Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 90

Porody w domu i szpitalu są tak samo bezpieczne

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa

Porody w domu i szpitalu są tak samo bezpieczne

To nieprawda, że porody w domu są mniej bezpieczne - Holendrzy zrobili w tej sprawie duże badania, obejmujące ponad pół miliona porodów (tam prawie 30 proc. porodów odbywa się w domu) i okazało się, że umieralność i zachorowalność jest podobna w obu przypadkach (porodów domowych i szpitalnych). Można o tym przeczytać np. tutaj:
    http://www.rodzicpoludzku.pl/Pozaszp...go-ryzyka.html
    A więc to mit, że poród w szpitalu jest bezpieczniejszy.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar sabina22
    Mieszka w
    Bysina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-27 zobacz kalendarz
    Może i mit ,ale ja bym się osobiście w szpitalu czuła bezpieczniej.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Poród domowy wymaga chyba dodatkowych przygotowań - bywa konieczne małe przemeblowanie. No i trzeba liczyć się z tym, że w każdej chwili może ktoś zadzwonić do drzwi, czy sąsiad akurat zacznie remont. Nie obawiałybyście się tego?

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    Gdyby, rzekomo, były tak bezpieczne jak te w szpitalu, to na świecie nie byłoby mojej, obecnie 3 tygodniowej, siostrzenicy. Wszystko było prawidłowo w ciąży, poród po terminie, wywoływany przez podanie globulki z prostaglandynami, akcja ruszyła, wszystko przebiegało dość szybko i bez komplikacji, dziecko prawidłowo ustawione. Pełne rozwarcie, skurcze parte i nagle "niespodzianka". Po godzinie skurczów partych okazuje się, że siostra nie jest w stanie urodzić sama. Mała między skurczami się "przestawiła" i nie jest w stanie sama wyjść. Szybka decyzja o cc. Siostra ma zakaz parcia, ma oddychać, aby złagodzić skurcze. Jest ledwo żywa bo skurcze parte idą po prostu same i bardzo bolą. Po kilku minutach leży znieczulona na sali do cesarskich cięć. Kilka minut później na świecie jest Hania.
    Nikt mi nie wmówi, że tak szybko wszystko by się zadziało, gdyby rodziła w domu. Nie wiem czy zdążyłaby dojechać do szpitala na czas. Małej groziło uszkodzenie kręgosłupa szyjnego. Liczyła się każda sekunda. A dzięki szybkiej decyzji i natychmiastowej interwencji lekarzy, Hania urodziła się cała i zdrowa, dostała nawet 10pkt. Apgar.
    Nigdy w życiu nie zdecydowałabym się na poród w domu

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

Senior Member Awatar Paula:)
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 03.04.2011:)
    Ja nie zgadzam się z opinią, że są tak samo bezpieczne. Tak jak napisała kasiek nigdy nie wiadomo jak poród się zakończy.
    03.04.2011 r. godz. 13:12 33/34 tc 1980 g 47 cm 8 pkt Apgar

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Ja ogólnie czytałam bardzo pozytywną opinię na temat rodzenia w domu. W Niemczech chyba są nawet jakieś specjalne Domy Porodowe ,które umożliwiają domowy klimat rodzącej.
    Ale osobiście chybabym się nie odważyła. A nuż pójdzie coś nie tak (odpukać) i będzie potrzebny jakiś specjalistyczny sprzęt dla dziecka, czy dla rodzącej?

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Na poród domowy chyba częściej decydują się mamy, które mają już za sobą szpitalny poród i przebiegał on bezproblemowo, ale z jakichś powodów szpitala nie wspominają dobrze - Brak intymności? Niemiły personel?

9. BabyApp
    Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    To, że poprzedni poród przebiegał prawidłowo, nie znaczy, że przy kolejnym tak samo będzie. Nikt mnie nigdy nie przekona, że poród w domu jest bezpieczny i lepszy.

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

Junior Member
    Aninka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-07-05 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez kasiek Zobacz posta
    Gdyby, rzekomo, były tak bezpieczne jak te w szpitalu, to na świecie nie byłoby mojej, obecnie 3 tygodniowej, siostrzenicy. Wszystko było prawidłowo w ciąży, poród po terminie, wywoływany przez podanie globulki z prostaglandynami, akcja ruszyła, wszystko przebiegało dość szybko i bez komplikacji, dziecko prawidłowo ustawione. Pełne rozwarcie, skurcze parte i nagle "niespodzianka". Po godzinie skurczów partych okazuje się, że siostra nie jest w stanie urodzić sama. Mała między skurczami się "przestawiła" i nie jest w stanie sama wyjść. Szybka decyzja o cc. Siostra ma zakaz parcia, ma oddychać, aby złagodzić skurcze. Jest ledwo żywa bo skurcze parte idą po prostu same i bardzo bolą. Po kilku minutach leży znieczulona na sali do cesarskich cięć. Kilka minut później na świecie jest Hania.
    Nikt mi nie wmówi, że tak szybko wszystko by się zadziało, gdyby rodziła w domu. Nie wiem czy zdążyłaby dojechać do szpitala na czas. Małej groziło uszkodzenie kręgosłupa szyjnego. Liczyła się każda sekunda. A dzięki szybkiej decyzji i natychmiastowej interwencji lekarzy, Hania urodziła się cała i zdrowa, dostała nawet 10pkt. Apgar.
    Nigdy w życiu nie zdecydowałabym się na poród w domu
    jeśli poród był wywoływany, to nie można powiedzieć, że wszystko było ok.....nie doszło do niego z JAKIEJŚ przyczyny. w domu nie wywołuje się porodów jesli same sie nie zaczną....

Junior Member
    Aninka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-07-05 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez mamaola Zobacz posta
    nie wiem w zasadzie co kieruje kobietami kiedy decydują się na poród w domu. Rozumiem potrzebę intymności, ale w czasie porodu priorytetem było dla mnie bezpieczeństwo i zdrowie dziecka a nie moje dobre samopoczucie. Intymnośc miałam w trakcie poczęcia, a rozwiązanie to zawsze ryzyko komplikacji i nikt nie da mi gwarancji, że rodząc w domu nie zaszkodzę dziecku.
    to samo, co kobietami rodzącymi w szpitalu....poczucie bezpieczeństwa (niezbędne do prawidłowego przebiegu porodu)!!! jedne bezpiecznie czują się w domu, a drugie w szpitalu wystarczy tylko to pojąć.

a kto w szpitalu Ci da gwarancję, że nic dziecku nie będzie????? nikt...w razie "awawii" wszyscy umyją rączki

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Wzrok

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów