Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 78

Co robicie, kiedy dziecko śpi?

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek

Co robicie, kiedy dziecko śpi?

Udaje wam się odpocząć, czy raczej wykorzystujecie ten czas na sprzątanie, pranie i te wszystkie domowe czynności, które nigdy się nie konczą ?

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    Marianna z Pawełkiem

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-04-22 zobacz kalendarz
    To może zacznę ja.
    Jako, że nasz Pawełek od początku spał jak suseł, to w ciąży i tuż po porodzie, kiedy byłam na zwolnieniu, mogłam zająć się nowym hobby. Zawsze podobały mi się zdjęcia, a że w prezencie ślubnym dostaliśmy z mężem doś dobrej klasy aparat (swoją drogą był to świetny prezent), to wzięłąm się za fotografowanie naszego małego Promyczka.
    Nie wiedziałam od czego zacząć czytanie instrukcji aparatu, aż przypadkiem, gdzieś na forum trafiłam na link do Akademii Fotografii Dziecięcej. Bez problemu znajdziecie w goooglu, a nie chcę spamować forum. Akademia prowadzi kursy internetowe. To świetny pomysł, jak się jest uwiązanym co 2 godzinki do małego Smoka.
    Przeszłam już kilka kursów (wprowadzenie, fotografia dziecięca dla mam), teraz uczę się obróbki. Moja nowe zdjęcia chwali nie tylko mój mąż. Jestem z siebie bardzo dumna i cieszę się, że będe umiała zostawić Pawełkowi na przyszłość taką piękną pamiątkę.

Jeżeli ten post w jakiś sposób narusza zasady forum, proszę Administratora o jego usunięcie. Jeżeli nie,polecam wszystkim Mamom fotografowanie dzieci

Junior Member Awatar karo19linka
    Mieszka w
    gdynia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-11-11 zobacz kalendarz
    Data
    11.10.10
    ja zazwyczaj coś robię ale muszę to zmienić bo się zajeżdżę

Junior Member
    rotka

Mieszka w
    gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-05-01 zobacz kalendarz
    Mój syn ma 20 m-cy. Śpi więc raz dziennie od 1,5 do 3 godzin. I ja ten czas staram sie wykorzystac dla siebie. Wszystkie domowe czynności robie kiedy on jest zajety sobą. Potem się bawimy, spacerujemy itp. A gdy śpi nie chce halasować, bo niestety strasznie lekki ma ten sen, więc często siędze wtedy przed komputerem

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    na razie śpiąca bella to okazja żeby zjeś, ogarnąć, wstawić pranie jak zaczniemy się przemieszczać to b edzie i czas dla mamy

Member
    inessia85

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-26 zobacz kalendarz
    Ja na samym początku spałam w każdej wolnej chwili. Teraz mój organizm przywykł do małej ilości snu, więc gdy tylko Adik zamyka oczka biorę się za sprzatanie, pranie, prasowanie gotowanie. Nawet nie przypuszczałam, że mieszkanie 60 m2 można posprzątać w takim tempie ;p...a ostatnio mam jeszcze jedno ciekawe zajęcie...siedzę na forum

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    No cóż, mówią, że szczęśliwi rodzice, to leniwi rodzice. Też się staram odpoczywać, jak dzieć śpi, ale usnąć to mi się jeszcze w ciągu dnia nie udało. Próbowałam kilka razy, ale zawsze wydawał takie odgłosy podczas snu, że co już prawie odpłynęłam, to się rozbudzałam... Często też siedzę w internecie, ale potrafię to robić również w trakcie karmienia piersią
    A sprzątam najczęściej, jak mąż nie idzie w sobotę do pracy i wyślę go na spacerek z młodym. Wtedy też nabieram niezłego tempa Czasami udaje mi się też prasować, jak Szymon leży w łóżeczku i zainteresuje się na kilkanaście minut karuzelą... A niektóre czynności, jak np. odkurzanie odkurzaczem, bądź gotowanie, udaje mi się wykonać z maleństwem zakutanym w chustę

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Kasia_K
    Mieszka w
    Pruszków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-22 zobacz kalendarz
    Ola ma w zwyczaju spać kilka razy w ciągu dnia. Zwykle są to krótkie drzemki po pół godziny, a nawet kilkanaśnie minut tuż po karmieniu. Co wtedy robię? Szybko nastawiam pranie, albo wieszam pranie, prasuję, ewentualnie robię błyskawiczne porządki. Natomiast gdy zaśnie na dłużej np. na godzinkę lub dwie, to wtedy mam czas ugotować coś dobrego mężowi. A gdy jestem na prawdę baaardzo zmęczona, to kładę się spać tuż obok niej. Gdy słyszę jej oddech i czuję jej zapach, to jest to dla mnie najlepszy odpoczynek

Senior Member
    learta

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 21-12-2010 i jestem w ciąży, mam termin porodu na 08-11-
    Pawełek ma dwa miesiące, więc kiedy teraz śpi ja w tym czasie prasuje, gotuję obiad... - zajmuje się domem.
    Wcześniej przez pierwszy miesiąc, kiedy On spał to ja również starałam się zdrzemnąć.

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Na początku to też starałam się "zajmowac domem", ale kiepsko mi to wychodziło, byłam nieustannie zmęczona - kiedy juz zasypiałam na stojąco, kładłam się i było mi wszystko jedno, co sie dzieje - zasypiałam momentalnie jak kamień, na jakies pół godziny czy kwadrans. A kiedy mały mial juz kilka miesięcy, złapałam pracę zleconą i wstawałam o piątej rano, żeby to ogarnąć, póki synek spał, ale to było tylko kilka takich seansów - wstawanie tak wcześnie to nie dla mnie, wolałam pracować wieczorami.

Newsletter Mjakmama24.pl