Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Pochwal się swoim wcześniakiem ;-)

Senior Member
    _marta_

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-01-17 zobacz kalendarz
    No, dobry pomysł w tymi meningokokami.
    Ja mam wyszczepione dzieci na meningokoki i pneumokoki. Niedługo może będzie szczepionka przeciwko meningokokom typu B, tym najgroźniejszym dla malutkich dzieci. Już jest dopuszczona do sprzedaży w Wielkiej Brytanii - jakoś ma być na początku przyszłego roku. A u nas? Pewnie będzie jeszcze batalia firm farmaceutycznych...

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Na pneumokoki też Jan jest zaszczepiony (z racji wcześniactwa mieliśmy je darmowe). Polecono nam meningokoki jak pójdzie do przedszkola.

Senior Member Awatar milkaplp
    Mieszka w
    Opole
    O mnie
    Karolina pierwsze dziecko urodzona 19.05.2011
    Karolina odpukać praktycznie nie choruje. Nasza lekarka się dziwi (pozytywnie) że Karola zdrowa. W sumie jakieś 3-4 razy była przeziębiona i jak do tej pory to wszystko .

Senior Member Awatar Kesi
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą Karolka i czekam na drugie szczęście:-)
    Karolek urodził się w 34 tygodniu ciąży. 2440gram i 49cm.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0043.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	29.9 KB
ID:	64821

Teraz ma ponad 3 miesiące i jest małym, wielkim człowiekiem Mierzy niecałe 60cm i waży 6kg
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07454.JPG
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	58.1 KB
ID:	64822 Jest bardzo mądrym i cudownym dzieckiem. Od 2miesiąca życia potrafi się już bawić grzechotkami, bardzo dużo i ładnie gaworzy, a ostatnio pokochał leżenie na brzuszku i przewracanie się na boczek

Kochana Fasolka[*] 29.06.2014, 9tydz

Senior Member Awatar gelaaa
    Mieszka w
    Tarnów
    O mnie
    Jestem mamą Emilka urodzonego 01.09.14
    Mój Emilek urodził się w 35 + 5 tyg. w wyniku cesarskiego cięcia. Podczas ciąży nie zostało zauważone wielowodzie. Dopiero podczas USG 01.09 okazało się, że mój synek ma problem z przepływami i zabieg trzeba było wykonać natychmiast. Pojawił się na świecie ważąc zaledwie 2 kg, był za to długi - miał aż 48 cm. Pierwsze doby spędził w inkubatorze. Oddychał sam, jednak nie mógł otrzymywać żadnego pokarmu, gdyż wykryto problem w przewodzie pokarmowym. W 3 dobie po urodzeniu został przewieziony do Kliniki w Krakowie - Prokocimiu, gdzie została przeprowadzona operacja. Problem tkwił w przejściu z żołądka do jelita, które było zarośnięte. Operacja trwała 3 godziny. Mimo to, mój dzielny maluszek przeszedł zabieg bez żadnych komplikacji. Po operacji również wszystko idzie w dobrym kierunku. Pobyt w szpitalu może potrwać nawet do 3 tygodni. Emilek jest podłączony do dwóch sond, jedna przez buzię do jelit, druga przez nosek do żołądka. Oprócz tego ma założone wkłucie centralne, aby można było mu swobodnie podawać wszystkie leki oraz dożylnie jedzenie. Ma założony również cewnik.

Tak wyglądał kilka godzin po cc

Nazwa:	10609371_736909863045573_406346878_n.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	59.4 KB
ID:	78323

Junior Member
    Agata Ewa Mróz

Mieszka w
    Kielce, Poland, Poland
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-14 zobacz kalendarz
    witam wszystkie mamy moja Ania urodziła się 14.9.2013 59cm 4040 kg cesarskie cięcie w przyszłym tygodniu skończy roczek jest na piersi , zdrowa i radosna od 2 miesięcy sama chodzi :-). Buziaki dla wszystkich pociech i mam

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Agata Ewa Mróz Zobacz posta
    moja Ania 59 cm 4040 kg
    No, no, nieźle jak na wcześniaka

9. BabyApp
    Junior Member
    ginger.lady80

O mnie
    jestem mamą wcześniaka
    Nasz Antoś wciąż jeszcze w szpitalu choć 23.09 skończy 4 miesiące. urodził się w 29 tyg z wagą 1450, przez pierwsze dwa tygodnie nie wiedzieliśmy czy wogóle przeżyje. Jest po 3 operacjach związanych z martwiczym zapaleniem jelit. Retinopatia byla ale malutka i się cofnęła. Poza tym miał w 2 dobie życia silne ataki padaczkowe a po nich krwawienia do mózgu (nawet mu się serduszko zatrzymało). Nie wiemy jakie skutki przyniosą pozostałości w mózgu po krwawieniach ale wiem jedno, jak na razie jest dobrze, dźwiga główkę, próbuje gaworzyć, potrafi coś złapać rączką. Niestety ma trochę wzmożone napięcie mięśniowe ale rehabilitantki już z nim pracują. Przed nami tylko usunięcie dojścia centralnego i do domu. Na chwilę obecną mamy dokładnie 16tyg i 3 dni, ważymy 3440 (tyle było 12/09) z tym że nie jedliśmy normalnie ok 3 tygodni tylko byliśmy żywieni pozajelitowo.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140914_191148_LLS[1].jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	87.9 KB
ID:	78483
    Ostatnio edytowane przez ginger.lady80 ; 15-09-14 o 00:54

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    To pisz koniecznie, jak się rozwija - takie posty są cennym wsparciem dla innych mam wcześniaków.

Senior Member Awatar Aurora88
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-03-11 zobacz kalendarz
    Witam to i ja pochwalę się moim największym skarbem
    Zosia urodziła się 11go marca 2014 roku w 32 tc z wagą 1800g. Spadła potem do 1500 i długo nie przybierała bo nie tolerowała mojego mleka. W szpitalu spędizła miesiąc i 2 dni , wypisana z wagą 2300. W inkubatorze była 2 tygodnie na OIOMie dla wczesniaków, nCPAP miała tylko 2/3 dni. Dzisiaj ma 7,5 mca , waży 9100 i mierzy 74 cm. Wiem, że przy tych wszystkich okruszkach poniżej kg to kolos prawdziwy, mieliśmy duuużo szczęścia, ale każdy martwi się o swoje nieprawdopodobnie bardzo. To była szybka cc w wyniku mojego stanu przedrzucawkowego, całą ciążęwalczyłam z nadciśnieniem. Pozdrawiamy

Nazwa:	IMG_20140316_130656.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	93.5 KB
ID:	79857

www.balbifotografia.pl
    http://allegro.pl/sklep/27876097_balbinka-store

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów