Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

" Złośliwe zabawki "

Senior Member Awatar pinacolada
    Mieszka w
    Polska ;-P
    O mnie
    Mama słodkiej dwójki ;-)

" Złośliwe zabawki "

Do napisania skłoniła mnie kolejna ( do i tak już sporej kolekcji ) - "złośliwa zabawka"
    Nie wiem czym kierują się znajomi,ciocie,wujkowie,dziadkowie przy wyborze takiego właśnie prezentu Mam tu na myśli wszelkiego rodzaju skrzeczące,śpiewające i zdecydowanie zbyt głośno grające zabawki.
    Po dziurki w nosie mam już misiów,laleczek,kaczuszek i piesków - gdzie po naciśnięciu łapki czy brzuszka wydobywają się te przerazliwe dzwięki . Nie wiem czy tylko mnie drażnią takie wynalazki,przeważnie made in China ale te decybele nie są na moje uszy. Lalka śpiewająca jakąś wietnamską wersję "nas nie dogoniet " , miś do znudzenia powtarzający " I love you " , piesek który szczeka i nie chce przestać,kaczuszka której minutowe kwa kwa kwa doprowadza do szału.Lepszy jest jeszcze Mikołaj z tym swoim Ho,Ho,Ho Marry Christmas ... i żeby nie było nudno potrząsa jeszcze dzwonkiem a broda ze światłowodów zmienia kolory na coraz bardziej agresywne... Oszaleć można.Większość z tych zabawek nie ma wyłącznika i chcąc nie chcąc musimy wysłuchiwać U-a-a U-a-a pluszowej małpki...tylko czekać jak mi jeszcze Tarzan zza kanapy wyskoczy .
    Te zabawki nie są przystosowane dla dzieci i pomijam już wszelkie atesty ale na pierwszy rzut oka pozostawiają wiele do życzenia. Hitem jest świnka ,która kręcąc się wokół swojej osi,tańczy do utworu Beethovena...Córka na jej widok wpadła w histerię...
    Są jeszcze te reagujące na głos lub dotyk.Przy niewinnym tygrysku nie można głośniej kichnąć bo zaczyna ironicznie chichotać,do tego wibracje więc jeszcze podskakuje.Ciężarówka reagująca na dotyk, przypadkiem zjeżdża z półki a przestawienie jej przy śpiącym dziecku to operacja rozbrajania bomby.
    Nie wiem może jestem przewrażliwiona na punkcie tego typu hałasu ale te zabawki "grają" zdecydowanie za głośno.Nigdy nie zrobiłabym komuś takiego " złośliwego prezentu" Stojąc przed wyborem wystarczyłoby się zastanowić czy samemu chciałoby się kilkanaście razy dziennie słyszeć Ho,Ho,Ho ??? Jak już komuś tak zależy na efektach dzwiękowych ,to można wybrać chociażby zabawkę stosowną do wieku,bezpieczną i taką która czegoś nauczy.

Mamusie,czy wasze dzieci też dostają takie "złośliwe zabawki " ? A może takie kwakanie Wam wcale nie przeszkadza ?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Kiedyś, jak ktoś nam podpadł, to się jego dziecku ofiarowywało trąbkę lub bębenek.
    Widać teraz tę rolę spełniają zabawki "interaktywne"
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

Senior Member Awatar monia1982
    Mieszka w
    Olsztyn-maidstone uk
    O mnie
    Jestem mama Marysi[*], Angeliki 27.05.11 i Alexa 18.11.14
    Data
    27 maj 2011
    Ja najbardziej dość takich zabawek mam jak moje dziecko spi a ja albo chce taka zabawke "usunąć" bądz wyłaczyć co najczęściej kończy sie pobudka dziecka i wtedy mam ogromna złość do osoby która ją kupiła.szkoda tylko że najczęściej to właśnie ja kupuje takie "złośliwe zabawki".Jeszcze nie wkroczyłam w etap zastanowienia się przed zakupem( najczęściej patrze na wiek) a dopiero w domu okazuje sie ze moglam kupic cos bardziej sensownego niż kolejna grająca podobna melodie zabawkę.Człowiek uczy się na błędach to moje pierwsze dziecko wiec mam nadzieje że przy kolejnym będę miała już troszkę więcej doświadczenia jeśli chodzi o prezenty

Mieszka w
    Polska ;-P
    O mnie
    Mama słodkiej dwójki ;-)
    Ja tak miałam ostatnio jak starsza córka bawiła się gadającym autem,Zostawiła na środku pokoju a 4 miesięczny synek dopiero co zasnął... Oczywiście zostawiła włączony.Sama z siebie się śmiałam ile się nagimnastykowałam żeby usunąć tą zabawkę z przejścia... udało się ale rozbrajanie bomby przy tym to pikuś ;-)

Mieszka w
    Polska ;-P
    O mnie
    Mama słodkiej dwójki ;-)
    Nie mam jakiegoś wielkiego mieszkania a ktoś kiedyś podarował córce misia 3 razy większego od niej...zajmował pół pokoju...Dziecku się podobał więc nie miałam jak się go szybko pozbyć Po jakimś czasie okazało się ,że jest uczulona na roztocza więc pluszaki niewskazane ... tym bardziej giga pluszaki ;-) Tym sposobem miś na legalu powędrował do piwnicy, uff

Mieszka w
    Olsztyn-maidstone uk
    O mnie
    Data
    27 maj 2011
    My mamy wiemy co czuja saperzy w takich chwilach hehe
    Ja miałam taka sytuacje wczoraj jak sprzatałam łóżeczko żeby uśpione dziecko przełożyć.Normalnie robie to jak mała jest kąpana a wczoraj jakoś tak sie pokomplikowało że się nie udało tego wcześniej zrobić i......trzy zabawki na raz zaczęły grać.Na szczęście moja niunia już musiała byc wykończona bo aż się zdziwiłam że się nie obudziła.Najczęściej kończy się to mniej optymistycznie

Mieszka w
    Polska ;-P
    O mnie
    Mama słodkiej dwójki ;-)
    Tak to jest ;-) też często jak chcę coś zrobić cicho to albo w coś uderzę,albo coś mi spadnie

9. BabyApp
    Mieszka w
    Olsztyn-maidstone uk
    O mnie
    Data
    27 maj 2011
    im bardziej się staramy tym głośniej nam wychodzi.....skądś to znam hihihi
    Najlepsze jest to że moje dziecko czasami jest tak czujne że nawet jak się przekrecam w łóżku( nie nalezy do najcichszych) to się rozbudza ( łóżeczko małej mamy w sypialni)

Senior Member Awatar Kisia
    Mieszka w
    Giżycko
    O mnie
    07.01.2011:)
    Ja mam taka "ulubioną zabawke" . Interaktywny królik- gadajacy, spiewajacy i non stop nawijajacy alfabet. A najlpesze jest to że brak jest przycisku" WYLACZ SIE DO CHOLERY" Dostalismy go w prezencie, ale nie raz chcialam go juz wyrzucic. W nocy kilka razy sam sie wl. w samochodzie jak jedziemy, przewraca sie i wlacza przy czym budzi mala(choc ona lubi sie nim bawic- to ja go nei znosze) jka zacznie grac, to nei ma konca...a jak juz przestanie to za chwile" nacisnij brzuszekkkk" a za 3 min znow" papapapaaaaaaaaaaaaa" wrrrrr:P

Senior Member Awatar justyna1658
    O mnie
    Jestem Mamuśką trójki fantastycznych Chłopców :)
    Dziewczyny , doskonale Was rozumiem , u mnie jest podobnie
    Ja jestem na tyle wykończona grającymi zabawkami że po prostu usuwam z nich baterie , szczególnie z tych najbardziej dokuczliwych dla moich uszu

Moja Mama tak lubiła kupować moim chłopcom takie grające zabawki i dlatego któregoś razu jak najstarszy i średni syn jechali do Dziadków na weekend zapakowałam im kilka sztuk tych grających zabawek ( kotka , który miałczy niemiłosiernie jakby go ze skóry obdzierali , pianinko którego nie da się wyłączyć i jeszcze samochód który sam jeździ i wydaje przy tym dźwięki takie że umarłego by z grobu podniosły ) . Efekt jest taki że zabawki wróciły do domu ale bez baterii a Babcia kupuje Dzieciom zabawki ale nie grające lub co najmniej troszkę cichsze

"Może dla Świata to tylko Dzieci , dla mnie te Dzieci to Cały Świat "

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Wzrok

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów