Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Poród z gazem

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

Poród z gazem

Ttzw. "gaz rozweselający” – to metoda łagodzenia bólu podczas porodu, która polega na wdychaniu mieszanki gazów leczniczych. Obecnie jest to metoda dostępna w wielu polskich szpitalach,
    Wdychałaś gaz podczas porodu? Podziel się odczuciami.

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    freyja

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-06-23 zobacz kalendarz
    Tak, skorzystałam z gazu rozweselającego w szpitalu w Wejherowie. Na mnie podziałał otumaniąco, ale to pewnie za sprawą tego, że byłam niewyspana i bardzo zmęczona tygodniowym pobytem na oddziale patologii ciąży. Czułam się troszkę oszołomiona. W każdym bądź razie polecam, bo miałam wrażenie że wdychanie gazu odciągało moją uwagę od bolesnych skurczów przy następowaniu rozwarcia (8-10 cm). Bóli partych nie miałam, także nie wciągałam już wtedy gazu. Przy kolejnym porodzie też się na niego zdecyduję.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez freyja Zobacz posta
    Bóli partych nie miałam
    Jak to? Nie miałaś skurczy partych? To jak urodziłaś dziecko? "Bóle" parte to po prostu skurcze, dzięki którym dziecko jest wypierane na zewnątrz.

Senior Member Awatar sylvus83
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-10-08 zobacz kalendarz
    Dwa miesiące temu rodziłam w Warszawie na Karowej. Bardzo się ucieszyłam kiedy okazało się ze mam możliwość skorzystania z gazu. Okazało się że mam bardzo niski próg bólu i o gaz poprosiłam bardzo szybko. Niestety w tym szpitalu podają go nie przez ustnik na co liczyłam a przez maseczkę. Po założeniu jej pojawił sie u mnie efekt jak przy klaustrofobii. Poza skurczami doszła jeszcze panika związana z maseczką zasłaniającą mi usta i nos. Niestety sam gaz tez mi nie pomógł. Na szczęście akcja przebiegła szybko i po 30 minutach od podania mi gazu było po wszystkim. Nawet nie miałam podanego ZZO bo anastezjolog nie zdążył dobiec

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sylvus83 Zobacz posta
    Dwa miesiące temu rodziłam w Warszawie na Karowej. Bardzo się ucieszyłam kiedy okazało się ze mam możliwość skorzystania z gazu. Niestety, w tym szpitalu podają go nie przez ustnik na co liczyłam a przez maseczkę. Po założeniu jej pojawił sie u mnie efekt jak przy klaustrofobii.
    To szkoda Ale o ile wiem, tego gazu nie trzeba wdychać non stop. Można robić przerwy.

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    ja podczas porodu wdychalam tlen, jak mi pozniej polozna wyjasnila-nie podala mi gazu, bo niezle mi szlo, natomiast ten tlen o tyle ulatwial sprawe, ze sie skupialam na liczeni czasu wdechu i wydechu, rozluznialam sie, lepiej parlam.
    A gaz dostalam przy zszywaniu. I naprawde dostalam glupawy, az personel sie ze mnie smial. Bardzo popekalam, wiec za kazdym wkluciem igly, wciagalam gaz, a one szyly. Mąż tez sie ze mnie smial. Mi pomoglo.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MamaWika Zobacz posta
    ja podczas porodu wdychalam tlen, jak mi pozniej polozna wyjasnila - nie podala mi gazu, bo niezle mi szlo.
    Ja bym się czuła oszukana. To rodząca decyduje, czy ma mieć znieczulenie, czy nie. Nie położna! Kiedy one się tego wreszcie nauczą?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    a ja mysle, ze gdyby byla potrzeba, podalyby mi. Druga maseczka byla przygotowana.

Junior Member Awatar karla27
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-11-11 zobacz kalendarz
    Ja rodziłam 7 m-cy temu we Wrocławiu na Chałubinskiego i położna dość szybko (widząc jak się męczę) zaproponowała mi gaz. Wydaje mi się, że raczej na mnie nie zadziałał tak jak się tego spodziewałam ale na pewno odwracał trochę moją uwagę co po 10 godzinach skurczy było cenne Jak naprawdę działa gaz poczułam już po porodzie, kiedy dostałam go ponownie na czas szycia krocza (oprócz znieczulenia) i wtedy lekarz wyjaśnił mi na spokojnie jak trzeba gazu użyć iiii... faktycznie wtedy zadziałało, poczułam jak lekko kręci mi się w głowie zaraz po wdechu.
    Mama ośmiomiesięcznej Baśki.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Czyli po prostu wcześniej nie używałas go odpowiednio? A jak trzeba to robić, zeby było skutecznie?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów