Strona 7 z 14
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 131

Szczepienia - dylematy

Junior Member
    Aldonka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-05-05 zobacz kalendarz
    Dziwię się dlaczego rodzice boją się szczepić, może to ma związek z artykułami na temat że dzieci po szczepieniach chorują??? Albo robią się wyjątkowe- czyli autystyczne... ale moim zdaniem szczepionki były pomocne są i będą. Nie mam pojęcia jak przekonać osoby które zapierają się i unikają szczepień :/

2. dzieckozakupy.pl
    Naczytali się artykułów, że szczepionki powodują zmiany w kodzie DNA i w efekcie raka. Nonsens, ale to pewnie odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 28-04-15 o 11:18

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Cytat Zamieszczone przez Aldonka Zobacz posta
    Dziwię się dlaczego rodzice boją się szczepić, może to ma związek z artykułami na temat że dzieci po szczepieniach chorują??? Albo robią się wyjątkowe- czyli autystyczne... ale moim zdaniem szczepionki były pomocne są i będą. Nie mam pojęcia jak przekonać osoby które zapierają się i unikają szczepień :/
    Pewnie wkrótce znajdzie się na to jakiś sposób - usuwanie z list pacjentów (co niektórzy lekarze w USA i UK już robią), kary pieniężne, nie przyjmowanie dziecka do żłobka lub przedszkola ... Oby jak najszybciej. I oby od takich kar nie można było się odwołać do żadnej wyższej instancji ...

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Pewnie wkrótce znajdzie się na to jakiś sposób - usuwanie z list pacjentów (co niektórzy lekarze w USA i UK już robią), kary pieniężne, nie przyjmowanie dziecka do żłobka lub przedszkola ... Oby jak najszybciej. I oby od takich kar nie można było się odwołać do żadnej wyższej instancji ...
    W Krakowie bodajże , jakiś poseł czy ktoś tam z polityków wyszedł z taką inicjatywą by nie przyjmować dzieci nieszczepionych do przedszkoli. Ale zapewne to nie przejdzie. Sanepid wg mnie za mało restrykcyjnie do tego podchodzi, bo mogą nałożyć pieniężne kary. A rodzice uchylają się jak mogą, tłumacząc ,że dziecko było przeziębione i nie można go było zaszczepić itp. Są też przypadki gdzie odmawiają pierwszego szczepienia w szpitalu

Senior Member Awatar basik
    O mnie
    szczęśliwa mama
    Moje podejście do szczepionek było i jest dwojakie. Pierwsze szczepienia jakie otrzymywał synek nie sprawiały mi kłopotu. Ogólnie płaczu było malutko i synek znosił szczepienia wzorowo: zero gorączki, zero śladów. Kiedy jednak zbliżał się czas szczepienia MMR przechodziły mnie ciarki. Studiuję pedagogikę i wątek chorych dzieci niejednokrotnie był omawiany, do tego dochodziły głosy z zewnątrz i z Internetu i bałam się okropnie, że mój synek zachoruje na Autyzm. Jednak sama zadzwoniłam do przychodni w wyznaczonym czasie, bo w środku wierzyłam, że będzie dobrze, a wiedziałam, że zaszczepić muszę, więc zadzwoniłam i poszłam. Szczepienie synek zniósł wzorowo i od tej pory minął miesiąc i narazie jest dobrze. Mam nadzieję, że obawy pozostaną obawami, tym bardziej, że szczepionka ta może ochronić go przed gorszym złem.

"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same..."

Member
    mamuśka1

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-31 zobacz kalendarz
    Ja też jestem za szczepieniem i będę szczepić wszystkie moje dzieciaczki

Gdyby szczepienia były finansowane tak jak dawniej, to myślę że nie było by dylematu czy szczepić czy nie. Często rodzice rezygnują ponieważ nie mają pieniędzy na te potrójne szczepionki.
    Ten rok należał do atrakcje turystyczne w Gdańsku w moi wykonaniu

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Prawdopodobnie to przez szczepienie zdrowe dziecko , które się urodziło z 10 punktami bo szczepieniu tym około nabawiło się autyzmu. Waham się czy szczepić...

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bajaderka Zobacz posta
    Prawdopodobnie to przez szczepienie zdrowe dziecko , które się urodziło z 10 punktami bo szczepieniu tym około nabawiło się autyzmu. Waham się czy szczepić...
    Bajaderka, od szczepionki nie można nabawić się autyzmu. To mit!

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Rząd Australii od przyszłego roku chce wprowadzić przepis, że rodzice, którzy nie szczepią dziecka (z powodów innych niż przeciwwskazania zdrowotne), nie będą dostawać od państwa żadnych świadczeń ani zasiłków na dziecko.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów