Strona 1 z 7
Wyświetlane tematy od 1 do 30 z 184

Forum: Pielęgnacja niemowlaka

Pielęgnacja noworodka i niemowlęcia. Jak dbać o pępek noworodka, jak kąpać maluszka, jakich kosmetyków do pielęgnacji używać, jak ubrać dziecko na spacer, w jaki sposób masować i jak uśpić niemowlę.

1. Przewijanie w miejscu publicznym

Czy zdarzyło się Wam kiedyś przewijać dziecko w restauracji, na ławce w parku, w mieszkaniu znajomych? Jak wtedy postępowałyście - czy kryłyście...

Dodane przez Kasia
    2 Strony
    1 2
    Tagi: przewijanie, przewijanie na spacerze, zmiana pieluszki na spacerze
    • Odpowiedzi: 19
    • Odsłon: 6,575
    Dzisiaj 07:56 Idź do ostatniego postu
  2. Mycie dziąseł

Myjecie dzieciom dziąsła po karmieniu? Wiele mam tego nie robi, a dentyści uznają to za błąd, który może odbić się w przyszłości na stanie ząbków...

Dodane przez Kasia
    3 Strony
    1 2 3
    Tagi: mycie dziąseł, mycie zębów, pielęgnacja dziąseł, pierwsze ząbki, szczoteczka do zębów
    • Odpowiedzi: 27
    • Odsłon: 26,215
    Wczoraj 07:53 Idź do ostatniego postu
  3. Jak pielęgnować suchą skórę dziecka z azs?

Witam drogie mamy! Zakładam nowy temat. Być może ktoś się do mnie przyłączy. U mojego półrocznego synka pediatra podejrzewa azs. Niestety mały...

Dodane przez jelly
    12 Strony
    1 2 3 ... 12
    • Odpowiedzi: 116
    • Odsłon: 81,202
    18-08-19 15:58 Idź do ostatniego postu
  4. pielęgnacja po kapieli

Czy po kąpieli powinno się dziecku smarować całą główkę oliwką? są różne teorie na ten temat - w szpitalu jak pielęgniarki myły dzieciaczki to główki...

Dodane przez debesciara1
    3 Strony
    1 2 3
    Tagi: kąpiel niemowlęcia, kąpiel noworodka, pielęgnacja po kąpieli, skóra noworodka
    • Odpowiedzi: 29
    • Odsłon: 16,398
    16-08-19 21:25 Idź do ostatniego postu
  5. Problemy skórne , pielęgnacja , kosmetyki .

#Allerco #DbaODelikatnaSkore #Od1dniaZycia #AllercoEmolienty w więc jak w temacie chodzi o kosmetyki . a dokładnie o Emulsję do kąpieli i krem...

Dodane przez Kasia580
    3 Strony
    1 2 3
    • Odpowiedzi: 22
    • Odsłon: 11,833
    08-08-19 21:26 Idź do ostatniego postu
  6. Gdy dziecko ma AZS

Ta choroba wymaga nie tylko leków, lecz również odpowiedniej pielęgnacji. W naszym artykule przeczytasz, co pomoże dziecięcej skórze i co jest...

Dodane przez Nowotka
    Tagi: atopowe zapalenie skóry, azs, emolienty
    • Odpowiedzi: 2
    • Odsłon: 1,238
    08-08-19 21:17 Idź do ostatniego postu
  7. Łuszcząca się skóra u noworodka

Witam, moja córka ma 11 dni, w szpitalu, w którym przyszła na świat nie była kąpana - dopiero w domu ją umyłam. Jednak zauważyłam, że mocno...

Dodane przez ew-ek
    Tagi: łuszcząca się skóra, noworodek
    • Odpowiedzi: 9
    • Odsłon: 3,776
    08-08-19 20:03 Idź do ostatniego postu
  8. BabyApp
  9. Stosujecie emolienty?

Dziewczyny, w listopadowym numerze piszemy o emolientach i ich znaczeniu w pielęgnacji niemowlęcej skóry. Stosujecie takie kosmetyki na co dzień?

Dodane przez Kasia
    4 Strony
    1 2 3 ... 4
    Tagi: emolienty
    • Odpowiedzi: 30
    • Odsłon: 7,907
    08-08-19 20:03 Idź do ostatniego postu
  10. płyn do prania czy proszek??

czesc, co zakupiłyście/zamierzacie zakupić do prania małych ciuszków? płyn czy proszek? płyn wydaje mi sie łagdoniejszy, ale z drugiej strony proszek...

Dodane przez bana
    4 Strony
    1 2 3 ... 4
    Tagi: dzidzius, jelp, lovela, płatki mydlane, proszek dla dzieci, proszek do prania
    • Odpowiedzi: 31
    • Odsłon: 20,406
    05-08-19 10:08 Idź do ostatniego postu
  11. Body kontra kaftanik

Dziewczyny, macie jakieś doświadczenia z kaftanikami? Podobno znów są popularne, i położne zalecają, by to właśnie w nie ubierać noworodka. Ja...

Dodane przez Kasia
    5 Strony
    1 2 3 ... 5
    Tagi: body, kaftanik, śpioszki, ubranka dla noworodka, wyprawka
    • Odpowiedzi: 46
    • Odsłon: 33,144
    31-07-19 23:42 Idź do ostatniego postu
  12. kosmetyczna wyprawka

Czy i jakie kremy należy stosować dla maluszka który ma 5 tygodni? położna mi powiedziała, że żaden krem nie jest konieczny ale czy nie należy...

Dodane przez debesciara1
    8 Strony
    1 2 3 ... 8
    Tagi: chusteczki wilgotne, kosmetyczna wyprawka, kosmetyki dla noworodka, kosmetyki owocowe, krem dla niemowlęcia, krem na odparzenia, krem na wiatr i mróz, krem na zimę, krem o zapachu czekolady, krem ochronny, krem z filtrem uv, melanina, mydełko dla niemowląt, natłuszczanie skóry, nawilżanie skóry dziecka, ochrona buzi zimą, ochrona przeciwsłoneczna, oliwka dla niemowlaka, oliwka dla noworodka
    • Odpowiedzi: 70
    • Odsłon: 30,643
    31-07-19 21:59 Idź do ostatniego postu
  13. Problem z ciemieniucha

Jak radzicie sobie z nawracającą ciemieniuchą u dzieci? Lepsze są specyfiki apteczne, czy domowe metody?

Dodane przez JoannaZi
    2 Strony
    1 2
    Tagi: ciemieniucha, główka niemowlaka, preparat na ciemieniuche, skóra niemowląt
    • Odpowiedzi: 19
    • Odsłon: 7,484
    31-07-19 12:10 Idź do ostatniego postu
  14. Maź płodowa pielęgnuje i chorni po porodzie...nowinka?

Wklejam kawałek tekstu, który mnie zdziwił: obecnie po porodzie nie kąpie się noworodka - maź działa na skórę odżywczo i ochronnie, lepiej więc się...

Dodane przez ola0203
    Tagi: maź, płodowa...nowinka?
    • Odpowiedzi: 4
    • Odsłon: 2,715
    31-07-19 12:09 Idź do ostatniego postu
  15. ciemieniucha na główce i brwiach

Cześć:) Co prawda wiem, że ciemieniucha jest częstym zjawiskiem u niemowlaków, ale chciałabym poradzić się was jak szybciej można ją zlikwidować? ...

Dodane przez ewelina272
    2 Strony
    1 2
    Tagi: ciemieniucha, na brwiach
    • Odpowiedzi: 10
    • Odsłon: 5,216
    31-07-19 12:06 Idź do ostatniego postu
  16. Soniczne szczoteczki dla niemowlaków???

Dzień dobry! Kilka miesięcy temu powiększyła się nam rodzina - i to podwójnie! Teraz mamy tyle na głowie, że pewne rzeczy jakoś nam umykają......

Dodane przez ouistre
    • Odpowiedzi: 1
    • Odsłon: 495
    26-07-19 14:29 Idź do ostatniego postu
  17. Złote zasady w pielęgnacji skóry niemowlęcia i małego dziecka.

Skóra niemowlęcia jest niesamowicie delikatna i bardziej podatna na wszelkie zmiany skórne,dlatego warto od pierwszych dni życia dziecka zadbać o...

Dodane przez Manna
    • Odpowiedzi: 3
    • Odsłon: 1,139
    20-05-19 22:20 Idź do ostatniego postu
  18. Pielegnacja buzi noworodka/niemowlaka

W szpitalu po każdej kąpieli smarowali maleństwo całe (głowę, buzię i włoski też) oliwką. Po powrocie do domu robiłam tak samo. Przyszła połozna i...

Dodane przez an_na
    Tagi: oliwka dla niemowląt, pielęgnacja buzi niemowlaka
    • Odpowiedzi: 9
    • Odsłon: 1,937
    20-05-19 22:07 Idź do ostatniego postu
  19. Gdzie kupujecie kosmetyki dla dziecka?

Ufacie tym z supermarketu, czy wybieracie raczej marki apteczne?

Dodane przez Kasia
    15 Strony
    1 2 3 ... 15
    Tagi: kosmetyki dla niemowlaka, kosmetyki dla noworodka, skóra wrażliwa, wrażliwa skóra noworodka, wyprawka
    • Odpowiedzi: 147
    • Odsłon: 56,285
    13-05-19 12:23 Idź do ostatniego postu
  20. zakupy dla noworodka

Kochane niedługo rodzę i tak się zastanawiam gdzie mogę kupić coś mojemu maluchowi ? Mam już niby wyprawkę ale wiecie jak to jest, szał zakupów mnie...

Dodane przez lidka22
    3 Strony
    1 2 3
    • Odpowiedzi: 25
    • Odsłon: 4,753
    20-04-19 14:19 Idź do ostatniego postu
  21. najlepsze sklepy dla dzieci

Drogie mamy jakie są Wasze ulubione sklepy dla dzieci ? Chodzi mi zarówno o ubrania jak i o zabawki czy inne akcesoria. Z góry dzięki za sugestie :)

Dodane przez lidka22
    2 Strony
    1 2
    • Odpowiedzi: 13
    • Odsłon: 3,063
    26-03-19 13:18 Idź do ostatniego postu
  22. Parowe urządzenia do sprzątania domu w którym jest maluch?

Witam, jestem tutaj nowa na forum:) a moja obecność tutaj wynika z tego, że po pierwsze - najważniejsze - staram się o dziecko, a po drugie... mam...

Dodane przez kornelia_w
    Tagi: dziecko, kosmetyki dla dzieci, odkurzacze parowe, pielęgnacja dziecka
    • Odpowiedzi: 6
    • Odsłon: 4,639
    05-02-19 21:52 Idź do ostatniego postu
  23. Kleszcze w domu

Czy istnieje środek na wytępinie kleszczy z domu? w niedzielę mój pies wrócił z inwezją tego paskudztwa. W nim znalazłam kilkadziesiąt. na podłódze...

Dodane przez asiawaw
    2 Strony
    1 2
    Tagi: kleszcze, kleszcze w domu, ukąszenie kleszcza
    • Odpowiedzi: 16
    • Odsłon: 39,105
    05-02-19 14:26 Idź do ostatniego postu
  24. Nawilżacz powietrza

Mam wątpliwości czy mi to na prawde potrzebne? Zmierzyłam ostatnio poziom wilgotności w pokoiku szykowaym dla małej stacją pogodową. Waskazała mi...

Dodane przez asiawaw
    6 Strony
    1 2 3 ... 6
    Tagi: jaki nawilżacz powietrza, jonizacja, nawilżacz, nawilżacz powietrza, nawilżanie powietrza, nawilżanie z jonizacją, suche powietrze
    • Odpowiedzi: 53
    • Odsłon: 35,226
    05-02-19 11:36 Idź do ostatniego postu
  25. Aspirator do noska

Witam wszystkie mamuśki! Przymierzam się do zakupu aspiratora dla synka. Podobno to bardzo fajna i przydatna rzecz nie tylko przy katarku...u nas...

Dodane przez mikosianka
    2 Strony
    1 2
    Tagi: aspirator, dziecko, katar
    • Odpowiedzi: 15
    • Odsłon: 5,679
    07-01-19 09:04 Idź do ostatniego postu
  26. Czyszczenie noska

Zastanawiam się czym czyścicie noski Waszych maluchów? Zaczynam kompletować "niezbędnik" i tak się zastanawiam co jest lepsze - tradycyjna gruszka...

Dodane przez pestka81
    3 Strony
    1 2 3
    Tagi: czyszczenie noska niemowlaka
    • Odpowiedzi: 28
    • Odsłon: 6,810
    03-01-19 16:13 Idź do ostatniego postu
  27. Krem na chłodne dni

Mamy! Jaki krem na zbliżające się chłodne dni polecacie dla 4 miesięcznego niemowlęcia? Tak, żeby chronił buźkę przed wiatrem i nie zawierał zbyt...

Dodane przez Szamad
    2 Strony
    1 2
    Tagi: krem na chłodne dni, krem ochronny dla niemowlaka
    • Odpowiedzi: 18
    • Odsłon: 6,336
    02-01-19 12:06 Idź do ostatniego postu
  28. Katar po inhalacji solą fizjologiczną :(

Witajcie mamuśki! Mam pytanie i problem - laryngolog kazała mi stosować mojemu 4-miesięcznemu dziecku inhalacje z soli fizjologicznej, bo od...

Dodane przez Skadia
    Tagi: katar
    • Odpowiedzi: 3
    • Odsłon: 1,873
    27-12-18 09:01 Idź do ostatniego postu
  29. Niemowlak nie musi płakać!

W czasie ciąży wszyscy mówili: "Wyśpij się teraz bo później Mała nie da Ci spać", "Myślisz, że będzie tak cudownie i będziesz miała czas na...

Dodane przez beeecia
    Tagi: brak snu, niemowlę płacze
    • Odpowiedzi: 8
    • Odsłon: 1,815
    16-11-18 11:28 Idź do ostatniego postu
  30. Ciągle brudne uszy...

Witam :) Moja 7 miesięczna córeczka ma ciągle brudne uszy... Mogę wyczyścić po kąpieli i na drugi dzień to samo.. Dodam iż nie czyszczę małej...

Dodane przez miska1234
    Tagi: nadmiar woskowiny, uszy niemowlaka, woskowina u niemowlaka
    • Odpowiedzi: 8
    • Odsłon: 10,669
    16-11-18 09:19 Idź do ostatniego postu
  31. Uczulenie na PAMPERSY

Dziewczyny, Moja corka ( rok czasu) od urodzenia uzywa pampersow tej marki (zielone) i dzisiaj zauwazylam ze cala powierzchnia pod pieluszka jest w...

Dodane przez maszia
    Tagi: pielęgnacja
    • Odpowiedzi: 7
    • Odsłon: 3,655
    30-10-18 12:22 Idź do ostatniego postu

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!
informacja o reklamie
Zwiń / Rozwiń

Opcje wyświetlania wątków

Użyj tej opcji do ograniczenia wyświetlanych wątków tylko do tych, napisanych po określonej dacie.

Pozwala wybrać na podstawie jakich danych ma być sortowana lista wątków.

Uporządkuj tematy

Uwaga: sortując datami 'Malejąco', wyświetlone zostaną najnowsze wyniki jako pierwsze.

Zwiń / Rozwiń

Legenda

Nieprzeczytane posty
Nieprzeczytane posty
Brak nowych postów
Brak nowych postów
Więcej niż 15 odpowiedzi lub 150 odsłon
Gorący temat z nowymi postami
Więcej niż 15 odpowiedzi lub 150 odsłon
Gorący temat nie zawierający nowych postów
Zamknięty temat
Wątek zamknięty