Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Czy warto zamówić wizytę patronażową?

Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Pandora, a może myślisz o pielęgniarce środowiskowej? Bo to co innego trochę... Ja się z pielęgniarką środowiskową zetknęłam w momencie kiedy mała miała 6 miesięcy i trzeba było żeby przyjeżdżała na zastrzyki. Oczywiście pierwsze co to wręczyła mi dokumenty dla całej naszej trójki że ją wybieramy na pielęgniarkę, też każdy rejon ma inną i spytała się wtedy czy jestem w domu raczej , bo musi przyjechać właśnie na tzw wizytę patronażową, a był to listopad do dnia dzisiejszego się nie pojawiła i jakoś nie cierpię z tego powodu... Nawet nie wiem czym się pielęgniarka zajmuje na takiej wizycie, biorąc pod uwagę nie tylko dziecko ale i nas rodziców... ale to już temat na osobny wątek raczej

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    dziudzia - być może.

Senior Member
    Darius012

O mnie
    :)
    Cytat Zamieszczone przez dziudzia Zobacz posta
    Pandora, a może myślisz o pielęgniarce środowiskowej? Bo to co innego trochę... Ja się z pielęgniarką środowiskową zetknęłam w momencie kiedy mała miała 6 miesięcy i trzeba było żeby przyjeżdżała na zastrzyki. Oczywiście pierwsze co to wręczyła mi dokumenty dla całej naszej trójki że ją wybieramy na pielęgniarkę, też każdy rejon ma inną i spytała się wtedy czy jestem w domu raczej , bo musi przyjechać właśnie na tzw wizytę patronażową, a był to listopad do dnia dzisiejszego się nie pojawiła i jakoś nie cierpię z tego powodu... Nawet nie wiem czym się pielęgniarka zajmuje na takiej wizycie, biorąc pod uwagę nie tylko dziecko ale i nas rodziców... ale to już temat na osobny wątek raczej

Waży, mierzy dziecko, ogląda czy nie jest obiektem przemocy. - wiem, ponieważ moja teściowa jest właśnie pielęgniarką środowiskową.
    Dziecko jest pod opieką pielęgniarki od 3miesiąca życia i taką wizyta powinna się odbyć, aczkolwiek u nas pierwszy raz była ( służbowo) aby właśnie robić zastrzyki.
    Alicja - 30.11.2011r,14:42, 2300g, 50cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)
    Kornelia - 30.11.2011r, 14:44, 2360g, 49cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)

Agata - 30.11.2012r, 21:03, 4340g, 57cm, 10 pkt w skali Apgar, 40tc (SN)

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Dobra pielęgniarka podczas wizyty patronażowej działa "kompleksowo" - zwraca uwagę nie tylko na dziecko, ale i na całe otoczenie. To jest potrzebne, bo jak się jest zmęczonym rodzicem to raczej brakuje dystansu.

Senior Member Awatar flinta1
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-09 zobacz kalendarz
    Do mnie też nie przychodzi pielęgniarka środowiskowa , była tylko raz na początku położna
    ale mamy co miesiąć do półtora wyznaczane wizyty kontrolne dziecka w ośrodku zdrowia
    mi to pasuje bo tam ją zmierzą zważą i przebadają , ale wiem że jak się chce to pielęgniarka będzie przychodzić częściej może to też zależy od rodziny

Junior Member
    Viking9

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-05-10 zobacz kalendarz
    U mnie szkoda było czasu -położna przyszła, wypełniała papiery i zadawała mnóstwo pytań dlaczego podaję inne mleko niż Bebilon, bo Bebilon najlepszy.
    Wiem jak robić projektowanie stron wrocław to moje ulubione miasto, gdzie znajduje się uczelnia która mnie tego nauczyła.

Member
    m.m.

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-03 zobacz kalendarz
    Już na szkole rodzenia mówiono nam , że tych wizyt będzie kilka dopóki dziecko nie skończy 6 tygodni. Takie są procedury. U nas była położna z przychodni, do której należymy. Przyjechała, obejrzała dziecko, sprawdziła pępek, sprawdziła podstawowe odruchy, pogadała, pochwaliła za karmienie piersią, podpowiedziała, czy z Małą trzeba do lekarza (miała katar), zostawiła kilka ulotek i jakieś próbki. Przyjeżdżała kilka razy, na ostatni raz udaliśmy się do przychodni, żeby Małą zważyć Podczas wizyt pytała też o mnie i moje samopoczucie. Ogólnie polecam, jeśli to kobieta z głową, to może dużo pomóc

9. BabyApp
    Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Ja byłam bardzo zadowolona z wizyt. Jednak wiem, że inne koleżanki mając tą samą położną narzekały...
    Więc chyba też kwestia oczekiwań i zrozumienia obu stron(mamy i położnej) dobrze.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Podbijam wątek. Napiszcie, czy położne same do Was przychodzą, czy trzeba je "zamawiać".

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Do mnie zadzwoniła sama, ale to był wiele lat temu. tak sobie myślę, ze warto z takie wizyty skorzystać, bo zawsze można sie czegos dowiedziec, albo o coś zapytać. Ja np. jako młoda, niedoświadczona matka nie wiedziałam, ze odchody poporodowe utrzymują sie tak długo i byłam przerażona gdy w domu w toalecie zobaczyłam jakąś czerwoną galaretę. Dzwoniłąm po szpitalach, po akurat położna miała być kilka dni później.

Zapytaj naszych ekspertów