszło i postanowiłam namówic męża na badanie nasienia. Oto i jego wyniki:
    Ilość 5,5 ml
    Zabarwienie: biało-szare
    Lepkość: prawidłowa
    PH: 7,2
    Homogenizacja: 30 minut
    Badanie mikroskopowe
    Liczba plemników w 1 ml. nasienia 45 000 000
    Po upłynnieniu
    Plemników ruchomych: 45%
    w tym:
    a) o szybkim ruchu postępowym 8%
    b) o wolnym ruchu postępowym 30%
    c) o ruchu w miejscu 7%
    Plemników nieruchomych 55%

Badanie mikroskopowe barwionego rozmazu:
    Plemników o budowie prawidłowej 3%
    Plemników o budowie 97%
    nieprawidłowej
    W tym nieprawidłowości w budowie
    główki: 64%
    witki: 14%
    wstawki: 18%
    krople cytoplazmatyczne: 1%
    Inne skladniki nasienia: 0-1 komórek wielojądrzastych w polu widzenia
    Rozpoznanie: TERATOZOOSPERMIA

Mam 33 lata, mąż 39. Po 8 miesiącach nieudanych starań o dziecko postanowiliśmy zmienić lekarza. Poprzedni kazał mi zrobić badanie tarczycy, glukozy i prolaktyny po czym zapisał duphastan i cleo i kazał przyjść za 3 miesiące. Zaniepokojona „brakiem konieczności badań podczas zażywania tych leków” postanowiłam iść do innego lekarza. Dobrze trafiłam.
    Pierwsza odpowiedź nowego lekarza „ nie będziemy Pani zapisywać leków dopóki nie sprawdzimy czy z mężem jest wszystko ok”. Dostałam listę badań do zrobienie ( z krwi), mąż też oraz badanie nasienia. Okazało się, że mąż ma 1% prawidłowych plemników ( morfologia), 99 % to wady główki, ilość 16 mln/ml, plemniki ruchliwe 56%. Co do tego 1% lekarz uświadomił nas, że mężczyzna płodny to ten, który ma od 4% prawidłowych plemników. Po wywiadzie lekarza z moim mężem lekarz podejrzewał, że przyczyną jest nadużywanie alkoholu, w co mój mąż nie wierzył, bo jest rosłym wysokim facetem, pił wino co 3 dzień ok 1 butelkę. Dodam, że 3 miesiące przed zrobieniem badań rzucił palenie. Po wynikach mąż brał suplement FertilMan Plus, ograniczył alkohol, starał się zdrowo odżywiać. Po 3 miesiącach miał powtórzyć badanie. Jeśli wyniki by się nie poprawiły to inseminacja prawdopodobnie nic by nie dała, pozostałoby in vitro.
    W dzień odbioru badań plemników ( po 3 miesiącach od pierwszego badania) dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Obecnie jestem w 6 miesiącu ciąży i wszystko jest dobrze. Wyniki nasienia nadal pokazywały 1% prawidłowych plemników ale było ich dużo więcej bo 27 mln/ml. Po tym całym stresie nadal nie mogę uwierzyć, że jestem w ciąży...Mam nadzieję, że kogoś ten wpis podniesie na duchu.

czesc

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów