Strona 1 z 7
Wyświetlane tematy od 1 do 30 z 185

Forum: Pielęgnacja niemowlaka

Pielęgnacja noworodka i niemowlęcia. Jak dbać o pępek noworodka, jak kąpać maluszka, jakich kosmetyków do pielęgnacji używać, jak ubrać dziecko na spacer, w jaki sposób masować i jak uśpić niemowlę.

1. niania elektroniczna

Używacie albo używaliście niani elektronicznej, kiedy Wasze dziecko było niemowlakiem? Kompletuję wyprawkę przed narodzinami mojego dziecka i wydaje...

Dodane przez brownskin
    2 Strony
    1 2
    Tagi: niania elektroniczna
    • Odpowiedzi: 12
    • Odsłon: 4,237
    11-12-19 10:38 Idź do ostatniego postu
  2. Krem na chłodne dni

Mamy! Jaki krem na zbliżające się chłodne dni polecacie dla 4 miesięcznego niemowlęcia? Tak, żeby chronił buźkę przed wiatrem i nie zawierał zbyt...

Dodane przez Szamad
    2 Strony
    1 2
    Tagi: krem na chłodne dni, krem ochronny dla niemowlaka
    • Odpowiedzi: 19
    • Odsłon: 6,509
    06-12-19 12:25 Idź do ostatniego postu
  3. Katar po inhalacji solą fizjologiczną :(

Witajcie mamuśki! Mam pytanie i problem - laryngolog kazała mi stosować mojemu 4-miesięcznemu dziecku inhalacje z soli fizjologicznej, bo od...

Dodane przez Skadia
    Tagi: katar
    • Odpowiedzi: 9
    • Odsłon: 2,082
    01-12-19 16:02 Idź do ostatniego postu
  4. pielęgnacja po kapieli

Czy po kąpieli powinno się dziecku smarować całą główkę oliwką? są różne teorie na ten temat - w szpitalu jak pielęgniarki myły dzieciaczki to główki...

Dodane przez debesciara1
    4 Strony
    1 2 3 ... 4
    Tagi: kąpiel niemowlęcia, kąpiel noworodka, pielęgnacja po kąpieli, skóra noworodka
    • Odpowiedzi: 32
    • Odsłon: 17,293
    01-12-19 15:37 Idź do ostatniego postu
  5. Oddam pieluchy firmy PAMPERS rozmiar 2/3/4/5 za darmo MAXI PACK

Hej Kochane :) Mam do oddania 4 paczki pampersów rozmiar 2/3/4/5 widoczne na zdjęciach. Zostały mi pieluchy z wygranej w konkursie, dlatego...

Dodane przez karolinam89
    • Odpowiedzi: 0
    • Odsłon: 178
    23-11-19 12:57 Idź do ostatniego postu
  6. zakupy dla noworodka

Kochane niedługo rodzę i tak się zastanawiam gdzie mogę kupić coś mojemu maluchowi ? Mam już niby wyprawkę ale wiecie jak to jest, szał zakupów mnie...

Dodane przez lidka22
    4 Strony
    1 2 3 ... 4
    • Odpowiedzi: 31
    • Odsłon: 5,439
    22-11-19 22:12 Idź do ostatniego postu
  7. Pieluszki wielorazowe -jakie

co myślicie o pieluszkach wielorazowych?? czy ktoś ich używa albo ma zamiar?? jak to się przekłada na finanse w porównaniu do jednorazówek??

Dodane przez sprężynka
    5 Strony
    1 2 3 ... 5
    Tagi: pampersy, pieluchy do prania, pieluszki jednorazowe, pieluszki wielorazowe, pieluszki z tetry, przewijanie niemowlaka, wielorazowe, wielorazówki, zmiana pieluchy, zmiana pieluszki
    • Odpowiedzi: 44
    • Odsłon: 22,779
    21-11-19 21:14 Idź do ostatniego postu
  8. BabyApp
  9. Co na bolesne ząbkowanie??

Mój synek ma 8 miesięcy niedawno wyszły 2 ząbki teraz wychodzą mu u góry. Strasznie płacze nie śpi nocami, gorączkuje i ma luźną kupkę, jestem...

Dodane przez anulla88
    2 Strony
    1 2
    Tagi: bolesne ząbkowanie, preparaty na ból
    • Odpowiedzi: 16
    • Odsłon: 10,823
    21-11-19 17:08 Idź do ostatniego postu
  10. Smoczki-gryzaczki - które najlepsze?

Czy wasze dzieci lubią smoczki każdej firmy , czy też są takie, których nie chcą ssać?

Dodane przez Kasia
    3 Strony
    1 2 3
    Tagi: jaki smoczek najlepszy, smoczek-gryzaczek
    • Odpowiedzi: 23
    • Odsłon: 9,742
    18-11-19 21:10 Idź do ostatniego postu
  11. Bolesne ząbkowanie

Jak rozpoznać, czy dziecku zaczynają wyrastać pierwsze ząbki? Czy dziecko zawsze wtedy gorączkuje? Jak mu ulżyć, kiedy cierpi? Napiszcie, jak...

Dodane przez asia
    5 Strony
    1 2 3 ... 5
    Tagi: bolą dziąsła, dolegliwości przy zabkowaniu, niemowlę, pierwsze ząbki, ząbkowanie
    • Odpowiedzi: 42
    • Odsłon: 17,703
    06-11-19 14:21 Idź do ostatniego postu
  12. Czyszczenie uszu dziecka

Jak często czyścicie uszka niemowlęcia? Czy podczas każdej kąpieli, czy co jakiś czas? I czym - mokrym wacikiem?

Dodane przez asia
    3 Strony
    1 2 3
    Tagi: jak czyścić uczy dziecka, pielęgnacja uszu niemowlęcia
    • Odpowiedzi: 20
    • Odsłon: 7,046
    26-10-19 14:03 Idź do ostatniego postu
  13. AmazingBaby - fajna aplikacja dla mam!

Dziewczyny, widziałyście już kampanie AmazingBaby? To nowa aplikacja na komórki, którą zrobił Enfamil. Zawiera fajne propozycje zabaw i ćwiczeń dla...

Dodane przez AnnaMikolajczak
    Tagi: amazing baby, aplikacje dla ciężarnej
    • Odpowiedzi: 7
    • Odsłon: 2,556
    23-10-19 13:51 Idź do ostatniego postu
  14. Czy każde niemowlę musi "przejść" przez katar?

Witam, gdzieś ostatnio przeczytałam, ze absolutnie każdy niemowlak musi mieć katar prędzej czy później, nie ma na to rady. Czy to prawda? Bo...

Dodane przez ew-ek
    Tagi: katar niemowlaka
    • Odpowiedzi: 8
    • Odsłon: 2,482
    22-10-19 14:54 Idź do ostatniego postu
  15. Problemy skórne , pielęgnacja , kosmetyki .

#Allerco #DbaODelikatnaSkore #Od1dniaZycia #AllercoEmolienty w więc jak w temacie chodzi o kosmetyki . a dokładnie o Emulsję do kąpieli i krem...

Dodane przez Kasia580
    3 Strony
    1 2 3
    • Odpowiedzi: 23
    • Odsłon: 12,476
    25-09-19 10:43 Idź do ostatniego postu
  16. Wokół ucha malucha - pielęgnacja, choroby, słuch

Pielęgnacja uszu niemowlęcia sprawia rodzicom sporo problemów. Wokół tego tematu narosło tez sporo mitów. Lekarz pediatra wyjaśnia jak dbać o uszy...

Dodane przez Nowotka
    2 Strony
    1 2
    Tagi: badanie słuchu, objawy zapalenia ucha, uszy niemowlaka, zapalenie ucha
    • Odpowiedzi: 18
    • Odsłon: 8,146
    11-09-19 09:48 Idź do ostatniego postu
  17. Gdy dziecko ma AZS

Ta choroba wymaga nie tylko leków, lecz również odpowiedniej pielęgnacji. W naszym artykule przeczytasz, co pomoże dziecięcej skórze i co jest...

Dodane przez Nowotka
    Tagi: atopowe zapalenie skóry, azs, emolienty
    • Odpowiedzi: 3
    • Odsłon: 1,446
    26-08-19 09:05 Idź do ostatniego postu
  18. Jak pielęgnować suchą skórę dziecka z azs?

Witam drogie mamy! Zakładam nowy temat. Być może ktoś się do mnie przyłączy. U mojego półrocznego synka pediatra podejrzewa azs. Niestety mały...

Dodane przez jelly
    12 Strony
    1 2 3 ... 12
    • Odpowiedzi: 117
    • Odsłon: 82,491
    23-08-19 14:34 Idź do ostatniego postu
  19. Przewijanie w miejscu publicznym

Czy zdarzyło się Wam kiedyś przewijać dziecko w restauracji, na ławce w parku, w mieszkaniu znajomych? Jak wtedy postępowałyście - czy kryłyście...

Dodane przez Kasia
    2 Strony
    1 2
    Tagi: przewijanie, przewijanie na spacerze, zmiana pieluszki na spacerze
    • Odsłon: 6,814
    22-08-19 08:56 Idź do ostatniego postu
  20. Mycie dziąseł

Myjecie dzieciom dziąsła po karmieniu? Wiele mam tego nie robi, a dentyści uznają to za błąd, który może odbić się w przyszłości na stanie ząbków...

Dodane przez Kasia
    3 Strony
    1 2 3
    Tagi: mycie dziąseł, mycie zębów, pielęgnacja dziąseł, pierwsze ząbki, szczoteczka do zębów
    • Odpowiedzi: 27
    • Odsłon: 26,676
    21-08-19 08:53 Idź do ostatniego postu
  21. Łuszcząca się skóra u noworodka

Witam, moja córka ma 11 dni, w szpitalu, w którym przyszła na świat nie była kąpana - dopiero w domu ją umyłam. Jednak zauważyłam, że mocno...

Dodane przez ew-ek
    Tagi: łuszcząca się skóra, noworodek
    • Odsłon: 3,926
    08-08-19 21:03 Idź do ostatniego postu
  22. Stosujecie emolienty?

Dziewczyny, w listopadowym numerze piszemy o emolientach i ich znaczeniu w pielęgnacji niemowlęcej skóry. Stosujecie takie kosmetyki na co dzień?

Dodane przez Kasia
    4 Strony
    1 2 3 ... 4
    Tagi: emolienty
    • Odpowiedzi: 30
    • Odsłon: 8,127
    08-08-19 21:03 Idź do ostatniego postu
  23. płyn do prania czy proszek??

czesc, co zakupiłyście/zamierzacie zakupić do prania małych ciuszków? płyn czy proszek? płyn wydaje mi sie łagdoniejszy, ale z drugiej strony proszek...

Dodane przez bana
    4 Strony
    1 2 3 ... 4
    Tagi: dzidzius, jelp, lovela, płatki mydlane, proszek dla dzieci, proszek do prania
    • Odpowiedzi: 31
    • Odsłon: 21,554
    05-08-19 11:08 Idź do ostatniego postu
  24. Body kontra kaftanik

Dziewczyny, macie jakieś doświadczenia z kaftanikami? Podobno znów są popularne, i położne zalecają, by to właśnie w nie ubierać noworodka. Ja...

Dodane przez Kasia
    5 Strony
    1 2 3 ... 5
    Tagi: body, kaftanik, śpioszki, ubranka dla noworodka, wyprawka
    • Odpowiedzi: 46
    • Odsłon: 34,011
    01-08-19 00:42 Idź do ostatniego postu
  25. kosmetyczna wyprawka

Czy i jakie kremy należy stosować dla maluszka który ma 5 tygodni? położna mi powiedziała, że żaden krem nie jest konieczny ale czy nie należy...

Dodane przez debesciara1
    8 Strony
    1 2 3 ... 8
    Tagi: chusteczki wilgotne, kosmetyczna wyprawka, kosmetyki dla noworodka, kosmetyki owocowe, krem dla niemowlęcia, krem na odparzenia, krem na wiatr i mróz, krem na zimę, krem o zapachu czekolady, krem ochronny, krem z filtrem uv, melanina, mydełko dla niemowląt, natłuszczanie skóry, nawilżanie skóry dziecka, ochrona buzi zimą, ochrona przeciwsłoneczna, oliwka dla niemowlaka, oliwka dla noworodka
    • Odpowiedzi: 70
    • Odsłon: 30,972
    31-07-19 22:59 Idź do ostatniego postu
  26. Problem z ciemieniucha

Jak radzicie sobie z nawracającą ciemieniuchą u dzieci? Lepsze są specyfiki apteczne, czy domowe metody?

Dodane przez JoannaZi
    2 Strony
    1 2
    Tagi: ciemieniucha, główka niemowlaka, preparat na ciemieniuche, skóra niemowląt
    • Odsłon: 7,691
    31-07-19 13:10 Idź do ostatniego postu
  27. Maź płodowa pielęgnuje i chorni po porodzie...nowinka?

Wklejam kawałek tekstu, który mnie zdziwił: obecnie po porodzie nie kąpie się noworodka - maź działa na skórę odżywczo i ochronnie, lepiej więc się...

Dodane przez ola0203
    Tagi: maź, płodowa...nowinka?
    • Odpowiedzi: 4
    • Odsłon: 2,884
    31-07-19 13:09 Idź do ostatniego postu
  28. ciemieniucha na główce i brwiach

Cześć:) Co prawda wiem, że ciemieniucha jest częstym zjawiskiem u niemowlaków, ale chciałabym poradzić się was jak szybciej można ją zlikwidować? ...

Dodane przez ewelina272
    2 Strony
    1 2
    Tagi: ciemieniucha, na brwiach
    • Odpowiedzi: 10
    • Odsłon: 5,406
    31-07-19 13:06 Idź do ostatniego postu
  29. Soniczne szczoteczki dla niemowlaków???

Dzień dobry! Kilka miesięcy temu powiększyła się nam rodzina - i to podwójnie! Teraz mamy tyle na głowie, że pewne rzeczy jakoś nam umykają......

Dodane przez ouistre
    • Odpowiedzi: 1
    • Odsłon: 621
    26-07-19 15:29 Idź do ostatniego postu
  30. Złote zasady w pielęgnacji skóry niemowlęcia i małego dziecka.

Skóra niemowlęcia jest niesamowicie delikatna i bardziej podatna na wszelkie zmiany skórne,dlatego warto od pierwszych dni życia dziecka zadbać o...

Dodane przez Manna
    • Odpowiedzi: 3
    • Odsłon: 1,251
    20-05-19 23:20 Idź do ostatniego postu
  31. Pielegnacja buzi noworodka/niemowlaka

W szpitalu po każdej kąpieli smarowali maleństwo całe (głowę, buzię i włoski też) oliwką. Po powrocie do domu robiłam tak samo. Przyszła połozna i...

Dodane przez an_na
    Tagi: oliwka dla niemowląt, pielęgnacja buzi niemowlaka
    • Odsłon: 2,095
    20-05-19 23:07 Idź do ostatniego postu

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!
informacja o reklamie
Zwiń / Rozwiń

Opcje wyświetlania wątków

Użyj tej opcji do ograniczenia wyświetlanych wątków tylko do tych, napisanych po określonej dacie.

Pozwala wybrać na podstawie jakich danych ma być sortowana lista wątków.

Uporządkuj tematy

Uwaga: sortując datami 'Malejąco', wyświetlone zostaną najnowsze wyniki jako pierwsze.

Zwiń / Rozwiń

Legenda

Nieprzeczytane posty
Nieprzeczytane posty
Brak nowych postów
Brak nowych postów
Więcej niż 15 odpowiedzi lub 150 odsłon
Gorący temat z nowymi postami
Więcej niż 15 odpowiedzi lub 150 odsłon
Gorący temat nie zawierający nowych postów
Zamknięty temat
Wątek zamknięty