Strona 1 z 13
Wyświetlane tematy od 1 do 30 z 383

Forum: Żywienie niemowląt, rozszerzanie diety

Rozszerzanie diety niemowlęcia. Zapytaj o to, jaki jest schemat żywienia niemowląt karmionych naturalnie i sztucznie, jak wprowadzać pierwsze soczki, deserki, kaszki, mięso, jajka, ryby. Podziel się radami, gdy twoje dziecko to mały niejadek.

1. Jogurty i soczki.

Mój synek ma skończone 10 miesiecy,do tej pory dostawał tylko soczki z bobovity albo bobofruta.Podobnie z jogurtami,podawałam mu tylko te...

Dodane przez Karolina2305
    2 Strony
    1 2
    Tagi: jogurty, serek homogenizowany, soczki, soczki dla dzieci, żywienie dziesięciomiesięcznego dziecka
    • Odpowiedzi: 14
    • Odsłon: 6,998
    30-07-19 18:33 Idź do ostatniego postu
  2. Poszerzanie diety rady

Witam niebawem mój maluszek będzie miał 6 miesięcy i trzeba go będzie powoli przestawiać na coś innego niż mleko mamy. Na początku wiem że trzeba...

Dodane przez Sephinorth
    • Odpowiedzi: 6
    • Odsłon: 1,861
    18-07-19 21:39 Idź do ostatniego postu
  3. Ankieta dla przyszłych mam

Szanowne Panie, Jestem studentką drugiego roku studiów magisterskich kierunku Położnictwo na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Zwracam się do Pań...

Dodane przez DominikaE
    • Odpowiedzi: 0
    • Odsłon: 469
    16-07-19 11:28 Idź do ostatniego postu
  4. Problem z rozszerzaniem diety przy mleku następnym

Hej Dziewczyny, Jestem nowa na forum wiec z góry przepraszam jeśli powieliłam wątek. Jestem mama prawie 6,5 miesięcznego Jasia. Od mniej więcej...

Dodane przez Trybmama
    • Odsłon: 552
    08-07-19 09:07 Idź do ostatniego postu
  5. deserek jako oddzielny posiłek?

Witam serdecznie, mam kłopot ponieważ nie wiem czy deserek owocowy może zastąpić jeden posiłek mleczny (są różne opinie i ja już nie wiem co robić)...

Dodane przez mycha-t
    2 Strony
    1 2
    Tagi: deserek dla niemowlaka, jadłospis niemowlaka, rozszerzanie diety dziecka, żywienie niemowląt
    • Odpowiedzi: 10
    • Odsłon: 7,224
    03-07-19 14:49 Idź do ostatniego postu
  6. Niejasności w rozszerzaniu diety

Dzień dobry. Jestem mamą 5miesiecznej córci, niedługo, 6 m-cu planuje rozpocząć rozszerzanie diety(karmie piersią) , dużo na ten temat czytałam, ale...

Dodane przez asda6661
    • Odpowiedzi: 2
    • Odsłon: 1,493
    14-06-19 13:23 Idź do ostatniego postu
  7. Kiedy rozszerzać dietę?

Nie wiem czy ten temat jest gdzieś poruszony? Moja córka ma w tej chwili 3 miesiące i 3 tygodnie, za tydzień przypadałoby rozszerzenie diety. Czy...

Dodane przez justi
    23 Strony
    1 2 3 ... 23
    Tagi: dziecko pluje, karmienie dziecka, nowe smaki, rozszerzanie diety
    • Odpowiedzi: 222
    • Odsłon: 79,389
    14-06-19 13:22 Idź do ostatniego postu
  8. BabyApp
  9. Dieta niemowlaka - rozszerzanie

Witam, moja córeczka ma 4 miesiące i dwa tygodnie. Dzisiaj pierwszy raz podałam jej kaszkę z bobowity o smaku brzoskwiniowym. jakie kupki wasze...

Dodane przez miska1234
    5 Strony
    1 2 3 ... 5
    Tagi: dieta niemowlaka, rozszerzanie diety niemowlaka
    • Odpowiedzi: 42
    • Odsłon: 14,622
    13-06-19 17:02 Idź do ostatniego postu
  10. Rozszerzanie diety

Rozszerzanie diety Moja córcia rozpoczęła 6 m-c, karmiona jest piersią. Od jakiegoś czasu rozszerzyłam jej dietę. Gotuję sama ale zdarza mi...

Dodane przez Dorka73
    2 Strony
    1 2
    Tagi: 6 miesiąc, dopajanie, jadłospis niemowlaka, półroczne niemowlę, rozszerzanie diety, schemat żywienia niemowląt
    • Odpowiedzi: 12
    • Odsłon: 7,140
    13-06-19 16:55 Idź do ostatniego postu
  11. Rozszerzenie diety u wcześniaka

Dobry wieczór, moja córeczka urodziła się przez cesarskie cięcie 27 maja w 34 tygodniu ciąży z wagą 1890 i dostała 10 punktów w skali Apgar....

Dodane przez alinkaaa
    2 Strony
    1 2
    Tagi: rozszerzanie diety, rozszerzanie diety wcześniaka, wcześniak, żywienie wcześniaka
    • Odsłon: 14,085
    29-05-19 13:21 Idź do ostatniego postu
  12. Dobre i sprawdzone przepisy

Witam Was serdecznie. Założyłem ten temat, bo chciałbym was zaprosić "do stołu". Moja siostra wraz ze soją koleżanką - dwie młode mamy - założyła...

Dodane przez martinez
    Tagi: danie, jedzienie, karmienie, przepis, żywienie
    • Odpowiedzi: 4
    • Odsłon: 2,711
    15-05-19 09:44 Idź do ostatniego postu
  13. cukier?

Czy produkty dla malych dzieci powinny miec cukier? Czy soczki Hipp je mają? pozdrawiam

Dodane przez sowa
    Tagi: co zamiast cukru, cukier w diecie dziecka, naturalne cukry
    • Odpowiedzi: 4
    • Odsłon: 1,834
    13-05-19 19:38 Idź do ostatniego postu
  14. Thermomix czy sppedcook???

Cześć, Mam pytanie do mam, które same przygotowują posiłki dla swoich maleństw. Gotujecie tradycyjnie czy używacie jakiegoś urządzenia???...

Dodane przez Kalineczka
    2 Strony
    1 2
    Tagi: parowar, speedcook, szybkowar, thermomix
    • Odpowiedzi: 16
    • Odsłon: 25,476
    08-05-19 09:41 Idź do ostatniego postu
  15. Celiakia a zasiłek pielęgnacyjny

Czy jest możliwość otrzymania zasiłku pielęgnacyjnego w sytuacji walki z celiakią?

Dodane przez Bernata
    • Odpowiedzi: 1
    • Odsłon: 731
    02-04-19 10:28 Idź do ostatniego postu
  16. Moja córka mało je a obiadku !!

Witam!! Mam problem z córeczką bardzo mało mi je.Nie wiem czy to przez upał.Moja córka skończyła 13 miesięcy i waży 9,8kg,...

Dodane przez agamika1
    Tagi: brak apetytu, jadłospis trzynastomiesięcznego dziecka, mały apetyt, obiadek
    • Odpowiedzi: 8
    • Odsłon: 4,183
    15-03-19 19:07 Idź do ostatniego postu
  17. Aspartam w diecie dziecka

Witam, Czy w diecie dziecka (w moim przypadku rocznego, ale pytanie dotyczy ogólnie małych dzieci) może pojawiać się aspartam? Mam na myśli...

Dodane przez maskotka
    Tagi: aspartam, słodzik, słodziki w diecie dziecka, żywienie dziecka
    • Odpowiedzi: 3
    • Odsłon: 3,230
    15-03-19 19:05 Idź do ostatniego postu
  18. Jaki makaron do obiadkui?

Dzień dobry/ dobry wieczór. :) Zaczęłam gotować samodzielnie dla dziewczynek. Panny otrzymują gluten i dobrze go znoszą. Nie maobjawów alergii. Chce...

Dodane przez Darius012
    2 Strony
    1 2
    Tagi: gluten makaron do obiadku, makaron dla dziecka, makaron dla niemowlaka, zupka dla niemowlaka
    • Odsłon: 13,522
    12-03-19 20:48 Idź do ostatniego postu
  19. Gdzie kupić dobrą wyciskarkę do soków?

Odkąd obejrzałam program Kasi Bosackiej o sokach, stwierdziłam, że nie ma sensu kupować tego dziecku, bo to sam cukier i chemia. Stwierdziłam, że...

Dodane przez Selena
    7 Strony
    1 2 3 ... 7
    Tagi: wyciskarka do soku
    • Odpowiedzi: 63
    • Odsłon: 38,839
    11-03-19 05:51 Idź do ostatniego postu
  20. W czym 10 miesięczne dziecko powinno pić mleko po przejściu z kp

Dzień Dobry, jestem mamą 10-miesięcznego brzdąca. Muszę przejść do 10 marca na karmienie mlekiem modyfikowanym. Więc mam nie dużo czasu. Mam taki...

Dodane przez Marta+1
    • Odsłon: 955
    21-02-19 07:43 Idź do ostatniego postu
  21. Alergia pokarmowa?

Witam, mój 17 miesięczny synek od jakiegoś czasu (prawie 2 mc) ma krostki na policzkach. Próbowałam już diet eliminacyjnych, co tydzień wykluczałam z...

Dodane przez Patty
    2 Strony
    1 2
    Tagi: skaza alergia krotki wysypka pokarmowa
    • Odpowiedzi: 11
    • Odsłon: 4,986
    04-02-19 09:17 Idź do ostatniego postu
  22. zaparcia u 20 m-ego dziecka

synek od kilku dni robi twarde kupki. macie jakieś sprawdzone i skuteczne sposoby? tylko proszę nie piszcie o śliwkach, morelach, gruszkach bo to nie...

Dodane przez bąbelek
    2 Strony
    1 2
    Tagi: zaparcia
    • Odpowiedzi: 10
    • Odsłon: 4,703
    29-12-18 11:45 Idź do ostatniego postu
  23. Kaszka wieczorem

Witam! Od kiedy można niemowlęciu karmionemu piersią podać wieczorem kaszkę? Zaczęłam dawać mojemu od kilku dni mleczno-ryżową, bo miałam nadzieję,...

Dodane przez koniczynka13
    2 Strony
    1 2
    Tagi: dieta niemowląt, karmienie niemowląt, kaszka dla dziecka, żywienie niemowląt
    • Odsłon: 24,096
    16-11-18 10:12 Idź do ostatniego postu
  24. Zółtko

Witam ponownie. :) Dziewczynki skończyły już 6 miesięcy - duże Pannice. :D Zaczęliśmy wprowadzać im stały pokarm nieco później, bo po 5 miesiącu,...

Dodane przez Darius012
    Tagi: kiedy podawać żółtko, rozszerzanie diety dziecka, schemat żywienia niemowląt, żółtko, żółtko dla niemowlaka
    • Odpowiedzi: 3
    • Odsłon: 2,706
    16-11-18 09:48 Idź do ostatniego postu
  25. Zatwardzenie po pierwszej marcheweczce

Mam problem. Moja Tosia 3 dni temu dostała pierwszą marcheweczkę ze słoiczka. Pani doktor poradziła, żeby zacząć od marcheweczki, bo...

Dodane przez AniaP
    2 Strony
    1 2
    Tagi: marchewka, rozszerzanie diety, stolec, zatwardzenie
    • Odpowiedzi: 12
    • Odsłon: 9,912
    16-11-18 09:31 Idź do ostatniego postu
  26. Nieprawidłowa dieta i tendencja do tycia u dzieci

Chciałabym poruszyć ten temat, bo na nic podobnego nie trafiłam, choć problem nie jest taki prosty dla mnie i nie wiem czy nie jest póki co w mojej...

Dodane przez dziudzia
    2 Strony
    1 2
    Tagi: dieta, otyłe dziecko, tendencja do tycia
    • Odpowiedzi: 19
    • Odsłon: 11,872
    10-11-18 12:07 Idź do ostatniego postu
  27. skaza białkowa a gluten

Mój synek na 5 miesięcy. Stwierdzono u niego skazę białkową w związku z czym mamy odpowiednie mleko. Chciałabym wprowadzić mu gluten tylko nie wiem...

Dodane przez asiajach
    Tagi: gluten, gluten dla dziecka, gluten od kiedy, kasza manna, rozszerzanie diety, skaza białkowa
    • Odpowiedzi: 2
    • Odsłon: 5,831
    07-11-18 15:59 Idź do ostatniego postu
  28. Posiłki po 4 mscu

Witam. Synek skończył dziś 4 msce. Na tą chwilę dostaje mleczko Hipp ok. 5 razy po 180-190 ml, do południa soczek Hipp (60 ml soczku plus 65 ml wody)...

Dodane przez Julia_ka
    Tagi: kleik bezglutenowy, nocne mleczko, posilki dla dziecka, soczek dla niemowlaka
    • Odsłon: 11,371
    25-10-18 14:40 Idź do ostatniego postu
  29. Pomysly na sniadanie i kolacje

Prosze Was o podpowiedzenie mi co bym mogla dawac 14 miesiecznemu maluchowi na sniadania i kolacje. Staram sie zeby jadl najzdrowiej jak to jest...

Dodane przez Sheeebax
    4 Strony
    1 2 3 ... 4
    Tagi: kolacja niemowlaka, śniadanie niemowlaka
    • Odpowiedzi: 31
    • Odsłon: 20,693
    02-10-18 06:54 Idź do ostatniego postu
  30. Rosołek

Mój synek skończył 6 mies, jest na mleku mod., je deserki, zupki, kaszki. Ostatnio rodzina pyta czy je rosołek...Od kiedy można podawać rosołek i z...

Dodane przez iloo
    Tagi: biszkopty dla niemowlaka, gluten w diecie, jadłospis półrocznego dziecka, kisiel dla niemowlaka, kisiel w diecie, rosołek dla niemowlaka, rosół dla niemowlaka, wywar dla niemowlaka, zupka z mięskiem
    • Odsłon: 54,674
    01-10-18 11:16 Idź do ostatniego postu
  31. Soczek Kubuś

Witam moje pytanie brzmi od kiedy dziecko moze pic soczki marchwiowe takie jak np Kubuś? Nie chodzi mi o soczki z Gerbera czy Bobofruta tylko o...

Dodane przez Karolina2305
    2 Strony
    1 2
    Tagi: dopajanie dziecka, picie dla dziecka, sok dla niemowlaka, sok kubuś
    • Odpowiedzi: 17
    • Odsłon: 37,367
    30-09-18 20:42 Idź do ostatniego postu

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!
informacja o reklamie
Zwiń / Rozwiń

Opcje wyświetlania wątków

Użyj tej opcji do ograniczenia wyświetlanych wątków tylko do tych, napisanych po określonej dacie.

Pozwala wybrać na podstawie jakich danych ma być sortowana lista wątków.

Uporządkuj tematy

Uwaga: sortując datami 'Malejąco', wyświetlone zostaną najnowsze wyniki jako pierwsze.

Zwiń / Rozwiń

Legenda

Nieprzeczytane posty
Nieprzeczytane posty
Brak nowych postów
Brak nowych postów
Więcej niż 15 odpowiedzi lub 150 odsłon
Gorący temat z nowymi postami
Więcej niż 15 odpowiedzi lub 150 odsłon
Gorący temat nie zawierający nowych postów
Zamknięty temat
Wątek zamknięty