Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Czy któraś z Was skutecznie wznieciła poród?

Member
    m.m.

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-03 zobacz kalendarz
    Moja córa też nie spieszyła się z wychodzeniem na świat. W terminie pojechaliśmy na ktg do szpitala i odesłali nas za kulka dni. Ponieważ wypadło to w czwartek, przeczekaliśmy weekend, kiedy nic się nie działo (a był długi spacer, sprzątanie i mycie okien), pojechaliśmy ponownie w poniedziałek i mimo że nic się nadal nie działo, zostałam położona do szpitala na patologię. Bardzo tego nie chciałam, ale lekarz stwierdził, że tak będzie bezpieczniej, bo mam małą wadę serca (kardiolog pozwolił rodzić naturalnie). Więc zostałam. Przeleżałam dwa dni, w ciągu których z badań miałam tylko morfologię i ktg. W pierwszy dzień zorientowałam się że lekarz bardzo chętnie szafuje cewnikami na wywołanie porodu i gdyby nie odłożona konsultacja z kardiologiem, też by mnie to czekało. Na szczęście trzeba było czekać na specjalistę. Na szczęście, bo przez te dwa dni przemierzyłam kilometry na krótkim korytarzu w nadziei, że ominie mnie cewnikowanie. Aż położna pytała, czemu tak chodzę... I chyba to pomogło, bo wieczorem drugiego dnia coś się zaczęło! Samo, bez cewnika i tuż przed północą witaliśmy naszą małą Zosię

2. BabyApp
    Senior Member Awatar wander
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-01-09 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    Pierwsze słyszę o takim zakazie. Dotykanie brzucha wywołuje skurcze? To jakaś bzdura.
    Wczoraj bylam na izbie przyjec z twardym i bolesnym brzuchem i lekarka swierdzila ze to przez to iz ciagle go dotykam, zakazala.
    Lilianka 3520g, 54cm, 10 pkt, SN

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kasiullka905 Zobacz posta
    samo dotykanie nie wywołuje skurczy ale masowanie brzuszka, głaskanie jak najbardziej. Leżałam ostatnio na patologii i każda położna bądź lekarz Ci to powie.
    Ciekawe.... Też nie słyszałam o tym

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wander Zobacz posta
    Wczoraj bylam na izbie przyjec z twardym i bolesnym brzuchem i lekarka swierdzila ze to przez to iz ciagle go dotykam, zakazala.
    Ale przecież trudno nie dotykać swojego brzucha, zwłaszcza gdy jest niemal wszędzie . Oczywiście, nie należy go dotykać ciągle, tylko normalnie - czasami.
    Poza tym przez takie głaskanie nawiązuje się kontakt z dzieckiem, co doradzają wszyscy psycholodzy prenatalni.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 08-04-14 o 15:37

Senior Member Awatar Nadulina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-02 zobacz kalendarz
    Ja skutecznie,ale nie celowo :P Pokłóciliśmy się strasznie z mężem, pół nocy byłam w^5$#43& no i rano młody już się dobijał by wyjść :P

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Nadulina Zobacz posta
    Ja skutecznie,ale nie celowo :P Pokłóciliśmy się strasznie z mężem, pół nocy byłam w^5$#43& no i rano młody już się dobijał by wyjść :P
    Kłótnia z mężem? O takim sposobie jeszcze nie słyszałam. Ale chyba go nie polecamy, skoro przez pół nocy byłaś w^5$#43& (domyślam się, że to nic fajnego)
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 03-06-14 o 14:44

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    No, o medytacjach jako sposobie na wywołanie porodu to chyba jeszcze nie słyszałam. A możesz napisać dokładniej, jak to się robi? Medytowałaś już wcześniej czy dopiero w ciąży?
    MOze to nie medytacja, tylko ciepła woda, która rozluznia mięśnie - aim luźniejsze, tym szybciej sie otwiera szyjka. Kąpiel w wannie zaleca sie np. w momencie, gdy akcja porodowa na chwile zahamuje i trzeba ją rozruszac. podobnie jak spacer czy skakanie na piłce.

9. BabyApp
    Member Awatar Julia Gawrońska
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-05-29 zobacz kalendarz
    Mi przy pierwszej ciąży zdecydowanie zadziałąła "magiczna różdżka" - jak to mój mąż zwykł mawiać na swój sprzęt ;P Ciąża jak to często przy pierwszej ciąży kilka dni przenoszona, i właśnie w noc po naszym intymnym zbliżeniu zaczęły się bóle porodowe, także w moim przypadku sex sprawdził się znakomicie. Może za drugim razem też zadziała :P

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    No, to prawda, to jedna z najskuteczniejszych metod przyspieszania porodu

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    masaz szyjki - Brzmi okropnie! NIe zgadzajcie się, skoro mozna inaczej

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów