Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Sprawdź czy rozwój mowy Twojego maluszka przebiega prawidłowo!

Junior Member Awatar KarolinaOdelska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-24 zobacz kalendarz

Sprawdź czy rozwój mowy Twojego maluszka przebiega prawidłowo!

Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, jest jedyne w swoim rodzaju - właśnie tak!
    Ale stopniowo, w odpowiednim czasie powinno opanować określone umiejętności.
    Jakie? Zerknij na plakat: Kamienie milowe w rozwoju mowy dziecka od 0 do 6 roku życia.

Jeśli macie pytania dotyczące rozwoju mowy, zapraszam! Chętnie odpowiem.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plakat_6_0.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	99.1 KB
ID:	80253

Źródło: http://www.logopeda.info/sites/defau...plakat_6_0.jpg
    Ostatnio edytowane przez KarolinaOdelska ; 05-11-14 o 15:58

2. dzieckozakupy.pl
    dziękujemy, na pewno się przyda. Właśnie miałam iść z córką do logopedy także może się obejdzie bez tego

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Droa52 Zobacz posta
    dziękujemy, na pewno się przyda. Właśnie miałam iść z córką do logopedy także może się obejdzie bez tego
    Droa52, jeśli będziesz potrzebowała porady - pisz! Chętnie odpowiem. Pozdrawiam!

mi również się przyda

Czy na rozwój mowy u dziecka może mieć wpływ, że jest ono wcześniakiem, odżywianym ponad dwa tygodnie sondą? Słyszałam takie opinie o mimowolnym podrażnieniu mięśni, pomagających przy mówieniu. Dziecko ma 3 i pół roku, mówi niewiele.

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Ludgarda1009 Zobacz posta
    Czy na rozwój mowy u dziecka może mieć wpływ, że jest ono wcześniakiem, odżywianym ponad dwa tygodnie sondą? Słyszałam takie opinie o mimowolnym podrażnieniu mięśni, pomagających przy mówieniu. Dziecko ma 3 i pół roku, mówi niewiele.
    Na rozwój mowy dziecka wpływa wiele czynników, a to że dziecko urodziło się przedwcześnie jest istotne, dlatego wcześniaki powinny być objęte wczesną interwencją logopedyczną od urodzenia. Logopeda wczesnej interwencji lub neurologopeda może wówczas monitorować postępy dziecka dotyczące przyjmowania pokarmów, sprawności narządów artykulacyjnych oraz na bieżąco instruować rodziców jak powinna wyglądać ich praca z dzieckiem w domu. Warto udać się do logopedy, który oceni rozwój mowy i zaproponuje terapię oraz udzieli instruktażu do ćwiczeń domowych. Przed wizytą u logopedy dobrze jest wykonać badanie słuchu.
    Już teraz należy zacząć stymulować rozwój mowy poprzez ćwiczenia usprawniające narządy mowy (które można wykonywać przy jedzeniu twardych pokarmów: np. surowej marchewki czy jabłka), motywowanie dziecka do mówienia (unikać należy wyręczania dziecka w mówieniu, próbując odgadnąć czego chce - chcesz pić, tak? chcesz auto, tak? itp.), wspólne śpiewanie, mówienie prostych wierszyków oraz zabawy paluszkowe (typu "sroczka kaszkę ważyła" czy "rodzina paluszków") zabawy słuchowe: np. w co słychać za oknem?, co to za odgłos? - pukanie, dzwonek, woda, wiatr, powtarzanie wyklaskiwanego rytmu i wiele innych. Dobrze, gdy w domu mama pomaluje usta jaskrawą czerwoną pomadką, która przykuwa wzrok maluszka, a skupione dziecko często samo mimowolnie zaczyna naśladować ruchy warg mamy.

Dzięki, na pewno się przyda

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    super , mój synek ma 20 miesięcy a niestety mówi mało, a jak już coś to zupełnie po swojemu ( w swoim języku) , córka za mówiła pięknie i szybko.

No wiadomo, że jedno dziecko szybciej mówi a inne później.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów