Strona 12 z 14
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 131

Szczepienia - dylematy

dylemat? jeżeli dbasz o swoje dziecko to szcepisz jeżeli jesteś eko-świrem i nie zaszczepisz dziecka to ryzykujesz jego zdrowiem - oczywiście wybór należy do Ciebie.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie chce tu absolutnie politykować, ale kwestia szczepień zaczyna być dość istotnąa sprawą w obliczu napływu do europy emigrantów. Na przykład gruźlica jest wśród nich podobno na porządku dziennym. A to jedno ze szczepień, które wycofano na zachodzie. U nas jeszcze jest w kalendarzu

Member
    klarkos

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-08-07 zobacz kalendarz
    cieszy mnie, że jest tu tak wielu swiadomych rodziców. Ten fakt daje mi duze poczucie bezpieczenstwa. Myslę, że informowanie siebie nawzajem jest dobrą metodą uświadamiania.

Junior Member
    Adela5566

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-01-04 zobacz kalendarz
    Ja coraz częściej słyszę głosy, że jestem zła matką, nie czytałam itp. bo szczepię swoje dziecko. Ale wychodzę z założenia, że my byliśmy szczepieni i nasze dzieci też powinny być. Wiadomo, medycyna idzie do przodu, powstają nowe szczepionki i należy się z tego cieszyć. Ja oprócz obowiązkowych zaszczepiłam dzieci również tymi zalecanymi, jak np. pneumokoki. I z uwagą śledzę różne kampania, zarówno te "za", jak i "przeciw".

Senior Member
    Karomama

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-04-26 zobacz kalendarz
    Z każdej strony słyszy się głosy, szczep, nie szczep - już tak naprawdę nie wiadomo co robić: ufać lekarzom, ufać sobie? Ufac tym, którzy najgłosniej krzyczą? Osobiście nie znam nikogo, kto ma dziecko po NOPie czy z NOPem, nie znam również dzieci, które nie zostały zaszczepione. Sama pamietam, nawet jak byłam starsza, że po szczepieniu zawsze bolała mnie ręka, miałam ją opuchniętą i mama robiła mi okłady z sody, nic wielkiego. A dziś neguje się wszystko i wszystkich. Ja cieszę się, że medycyna poszła do przodu i nie muszę się martwić, że moje dziecko będzie kalekie przez polio, czy będzie miało dzioby po ospie. Nie znaczy to też, że od razu lecę po szczepienie na wszystko, bo może mnie uratować przed śmiercią. Bardzo fajnie o tym pisała pani doktor w tym artykule http://szczepimy.com.pl/w-jaki-sposo...tii-szczepien/

Co to znaczy zwykle szczepienia ? Podstawowe czy o tym ile ich jest w jednej dawce

Cytat Zamieszczone przez dżo Zobacz posta
    Ja osobiście miałam ogromny dylemat przed szczepieniem małej. Po nocach nie spałam. W rodzinie męża były przypadki groźnych powikłań po szczepieniach, a i jedno z dzieci mimo to, że miało szczepienie przeciw rotawirusom i tak zachorowało w wieku 3 lat (podobno rota zabezpieczają tylko do końca trzeciego roku życia). W momencie kiedy nie wiedzieliśmy co zrobić pojawiła się na horyzoncie znajoma, która jest biotechnologiemi obraca się w towarzystwie profesorów i innych ze względu na swoją habilitację. Otóż zdaniem tychże szczepionki skojarzone to wielka niewiadoma i substancje, które w nich się znajdują mimo to, że zostały przebadane, mogą w przyszłości nieść nieiwadome dla zdrowia dzieci konsekwencje zdrwotne. Powiedziano mi więc, abym zrobiła zwykłe szczepioki i nie żałuję. Na pneumo, rota i meningokoki też nie szczepimy. Jedyne jeżeli można tak powiedzieć efekty uboczne to marudzenie mojego dziecka dwa dni po szczepieniu. Poza tym to twarda sztuka i wszystko jest ok. U koleżanki pierwsze dziecko szczepione yło skojarzonymi... Ciągali się po neurologach i psychologach. Dziecko ma delikatny autyzm. Drugiego malucha szczepiła normalnie i żadnych efektów ubocznych. Rozwija się normalnie. Ile ludzi tyle przypadków.
    Co znaczy normalnie, podstawowe szczepionki?nie dawałas 6w1 tylko jak

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Moim zdaniem rodzicom, którzy są przeciwko szczepieniom i nie szczepią swych dzieci to za przeproszeniem poprzewracało im się w d...ach. Sami byli szczepieni i nic im nie jest. Ile dzieci było szczepionych, my czytelnicy bylismy szczepieni i zyjemy, wiec dla mnie oni sa calkiem niepoważni...
    Ostatnio edytowane przez madziac ; 12-02-16 o 11:16

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez madziac Zobacz posta
    Moim zdaniem rodzicom, którzy są przeciwko szczepieniom i nie szczepią swych dzieci to za przeproszeniem poprzewracało im się w d...ach. Sami byli szczepieni i nic im nie jest. Ile dzieci było szczepionych, my czytelnicy bylismy szczepieni i zyjemy, wiec dla mnie oni sa calkiem niepoważni...
    lepiej bym tego nie ujęła! jakas durna moda, a pozniej narazaja nas wszystkich. Bo to nie jest decyzja dotyczaca ich dziecka, to odbija sie na całym społeczenstwie. I zdrowotnie, i finansowo.

Cytat Zamieszczone przez MamaWika Zobacz posta
    lepiej bym tego nie ujęła! jakas durna moda, a pozniej narazaja nas wszystkich. Bo to nie jest decyzja dotyczaca ich dziecka, to odbija sie na całym społeczenstwie. I zdrowotnie, i finansowo.
    W takim razie powiedzcie mi jak wy szczepilyscie? Tylko podstawowe szczepienia czy też te dodatkowe i w jakiej formie.Każda osobno czy te 3w1 ,6w1? Jestem za szczepieniem ale tych 6w1 się boję.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów