Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 99

Radość z ciąży a zmiana wyglądu ciała - jak sobie poradzić?

Senior Member Awatar pauluska
    Mieszka w
    Głogów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-03-16 zobacz kalendarz
    Data
    16-03-2015

Radość z ciąży a zmiana wyglądu ciała - jak sobie poradzić?

Witam!
    Niedawno trafiłam w kiosku na MjakMama i muszę przyznać, że podbiła moje serce ;) Widząc Wasze rady i świetne artykuły postanowiłam zwrócić się do Was ze swoim problemem (a myślę, że dotyczy on wielu przyszłych mam).
    Jestem obecnie w 24 tyg. ciąży. Maleństwo rozwija się prawidłowo, wiadomość o ciąży była najwspanialszą wiadomością w życiu ;)
    Uwielbiam kiedy mała się rusza, kopie i chyba tego po porodzie będzie mi najbardziej brakowało :) Jednak jest jedna rzecz która powoli nie daje mi spokoju...
    Jakiś rok przed ciążą postanowiłam zrobić coś z moim ciałem, zaczęłam się zdrowo odżywiać, regularnie ćwiczyć i udało się ;) Zrzuciłam 14 kilo.
    Obecnie przybrałam 9 kilo i nie umiem sobie radzić z tym, że rosnę... Dodam, że regularnie, prawie codziennie ćwiczę, choć dopiero dwa miesiące, bo wcześniej nie miałam na to sił.
    Bardzo się boję, że stanę się znów taka, jak byłam wcześniej.
    Proszę o radę jak sobie z tym poradzić, czy to tylko wspomnienia tak działają? Ile kg znika po porodzie?

pauluska

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Przyrost wagi w ciązy jest zupełnie normalny i nie ma się czym przejmować. Jesli będziesz karmiła piersią, to nadmiar kilogramów szybko powinien zniknąć. Chyba, że przytyjesz ponad normę, czyli więcej, niż 12 kg - wtedy powrot do poprzedniej sylwetki może wymagać więcej wysiłku.

Senior Member Awatar Neri
    O mnie
    Mama niezwyklej trojki !!!!
    Pauluska w pierwszej ciazy przytylam 14 kg, jednak po porodzie szybko zgubilam nadmiar kg karmilam piersia, a do tego ciagla opieka nad kruszynka, a brak czasu na leniuchowanie, sprawily, ze bardzo szybko zalozylam spodnie , ktore nosilam przed ciaza takze,nie martw sie na zapas,bo w ciazy dodatkowe kg to zdrowy objaw ciesz,sie ciaza a na zrzucanie zbednych kg przyjdzie jeszcze pora

Mieszka w
    Głogów
    O mnie
    Data
    16-03-2015
    Dziękuję dziewczyny za wsparcie Wiem, że pewnie mam małą obsesję na punkcie wagi, ale staram się naprawdę jakoś sobie to tłumaczyć. W końcu zdrowie małej jest najważniejsze

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Nie ma co na zapas martwić się zbednymi kilogramami. Ja przytyłam 20 kg (wiem,że to troche za dużo). Ze szpitala wróciłam lżejsza o jakieś 7 kg, 4 kg ważył synek , minus wody płodowe i reszta. Pozostałe kilogramy spadły mi szybko, bo karmiłam piersia a to super plus jeśli chodzi o odchudzanie. Dodatkowo młody miała alergię, więc musiałam wykluczyć ze swojego jadłospisu dużo rzeczy, by móc karmić go dalej piersia. Efekt był taki,że w etapie końcowym ważyłam 7 kg mniej jak przed zajściem w ciążę. Zdrowe i racjonalne odżywianie jest najważniejsze, a od kiedy maluszek będzie z Wami sama zobaczysz jak niepostrzeżenie umykają kilogramy. A teraz przede wszystkim zdrówka życzę, będzie dobrze, nie martw się na zapas

Mieszka w
    Głogów
    O mnie
    Data
    16-03-2015
    Cytat Zamieszczone przez bąbelek Zobacz posta
    Nie ma co na zapas martwić się zbednymi kilogramami. Ja przytyłam 20 kg (wiem,że to troche za dużo). Ze szpitala wróciłam lżejsza o jakieś 7 kg, 4 kg ważył synek , minus wody płodowe i reszta. Pozostałe kilogramy spadły mi szybko, bo karmiłam piersia a to super plus jeśli chodzi o odchudzanie. Dodatkowo młody miała alergię, więc musiałam wykluczyć ze swojego jadłospisu dużo rzeczy, by móc karmić go dalej piersia. Efekt był taki,że w etapie końcowym ważyłam 7 kg mniej jak przed zajściem w ciążę. Zdrowe i racjonalne odżywianie jest najważniejsze, a od kiedy maluszek będzie z Wami sama zobaczysz jak niepostrzeżenie umykają kilogramy. A teraz przede wszystkim zdrówka życzę, będzie dobrze, nie martw się na zapas
    Dziękuję Ci bardzo za te słowa Mam nadzieję, że faktycznie tak będzie i kilogramy polecą bez większego problemu

Junior Member
    Mama Kangurzyca

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-10-04 zobacz kalendarz
    Ja przytyłam 16,a schudłam 23

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    iwonek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-05-13 zobacz kalendarz
    Ja przytyłam 19kg mimo, że bardzo pilnowałam diety. Nie jadłam więcej niż przed ciążą ale bardzo dużo wody zatrzymało mi się w organizmie. Byłam spuchnięta jak balon a pod koniec ciąży wyglądałam jak tykająca bomba! Tydzień po porodzie byłam już chudsza o 13kg a kolejne 6 zrzuciłam w ciągu 10 tygodni dzięki karmieniu piersią, bez żadnych ćwiczeń. Głowa do góry, Ty na pewno też szybko schudniesz

Mieszka w
    Głogów
    O mnie
    Data
    16-03-2015
    A miewałyście takie psychiczne doły z powodu wzrostu kilogramów? Bo czasem naprawdę mi z tym ciężko, nie wiem czy to wina hormonów, w sumie ostatnio zrobiłam się bardziej płaczliwa...
    I jeszcze jedno, czy bielizna obciskająca po ciąży jest dobrym sposobem na skurczenie się skóry? Czy są a to jakieś sposoby, żeby się jej pozbyć?
    [/url]

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Cytat Zamieszczone przez pauluska Zobacz posta
    A miewałyście takie psychiczne doły z powodu wzrostu kilogramów? Bo czasem naprawdę mi z tym ciężko, nie wiem czy to wina hormonów, w sumie ostatnio zrobiłam się bardziej płaczliwa...
    I jeszcze jedno, czy bielizna obciskająca po ciąży jest dobrym sposobem na skurczenie się skóry? Czy są a to jakieś sposoby, żeby się jej pozbyć?
    Nie bralam sobie tych kilogramów do głowy, dla mnie była to norma,że dziecko rosnie a ja razem z nim Hormony napewno mają wpływ na Twój nastrój, stąd ta Twoja większa płaczliwość. Bielizny obciskającej nie używałam, pasy poporodowe jakoś też nie przypady mi do gustu. Macica szybko się obkurcza. Wiadomo,że skóra nie będzie już tak idealnie gładka jak przed porodem (chyba,że za zasługą intensywnych ćwiczeń), ale naprawdę nie jest tak źle jak to sobie teraz wyobraźasz. Tak jak pisze Iwonek , dużo wody zatrzymuje się w organizmie, mamy spuchnięte nogi i dłonie, ale to wszystko mija. Trochę optymizmu

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów