Strona 8 z 14
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 131

Szczepienia - dylematy

Member Awatar Wera123
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-07-09 zobacz kalendarz
    Wszystkie artykuły nt. szczepień w 'M jak Mama' mają jasny przekaz: należy szczepić. I nie widzę tu pola do dalszej dyskusji. Dzieci należy szczepić i basta. Argumenty typu 'kiedyś nie było szczepionek i ludzie też żyli' są tragikomiczne (bardziej tragiczne niż komiczne).

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Wera123 Zobacz posta
    Wszystkie artykuły nt. szczepień w 'M jak Mama' mają jasny przekaz: należy szczepić. I nie widzę tu pola do dalszej dyskusji. Dzieci należy szczepić i basta. Argumenty typu 'kiedyś nie było szczepionek i ludzie też żyli' są tragikomiczne (bardziej tragiczne niż komiczne).
    lubię to!!!

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Cytat Zamieszczone przez bąbelek Zobacz posta
    W Krakowie bodajże , jakiś poseł czy ktoś tam z polityków wyszedł z taką inicjatywą by nie przyjmować dzieci nieszczepionych do przedszkoli. Ale zapewne to nie przejdzie. Sanepid wg mnie za mało restrykcyjnie do tego podchodzi, bo mogą nałożyć pieniężne kary. A rodzice uchylają się jak mogą, tłumacząc ,że dziecko było przeziębione i nie można go było zaszczepić itp. Są też przypadki gdzie odmawiają pierwszego szczepienia w szpitalu

Siedem lat temu, gdy zapisywałam młodszą córkę do przedszkola, musiałam donieść książeczkę zdrowia, i przy mnie sekretarka w przedszkolu sprawdziła, czy dziecko ma szczepienia. Nieoficjalnie dowiedziałam się, że podczas kwalifikacji dzieci do przedszkola "zwracana jest na to uwaga". Dzieci, które szczepień nie miały, spadały na koniec listy, nawet jeśli teoretycznie powinny dostać się do przedszkola w pierwszej kolejności (np, były to dzieci z rozbitych rodzin). Dodam, że przedszkole było państwowe.

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Siedem lat temu, gdy zapisywałam młodszą córkę do przedszkola, musiałam donieść książeczkę zdrowia, i przy mnie sekretarka w przedszkolu sprawdziła, czy dziecko ma szczepienia. Nieoficjalnie dowiedziałam się, że podczas kwalifikacji dzieci do przedszkola "zwracana jest na to uwaga". Dzieci, które szczepień nie miały, spadały na koniec listy, nawet jeśli teoretycznie powinny dostać się do przedszkola w pierwszej kolejności (np, były to dzieci z rozbitych rodzin). Dodam, że przedszkole było państwowe.
    Teraz niestety chyba tego nie ma. A pomysł wg mnie jest dobry.

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Wszystko zależy od dyrekcji przedszkola - wtedy nie było (i nadal nie ma) przepisów, które by to regulowały, po prostu dyrekcja tego wymagała.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Wszystko zależy od dyrekcji przedszkola - wtedy nie było (i nadal nie ma) przepisów, które by to regulowały.
    W Częstochowie już są. Właśnie wczoraj Rada Miasta zdecydowała, że dostęp do żłobków i przedszkoli publicznych powinny mieć tylko dzieci z kompletem szczepień. To pierwsze miasto w Polsce, które wprowadziło taki zapis. Krakowscy radni jeszcze tego nie głosowali, ale wkrótce będą.

Member Awatar Wera123
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-07-09 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    W Częstochowie już są. Właśnie wczoraj Rada Miasta zdecydowała, że dostęp do żłobków i przedszkoli publicznych powinny mieć tylko dzieci z kompletem szczepień. To pierwsze miasto w Polsce, które wprowadziło taki zapis. Krakowscy radni jeszcze tego nie głosowali, ale wkrótce będą.
    Brawo Częstochowa!

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Po co się buntować, jak trzeba szczepić to trzeba i już. Tylko żeby jeszcze szczepionki były darmowe ( przynajmniej dla tych najmniejszych dzieci).
    Protetyka, rzecz ważna.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez irwin709 Zobacz posta
    Tylko żeby jeszcze szczepionki były darmowe ( przynajmniej dla tych najmniejszych dzieci).
    Fakt. Darmowe są tylko te podstawowe. Szkoda, bo w innych krajach jest znacznie lepiej pod tym względem. Ale żeby ci zbuntowani przeciw szczepieniom rodzice chociaż te obowiązkowe robili, to już by było dobrze...

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    W innych krajach jest lepiej, ale niestety tylko pod tym wzgledem. Mieszkam w UK, jedno dziecko mam z Polski, drugie stad i naprawde nie jestem w stanie okreslic, ktore z nich mialo lepiej. Ja nie jestem mamą, ktora szczepi na wszystko, co mozliwe, take rota, pneumokoki itp sobie darowalismy w przypadku syna. I nie zaluje Natomiast oczywiscie nie ograniczalam sie do bezplatnych szczepionek-tyle, ze np. jak byla opcja 5w1 lub 6w1, bralam 5w1 itp. Corce tez nic dodatkowo nie funduje, chociaz tutaj np, szczepionke na rota mamy za free. Ale pod wieloma innymi wzgledami Wiktor w Polsce byl bardziej zadbany niz Nadia w Anglii.
    Tutaj tez jest ta chora moda na nieszczepienie. I powiem Wam, ze ja jestem wsciekla, bo nie tylko przez takie zadniedbania moje-szczepione dzieci sa bardziej narazone, ale tez nie moge umowic choorego na nie wiem-zapalenie oskrzeli dziecka, bo panuje epidemia czegos tam (np, odry) i nie ma miejsc. To jest egoizm rodzicow i chyba tylko oni na tym zyskuja (czas), bo dzieci narazaja, a spoleczenstwo tez cierpi, Podatnicy pozniej musza łożyć na leczenie chorych dzieci, czemu mozba bylo zapobiec.
    Ja sie zgadzam, ze tacy rodzice, ok-maja prawo do decydowania, ale powinni tez ponosic konsekwencje. Jesli powszechnie wiadomo, ze od czasu wprowadzenia szczepien niektore choroby przestaly nam zagrazac, to jest to chyba dowodem na to, ze nalezy szczepic. A jesli chcemy sie cofnąć do sredniowiecza, to wyrzucmy komputery, pozegnajmy sie z samochodem, komorka, wygodnymi butami itp.
    Tak mi sie jeszcze przypomnialo-rok temu przekluwalam Nadii uszy. Musialam kosmetyczce przyniesc jej ksiazeczke zdrowa, sprawdzila, czy dziecko jest szczepione. Zeby pozniej nie bylo, ze ona czyms dziecko zarazila itp.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów