Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Jak szybko wstałyście z łóżka?

Senior Member Awatar JuDi1991
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-08-17 zobacz kalendarz
    Urodziłam Wiktora w skończonym 38tc. Bardzo chciałam naturalnie i o to się staraliśmy, jednak po 12h stwierdzili brak postępu akcji porodowej (miałam już pełne rozwarcie, ale szyjka za nic nie chciała się dalej skracać) i szybko na stół, bo przebijali mi wcześniej pęcherz, bo wody same nie odeszły. Przy sn miałam bardzo bolesne skurcze i bóle krzyżowe, więc skorzystałam ze znieczulenia. Do zabiegu tylko zwiększyli dawkę. O 1:25 urodził się mój synek, na pooperacyjnej jak odrętwienie zaczęło puszczać starałam się rozruszać nogi, a o 7 rano jak pielęgniarka zmieniała mi pościel i pomagała się umyć stanęłam na nogi. Wiadomo,że trochę ciągnęło, ale za nic nie chciałam się zastać, więc ruszałam się tak dużo, jak to tylko możliwe.
    Z uwagi na rozpuszczalne szwy w 3 dobie wyszliśmy do domu Dziś jestem ponad 3tyg po cc i funkcjonuję już normalnie, a rana jest zagojona. Nawet dwa razy próbowaliśmy z męzem współżyć
    Ogólnie poród wspominam bardzo pozytywnie

2. BabyApp
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Rozmawiałam ostatnio z lekarzem ginekologiem ,który powiedział, ze najważniejsza jest tzw. zerowa doba, czyli ta w której kobieta miała cc. Jeśli w tym czasie nie wstanie i nie zacznie się ruszac, to potem będzie jej tylko trudniej. Trzeba to zrobić mimo bólu i obaw. Tak twierdził przynajmniej specjalista.

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Najgorsze jest tylko, ze wiele kobiet tuz po cc jest zostawianych samym sobie - nie wiedzą, czy to, co czują jest normalne czy nie.

Junior Member Awatar Chichotki Trzpiotki
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-09-20 zobacz kalendarz
    Data
    20-09-2014
    Mi kazano wstać po 12 godzinach na siłę. No ale później ledwo chodziłam taka zgięta przez jakiś tydzień. Za to po dwóch tygodniach niemal zapomniałam, że miałam cesarkę, bo ok. 10 dnia życia mojej córci zerwał mnie na równe nogi (na mięśniach brzucha), fałszywy alarm monitoringu oddechu. Ból i ciągnięcie - jak ręką odjął. Polecam więc się z sobą za długo nie pieścić.

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Dobrze, że blizna już się zasklepiła, bo mogłabyś mieć kłopoty Moja kolezanka tak miała - nie pamiętam juz, ile czasu minęło od cesarki, ale nie więcej, niż dwa tygodnie, kiedy zbyt gwałtownie wstała. Część blizny w jednym miejscu jej się rozeszła i było niewesoło.

Senior Member Awatar kasiab88
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-09-23 zobacz kalendarz
    Witajcie,
    Ja mialam planowane cc. Moja córka urodziła się o 10:08 a ja wstałam ok 16. Ból do zniesienia: miejsce przy cięciu bolało jak po ostrym treningu. Oczywiście dziecko było cały czas przy mnie ze względu na to, że cały dzień siedział mąż. Pielęgniarka z neonatologii od razu jak przyjechałam z sali operacyjnej prztstawila Liwie do piersi i pokazała mężowi jak to robić. To on ją przewijal i przystawial. Na noc została zabrana na neonatologie żebym mogła dojść do siebie. Dostalam morfine zebym całą noc przespala ale słyszałam jak moje dziecko płacze. Niestety nie byłam w stanie się podnieść po zastrzyku. Czułam się jakbym strasznie dużo wypila. Ok 4 rano przynieśli mi córeczke bo już nie wiedzieli co robić żeby nie płakała. Tylko ją wzielam na ręce i utulilam i był spokój. Cesarke źle znioslam psychicznie bo poród się nie zaczął sam. Fizycznie niespełna 24h po zabiegu byłam już bez przeciwbólowych i sama zajmowałam się niunia bo mąż był w pracy.

Junior Member
    Joanna199227

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-11-25 zobacz kalendarz
    U mnie w szpitalu po cc można wstać po 24 godzinach dopiero, nie było to łatwe wstawanie ale najgorszy był pierwszy raz na szczęście trafiłam na bardzo pomocną i miłą pielęgniarkę, która powolutku mi pomogła wstać z łózka i się umyć.

9. BabyApp
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    po 24 godzinach? To późno jak na standardy. Rodziłas w Polsce?

Member
    Welinek

Mieszka w
    Świętochłowice
    O mnie
    jestem mamą dwójki dzieci
    Miałam znieczulenie podpajęczynówkowe - zeszło po dwóch godzinach, po czterech już szłam pod prysznic. Nie było tak źle jak się spodziewałam, tylko trzeba pokonać ból i się wyprostować a nie chodzić w zgarbieniu. Im więcej się chodzi, tym szybciej ból mija

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów