Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Fenoterol

Senior Member Awatar Monia&Maciek
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-04-02 zobacz kalendarz

Fenoterol

Witam!!! Jestem w 25 tygodniu ciąży. Od około miesiąca mam twardy i napięty brzuch. Lekarz ginekolog po badaniu stwierdził, że są to skurcze macicy nad którymi trzeba zapanować. Zalecił oszczędzanie się, zero wysiłku i zapisał fenoterol 5mg, pół tabletki co 4 godziny od godziny 13-stej każdego dnia. Do tego staveran 2 razy dziennie po jednej tabletce. Biorę już taki zestaw ponad tydzień i nie widzę porawy. Brzuch jest cały czas napięty i odczuwam z tego powodu dyskomfort. Bardzo proszę o rade i więcej informacji na ten temat.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Jedyna moja rada : Udaj się do lekarza.

Senior Member Awatar karowrk
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    fenoterol brałam od 24 do 36 tyg ciąży. Mimo leku 3 razy wylądowałam na podtrzymaniu ciąży, ale gdyby nie on urodziłabym już w 29 tyg. Trzeba brać go stale i wg zaleceń doktora. Jak napisała Pandora, lepiej udaj się do dr. Przy ciąży zagrożonej- a w taką właśnie wkroczyłaś-nie ma żartów. Trzeba mieć fachową pomoc i trzeba się na prawdę oszczędzać... moje wyjście do sklepu na zakupy kończyło się pobytem w szpitalu...

Senior Member Awatar Martulka
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia ♡
    Podpisuję się pod słowami koleżanek powyżej! Jeżeli taka dawka leków nie pomaga - pędem do lekarza! To już nie przelewki, tu chodzi o bezpieczeństwo Maluszka! 25 tydzień to za wcześnie, by pojawił się na świecie!

Witam. Należy udać sie do lekarza.... Może lepiej będą działały proste leki rozkurczowe?
    Klinika Leczenia Niepłodności "nOvum"
    ul. Bociania 13, 02-807 Warszawa
    Tel. (22) 899-33-30
    www.novum.com.pl

Gabinet prywatny
    ul. Rynkowa 31, 05-816 Michałowice
    Tel. (22) 2442-678
    www.ginekolog.net.pl

Member
    blondyneczqua

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-12 zobacz kalendarz
    Witam , za 3 dni moj termin porodu .. w 36 tygodniu byłamw szpitalu ! ze skurczami podano mi 3 * pompe z fenoterolem po 12 h pod rzad poczym dostawałam tabletki przez 2 tygodnie co 6 godzin ! .. po wyjsciu ... a TEraz gdy czas nie mam skuczy mieki brzuch ! ujscie zamkniete i zero rozwarcia .. moj synek teoretycznie z usg wazy juz 3,5 kg to całkiem sporo chyba a to moja pierwsza ciaza !! .. Czy ten Fenoterol az tak mogł wpłynac na to ze teraz nie mam nawet skurczy !

Senior Member Awatar MartaB
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Mama od 04.2011r :)
    Cytat Zamieszczone przez blondyneczqua Zobacz posta
    Witam , za 3 dni moj termin porodu .. w 36 tygodniu byłamw szpitalu ! ze skurczami podano mi 3 * pompe z fenoterolem po 12 h pod rzad poczym dostawałam tabletki przez 2 tygodnie co 6 godzin ! .. po wyjsciu ... a TEraz gdy czas nie mam skuczy mieki brzuch ! ujscie zamkniete i zero rozwarcia .. moj synek teoretycznie z usg wazy juz 3,5 kg to całkiem sporo chyba a to moja pierwsza ciaza !! .. Czy ten Fenoterol az tak mogł wpłynac na to ze teraz nie mam nawet skurczy !
    Brałam fenoterol co 4 a potem co 6 h przez kilka tygodni. Mimo odstawienia leku na 4 tyg. przed planowanym terminem porodu, akcja porodowa nie nastąpiła. Ostatecznie urodziłam prawie 2 tygodnie po terminie, po wywołaniu przez oksytocynę. Ogólnie na naszym forum są 2 grupy mam: te które urodziły wkrótce po odstawieniu leku, oraz, te, które przenosiły. Moim zdaniem lek ma na to wpływ, ale ekspertem nie jestem.
    Tobie życzę terminowego porodu!

9. BabyApp
    Senior Member
    iloo

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-15 zobacz kalendarz
    Witam,ja też brałam fenoterol, w 35 tyg trafiłam ze skurczami i twardym brzuchem do szpitala, dostałam najpierw magnez w kroplówkach a jak nie pomogło to fenoterol, udało się zahamować skurcze, brałam fenoterol i isoptin przez prawie 2 tyg po wyjściu ze szpitala, po odstawieniu za parę dni skurcze się pojawiły, w 37 tyg szpital, skurcze były a rozwarcie 2cm...aż wkońcu tętno spadło i cesarka. Brzuch miałam cały czas twardy do końca.

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Wzrok

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów