Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Druga ciąża zaraz po macierzyńskim i zaległym urlopie płatnym...

Member
    Cobra

O mnie
    Jestem mamą dziewczynki od 24-06-2012 i chłopca od 15-07-2013 :)

Druga ciąża zaraz po macierzyńskim i zaległym urlopie płatnym...

Witam

Jestem zatrudniona na czas nieokreślony, w warunkach szkodliwych (promieniowanie joniz.).
    W zeszłym roku zaszłam w ciążę, od początku byłam na L4 ze względu na szkodliwe warunki w pracy.
    Obecnie urodziłam dziecko, jestem na macierzyńskim i zaraz po jego zakończeniu będę wykorzystywać zaległy urlop płatny.
    Jednak okazało się, że jestem w kolejnej ciąży i moje pytania brzmią:

Jeśli przejdę na kolejne "ciążowe" L4 po wykorzystaniu zaległego urlopu płatnego, to czy będzie to tak samo płatne jak w pierwszej ciąży, i czy tak samo będzie mi przysługiwał urlop macierzyński?

Tym samym pytanie, czy urlop płatny pracownika wlicza się jakby do czasu pracy?
    I tuż przed 1-szą ciążą kończyła mi się zdolność do pracy..czy mogę te badania odłożyć do czasu zakończenia drugiego macierzyńskiego, czy lepiej "odnowić" zdolność w czasie płatnego urlopu, aby mieć płatne kolejne ciążowe L4 i macierzyński?

Dziękuję

2. BabyApp
    Junior Member
    justys_jp

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-08-01 zobacz kalendarz
    Wynagrodzenie
    Witam, ja również mam pytanie do Pani, otóż:
    zatrudniona jestem na czas nieokreślony, 1 sierpnia 2012 urodziłam córkę, wcześniej w trakcie ciąży byłam na L4 i kilka razy w szpitalu, po porodzie wykorzystałam urlop macierzyński, urlop zaległy za 2012 rok oraz urlop z góry za 2013. W najbliższym czasie zdecydowałam się na powrót do pracy na 1/2 etatu(przed L4 pracowałam na pełen etat). Pytania wyglądają następująco:
    1)jeśli wrócę na 1/2 etatu i będę pracowała przez 4 miesiące, a następnie zajdę w ciążę i znowu będę na L4 to w jakiej wysokości będę otrzymywała wynagrodzenie?(czy będzie to kwota tak jak za 1/2 etatu?)
    2)jeśli złożę wniosek o obniżenie wymiaru pracy (zamiast UW) do 1/2 etatu na okres 4 m-cy a następnie powrócę na cały etat i wtedy zajdę w ciążę jakie będzie wynagrodzenie ewentualnego L4 i później macierzyńskiego? czy będzie to kwota jak za 1/2 etatu, za cały czy może będzie średnią z ostatniego roku bądź ostatnich miesięcy(w tym pracy na 1/2 etatu)?

Będę bardzo wdzięczna za odpowied

Senior Member Awatar anna85
    Mieszka w
    Częstochowa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-12 zobacz kalendarz
    Cobra, możesz bez problemu przejść po macierzyńskim bezpośrednio na L4, twoje wynagrodzenie będzie równe twojej normalnej pensji, tak jak przy pierwszej ciąży. I normalnie będzie ci przysługiwał urlop macierzyński, a później rodzicielski, bo od 17 marca tego roku wchodzą w życie zmiany co do długości tego urlopu i możliwości przegłuzenia go o kolejne 28 tygodni, płatne 60% normalnej pensji.

Witajcie mam podobny dylemat więc zapytam czy nie zmieniły się przepisy bo w internecie pisze że trzeba wrócić do pracy na min 1 dzień żeby mieć kontynuacje płatnego.

Ja w lipcu 2018 r urodziłam zdrowego synka i jestem na macierzyńskim. W tym czasie mąż dostał przeniesienie z pracy do innego oddziału w innym mieście i wyprowadziłam się z wrocławia do poznania więc i tak nie będę miała jak wrócić do poprzedniej pracy. Mam 36 lat i zastanawiamy się że albo jedno dziecko po drugim, albo się już kiedyś nie zdecydujemy przed 40! Hmy a więc jak to zrobić aby mieć dalej płatne . W lipcu kończy mi się macierzyńskie płatne a więc czy jak do tego czasu uda mi się zajść w ciążę to wypisać zaległy urlop i po jakimś czasie wysłać L4 do pracodawcy ?

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Wzrok

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów