Strona 11 z 14
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 131

Szczepienia - dylematy

Senior Member Awatar Katiusza
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-05-24 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez magda10721 Zobacz posta
    Katiusza chyba odrobinę zapędziłaś się w swoim wyrażaniu opinii. "Pozdrawianie" rodziców wydających pieniądze na szczepienia jest tutaj chyba nie na miejscu, biorąc pod uwagę fakt, że sama wnioskowałaś aby się nie kłócić tylko spokojnie wymieniać wiedzą i poglądami. Pieniądze osób je wydających są ich prywatną sprawą i ocenianie ich postępowania jest tutaj nie na miejscu.
    .
    Wybacz jeśli poczułaś się urażona. Nie miałam tego na celu.
    Jeśli tak to odczytałaś to mi przykro.

Jeśli masz dostęp do tabeli szczepień szwedzkich to chętnie poczytam jeśli możesz udostępnić. To zawsze będzie pouczające porównać to i owo.
    Zdaje sobie sprawę z możliwości odmowy szczepienia w pierwszej dobie życia i tak też zrobię. A dopilnuje tego mój mąż, który ze mną na porodówce będzie i z dzieckiem też w momencie w którym ja nie bedę w stanie dopilnować tego co z moim dzieckiem robią.

Widzę, że temat masz mocno przeanalizowany i świadomie wybierasz co i kiedy swojemu dziecku podasz - o to chodzi!
    Chciałam tylko dziewczyny i ich partnerów uczulić na to, ze póki mają na to czas to warto zaznajomić się z różnymi opiniami rodziców szczepiących i nieszczepiących, składami szczepionek, zasadności ich podawania (jak wspomniane wyżej rota i pneumokoki) - żeby świadomie zdecydowali jaka szczepionkę i kiedy dziecku podadzą.

Bo wielu rodziców szczepi, tylko dlatego, że sami byli szczepieni i nie interesują się co tam maluchowi wstrzykują - ufają, ze lekarze by ich dziecku nic szkodliwego nie podali. A nie zawsze tak jest.

Zapraszam na mojego bloga Lisie Szycie ---> http://lisie-szycie.blogspot.com/

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    magda10721

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-10-02 zobacz kalendarz
    Katiusza urażona się nie poczułam, ale odniosłam, mam nadzieję że mylne wrażenie, że masz dosyć pogardliwy stosunek do rodziców szczepiących nie wspominając o tych którzy za to płacą. Tak jestem już świadoma jak i czym chcę szczepić moje maleństwo kiedy się pojawi. Miałam ogromny dylemat bo jak już wspominałam, moja koleżanka jest obecnie zagorzałą przeciwniczką szczepień po stwierdzeniu u jej synka autyzmu i zasiała w mojej głowie wiele wątpliwości. Rozmawiałam z dwoma młodymi lekarzami których mam w rodzinie, ostatnio również zapytałam o opinię mojego lekarza rodzinnego, który przez większość swojej praktyki zawodowej zajmował się wyłącznie dziećmi, przeczytałam mnóstwo różnych opinii i najprawdopodobniej zdecyduję się na system 5w1 podobny do tego szwedzkiego. Jeśli chodzi o szwedzki kalendarz szczepień, oczywiście udostępnię jeżeli jesteś nim zainteresowana. Zaznaczam tylko, że jest to moje tłumaczenie broszury informacyjnej, którą otrzymałam, będąc u położnej na pierwszej wizycie.

2-3 miesiąc życia pierwsza szczepionka podawana dziecku. Szczepionka skojarzona zawierająca kombinację:
    difteri - błonica
    stelkramp - tężec
    kikhosta - krztusiec
    polio - polio
    Haemophilus influenze typ B, Hib.
    Dodatkowo na tej wizycie podawana jest pierwsza dawka szczepionki przeciw pneumokokom.

Piąty miesiąc życia (2-3 miesiące po pierwszej wizycie)
    Ta sama dawka co na poprzedniej wizycie + pneumokoki

12 miesąc życia dziecka
    Trzecia dawka kombinacji szczepionek, z czego jest to ostatnia dawka przeciwko Hib i ostatnia przeciwko pneumokokom.

18 miesiąc życia dziecka
    Kombinacja trzech szczepionek:
    mässling - odra
    påssjuka - świnka
    röda hund - różyczka

5-6 rok życia dziecka
    Czwarta dawka przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi i polio. Jest to ostatnia dawka polio.

6-8 rok życia dziecka
    Druga i ostatnia dawka przeciwko odrze, śwince i różyczce.

11-13 rok życia dziecka
    Szczepienie dla dziewczynek przeciwko wirusowi HPV podawane w dwóch dawkach, najczęściej w odstępie roku, w szczególnych przypadkach druga dawka może być podana po 6 miesiącach.

14-16 rok życia
    Piąta i ostatnia dawka szczepionki przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi.

A tutaj rozpiska według której mam zamiar się kierować. Wiadomo, że szczepienie będzie uzależnione od stanu zdrowia maluszka.
    http://www.mjakmama24.pl/kalendarz-szczepien/

Senior Member Awatar Katiusza
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-05-24 zobacz kalendarz
    @magda10721

Dziękuje za przytoczenie kalendarza szwedzkiego - znalazłam tylko w wersji szwedzkiej w internecie, a szwedzkiego nie znam

Nie chciałam być tak odczytana, może to tak źle zabrzmiało w moim poście, ale nie mam złego stosunku do rodziców szczepiących. Sama nie wiem czy nie będę na niektóre choroby szczepić. Wiem tylko, że WZWb i gruźlicy w pierwszej dobie małemu nie pozwolę podać.
    Wszyscy chcemy dobra naszych dzieci, mamy dobrą motywację, nikt nie chce dziecka skrzywdzić, dlatego wybór jest taki trudny...

Zapraszam na mojego bloga Lisie Szycie ---> http://lisie-szycie.blogspot.com/

Senior Member Awatar Mal
    O mnie
    Staram się o ciążę
    Nie wyobrazam sobie niezaszczepic dziecka. To dzieki szczepieniom od lat nie bylo u nas zadnej epidemii ktore kiedys byly czeste...
    Moj synek przeszedl Ospe jak mial 3 latka i dzieki temu ze byl szczepiony przeszedl ja bezbolesnie i bez powiklan. Moze 1-2 dni byla goraczka. A najwiekszym bolem byl dla niego fakt ze musi prawie dwa tygodnie w domu siedziec by nie zarazic innych. Ja ospy nigdy nie przechodzilam. I sama sie nim opiekowalam w trakcie i smarowalam krosty. I tez sie nie zarazilam. Dziekuje za to szczepieniom.
    Moja mama ma Hbs dodatni i bylam dodatkowo szczepiona cale zycie zeby miec zdrowa watrobe. I nigdy nie mialam zadnych komplikacji po szczepieniach.
    Inna rzecz to rodzice ktorzy sa nieodpowiedzialni i chca odbebnic szczepienie i ida z zakatarzonym dzieckiem albo swiezo po infekcji...a jak jeszcze lekarz to olewa to juz w ogole tragedia. A potem sie dzieja rozne dziwne rzeczy i wtedy lament do Boga i zwalanie winy na szczepionki na wlasna glupote. Trzeba po prostu myslec. I szczepic z glowa...
    Autyzm...to raczej nie wina szczepionek. To choroba wrodzona ktora sie moze uaktywnic po latach. Wystarczy zapytac specjalisty. Ale nie - przeciez lepiej zrzucic na szczepienia...
    Ktos tu pisal ze w Nienczech tak sie nie szczepi a ludzie zdrowi... Bardzo ciekawe. Skad w takim razie epidemia Odry sprzed kilku miesiecy ktora malo tego wedrowala w kierunku Polski a ze mieszkam niedaleko granicy to bylam przerazona co to bedzie jak tu sie wszystkie nieszczepione dzieciaki pochoruja...i pozarazaja innych. To jest brak wyobrazni. Odry nie bylo u nas od lat 80tych. Pojedyncze przypadki byly ale nikt sie nie zarazal bo byly szczepienia. Spojrzcie na to.
    Badzmy odpowiedzialni za zdrowie dzieci. Nie tylko naszych wlasnych.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mal Zobacz posta
    Ja ospy nigdy nie przechodzilam. I sama sie nim opiekowalam w trakcie i smarowalam krosty. I tez sie nie zaraziłam. Dziekuje za to szczepieniom..
    Miałas dużo szczęścia. Ja przechodziłam ospę w wieku 35 lat, oczywiście zaraziłam się od dzieci. Myślałam, że umrę!! To najcięższa choroba, jaką przeszłam w swoim życiu. Podobno im później, tym gorzej sie ją przechodzi i rzeczywiście, potwierdzam, ze tak jest. Choć ospa dla dziecka nie jest groźna, to powoduje poważne powikłania. Szczepienia ograniczają ich ilość i łagodzą przebieg choroby.

To żaden dylemat. Trzeba szczepić.

Wydaje się oczywiste, że trzeba szczepić dzieci. Spojrzeć na tabelę śmiertelności dzieci przed wdrożeniem szczepień. Teraz dzieci mogą rozwijać się zdrowo, mogą przechodzić choroby lekko. Nie wyobrażam sobie podjęcia decyzji innej niż zaszczepienie dziecka, jak potem mogłabym sobie spojrzeć w oczy, gdyby nagle zachorował na którąś z chorób zakaźnych? Wiedząc, że powikłań po chorobie może być mnóstwo. Niestety są rodzice, którzy natkną się na ruchy antyszczepionkowe, homeopatow, którzy też są przeciwko szczepieniom (nie wszyscy, oczywiście) i zamiast zbadać temat głębiej to wezmą sobie do serca jakąś naciaganą pracę jednego doktora, który szczepil swoją córkę a potem wykryto u córki autyzm. I nie przeczyta taki rodzic miliarda prac obalajacych związek między autyzmem a szczepieniami, nie zastanowi się,że autyzmem nie można się zarazić, nie można go nabyć. Smutne, ale prawdziwe. Mam nadzieję,że tych rodziców będzie coraz mniej. Jak i tych, którzy zabierają na szczepienia dzieci przeziębione a potem pluja jadem na szczepienia, bo powikłania. Szczepil swoje dziecko i będę szczepić nadal. Jedynym wyjątkiem jest dla mnie grypa, nad tym się jeszcze zastanawiam, bo wirus grypy ewoluuje tak szybko, że co rok trzeba przyjmować nowa szczepionkę.
    Obawiam się jedynie o dobro dzieci nieszczepionych z woli rodziców. Jakby nie patrzeć - selekcja naturalna (wiem, że okropne, bo dzieci niczemu winne nie są). Mam nadzieję, że wszyscy rodzice z ruchów antyszczepionkowych okażą się hipokrytami i będą patrzeć na dobro swego dziecka.
    To oczywiście tylko moje zdanie, zapewne jest gro dzieci nieszczepionych, które są zdrowe jak ryba.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    w naszym przypadku na szczęśćie wszystko było ok, w skojarzonej szczepiliśmy. Nic się złewgo nie działo. Razx była niewielka gorączka przez jeden dzień, dlatego jstem za.

dokladnie nie ma co rezygnować ze szczepien! polecam poczytac: http://www.zdrowemaluchy.pl/szczepienia-ochronne/

Junior Member
    matimichalsky

O mnie
    Będę tatą 2015-10-31 zobacz kalendarz
    Autyzm nie uaktywnia się po latach -__-. Występuje u dziecka od narodzenia, natomiast diagnozowany jest - pech chciał - po podaniu którejś z kolej szczepionki. No cóż - dopiero wtedy da się go zdiagnozować z całą pewnością, bo zaburzenia autystyczne to przede wszystkim zaburzenia mowy, zachowania itp. U niemowlaka zaobserwowanie ich jest właściwie niemożliwością.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów