Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Wysyłacie dzieci na kolonie?

Wysyłacie dzieci na kolonie?

Mam nadzieję, że wątek umieszczam we właściwym dziale i że wesprzecie mnie w dyskusji

Czy wysyłałyście swoje pociechy już na kolonie? A jeśli tak, to jak wyglądał wybór oferty i podjęcie decyzji? Byliście zadowolone?

Nasz Mały ma 8 lat i zastanawiamy się nad wyjazdem zorganizowanym oprócz wspólnych wakacji. Musimy w czymś wybrać stąd cenne i przydatne będą wskazówki.

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Moja starsza była dwa razy. Za pierwszym razem było OK, za drugim zabraliśmy ją w połowie kolonii. Obie kolonie były zorganizowane przez hufiec harcerski (córka należała do zuchów). Powiem tak: najwięcej zależy od opiekunów. Za drugim razem kierowniczką kolonii była dziewczyna 26-letnia, a opiekunkami świeżo upieczone studentki. Owszem, miały pokończone wymagane kursy i mnóstwo dobrych chęci, ale żadnego doświadczenia w opiece nad dziecmi. W prawie 40 stopniowym upale zaprowadziły dzieci na wycieczkę pieszą z Poronina do Zakopanego i z powrotem - w sumie około 20 stopni. One dały radę, dzieci nie bardzo (zwłaszcza, że do picia dostały colę, a do jedzenia batonik, który się rozpuścił). Moja córka na kolonii się rozchorowała - miała 39 stopni przez 3 dni, ale żadna z opiekunek nie raczyła mnie o tym poinformować. Nikt nie zaprowadził jej do lekarza, gardło obejrzała jej pielęgniarka z loikalnego ośrodka zdrowia, która stwierdziła, że wygląda OK (córka miała zapalenie ucha, więc gardło faktycznie było OK). Słowem, pełna beztroska.

Na pewno musisz zwracać uwagę na wiek i doświadczenie opiekunów - ja już to wiem. Najlepiej, gdyby sami mieli dzieci (wtedy włącza się instynkt i potrafią ocenić, że z dzieckiem jest coś nie tak) .Zakwaterowanie też jest ważne (tu dzieciaki same musiały targać ciężkie walizki na 4 piętro góralskiego pensjonatu) - jak jest w pokojach, jak czysto. No i gdzie będzie ta kolonia, czy na miejscu będzie jakiś transport - tam miał być cały czas autokar, ale ostatecznie dzieciaki chodziły często na dłuuuugie wycieczki, bo coś nie wypaliło.

Dziękuje za wyczerpującą wypowiedź. My myśleliśmy raczej o koloniach z biurem podróży. Grupa wiekowa 6-13. Wakacje "pod gruszą" - taki tematyczny wyjazd. Chcemy się najpierw spotkać z organizatorem i poznać opiekunów- dowiadywałam się o taką możliwość. Na takim spotkaniu powinno być dziecko- by mogło poznać przyszłego opiekuna.
    Szukam opinii o tym biurze podróży, ale tyle tego na forach i w sieci, że ciężko dojść o co i o kogo chodzi ;/

Dziewczyny, na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając konkretną ofertę kolonii dla dziecka z biura podróży?

Co prawda mój synek ma dopiero 1,5 roku, więc jeszcze nie myślę o kolonii dla niego, ale temat mnie zainteresował, bo sama jako dziecko wyjeżdżałam na takowe. Od pierwszej klasy podstawówki do skończenia 18 roku życia mama wysyłała mnie na kolonie organizowane przez jej zakład pracy. Stwierdziłam, że podzielę się moimi doświadczeniami, może będą pomocne. Otóż, pierwsza kolonia trwała 3 tygodni (!) trochę długo jak na dziecko w wieku 7 lat, ale tak wtedy było. Rodzice odwiedzili mnie po tygodniu no i wiadomo jak to się skończyło...wróciłam razem z nimi. Kolonia była nad morzem, pogoda nie dopisywała, a ja bardzo tęskniłam, więc zgodzili się na przedterminowy powrót. Moja następna kolonia była już w górach, ja oczywiście płakałam mamie w słuchawkę, ale tym razem się nie zjawili, a ja wytrwałam do końca. Było naprawdę fajnie, gry, zabawy, wycieczki, ciągle coś się działo. Jak podrosłam to wyjeżdżałam za granicę albo na obozy tematyczne np. obóz szybowcowy w Bieszczadach i wtedy to najchętniej zostałabym jeszcze na drugi turnus Z perspektywy czasu bardzo dobrze wspominam te wyjazdy. Na pewno trzeba zadbać o to, żeby kadra była wykwalifikowana i dobre, a przede wszystkim bezpieczne zakwaterowanie. Tydzień czy nawet 2 rozłąki dobrze robią zarówno rodzicom jak i dzieciom. Jeśli macie jakieś pytania, to śmiało, jako weteranka kolonii postaram się pomóc

Witaj Angie, dzięki za odpowiedź.

Mamy już kolonie za sobą, na szczęście bardzo udane. Pojechaliśmy z BUTem. Zdecydowaliśmy się na 1 odwiedziny, które obu stronom wyszły na dobre. Po powrocie Młody stwierdził, że było super i szkoda, że już koniec. Za również chce jechać. Do tej pory rozmawia z kolegami z kolonii przez Skypa.

Teraz zastanawiamy się ew. nad obozem narciarskim albo snowboardowym. Mamy jeszcze chwilkę czasu.

Junior Member Awatar lampencja
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-06-09 zobacz kalendarz
    Raz jeden na kolonię puściłam dwie córki, ale wynudziły się i tęskniły strasznie, chciały wracać już pierwszego. Teraz jeżdżą na obozy tematyczne, bo tam mają zajęcia od rana do wieczora i czasu zatęsknić nie mają W tym roku pojechały na żeglarski, trochę się obawiałam, ale dały sobie radę i przez tydzień byłam zmuszona uczyć się rozmaitych węzłów, które mi ochoczo pokazywały.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Kwestia właściwej organizacji czasu. Trzeba dokładnie czytać plan zajęć oraz zwracać uwagę na liczebność grupy i zakwaterowanie. Obozy tematyczne są super! Ja w szczególności polecam obozy typu "mały komandos" - świetnie zaplanowany czas, wysiłek fizyczny gwarantowany= szczęśliwe dziecko!

A czy wysyłać dziecko 7 letnie na obóz narciarski? zima tuż tuż i niedługo trzeba będzie podjąć decyzję. Zastanawiam się, czy 7 latek nie jest za mały na sporty zimowe?

Senior Member Awatar karlita
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    już 4 latka temu :)
    ja nigdy nie jeździłam na kolonie. Ryczałąbym non-stop, nie znosiłam rozłaki z rodzicami. Ale wiem, że to nie było zadobre, tzn. moje dziecko od początku przwyczajam do mniejszych i większych rozłąk, tak zeby stanowiły atrakcję, swoistą nagrodę, a nie karę... Teraz ma 4 latka i w wakacje została u dziadków na 2 tygodnie, co prawda po tygodniu zaczęła tęsknić, ale nadal była zadowolona. A potem jaka grzeczna dla rodziców jak się wytęskniła i rodzice też wytęsknieni, więc nie mogli się nacieszyć

Newsletter Mjakmama24.pl