Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Zabawki

Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Wpisów
    2

Zabawki

Cześć Dzisiaj mnie olśniło, że nie mam żadnych zabawek dla Maluszka W normalnych warunkach nie miałabym problemów, żeby "obcemu" coś kupić. Ale swojemu własnemu Maleństwu...? Domyślam się, że jakaś karuzela nad łóżeczko- chociaż czytałam, że dzieci o wiele bardziej wolą mamę czy tatę zobaczyć niż taką karuzelę... A grzechotki? Powiem szczerze, że nie wiem czym zajmować takie Maleństwo i kiedy zacząć je zajmować... Początkowe tygodnie to pewnie będzie spało...

I przy okazji to kiedy warto zaopatrzyć się w smoczki i zacząć ich używać?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    mamaola

O mnie
    .........
    Napewno dzidziuś woli rodziców niż karuzelę, ale przecież nie możesz nad nim ciągle stać Myślę, że zabawki będą potrzebne od około trzeciego miesiąca. Z obserwacji mojego bratanka, który teraz ma już 5 miesięcy zauważyłam, że najlepsze są miękkie zabawki, duże plastikowe grzechotki są zbyt ciężkie. wszelkie wiszące zabawki sprawdzają się pod warunkiem, że dziecko może ich dotknąć. Nie należy też moim zdaniem przesadzać z ilością, bo dzidzia i tak ma 3 ulubione i nimi się bawi najchętniej

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Nie musisz się spieszyc z zabawkami, na początku na pewno ich nie zauważy

A smoczek warto mieć jeden na wszelki wypadek - zalecenia są jednak takie, by nie podawać go maluszkowi w pierwszym miesiącu życia

Senior Member Awatar madziula
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-18 zobacz kalendarz
    My kupiliśmy z zabawek tylko karuzelkę, mato-kojec, dwie grzechotki i gryzaczek. Mamy też kilka maskotek. Wiadomo że na samym początku będzie to leżało nieprzydatne, ale czasami trudno powstrzymać się od zakupu Resztę będzie się już kupowało adekwatnie do wieku i upodobań malucha, jak już będzie na świecie. W tym momencie jednak należy się powstrzymać z dużym zakupem tej części wyprawki

Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Wpisów
    2
    No ja właśnie też nie kupuję, chociaż by się chciało. Pewnie kupię tylko karuzelkę... W ogóle zamierzam zrobić rodzinie i znajomym ograniczenia. Poprasowałam już wszystkie ubranka- te nowe i te, które odstaliśmy. Ledwo w komodzie pomieściłam, a podobno wszyscy kupują dzieciom ubranka jak przychodzą w odwiedziny. Nałożę ograniczenie: zamiast ubranek przynieście zabawki... No chyba, że zacznę kompletować ubranka na pół roku wzwyż

polecam tani sklep internetowy dla dzieci, wiele promocji i super gadżety www.gugusie.pl

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Ale pięknie się sklep nazywa ;D Nasza IZa jest Gugusiem. Na niego reaguje.
    A na temat - bujak, karuzelka nie musi być od początku, fajna ale lekka grzechotka. U mnie ukochany był motylek z miekkimi skrzydełkami fishera. Bujak natomiast wspomnianej firmy (9-18) wyglądał gadżeciarsko ale dla mnie jest do bani. Trzeba nim bujać. A dobry bujak to taki który kołysze gdy dziecko się w nim rusza. Karuzelkę Iza zauważyła w 2 miesiącu. I faktycznie gapiła sie jak sroka w gnat. MAty.... ani moje dziecko ani żadne które znam jakoś się w tych matach nie rozkochało. A też miałam nim się urodziła. To dyndanie nad głową raczej irytowało niż bawiło. Wystarczy kocyk na którym położysz malucha z zabawkami. Smoczek przyda się albo nie. Podobnie butelka. Kup sztukę na wszelki duch jednego i drugiego. I nie wydawaj na nie fortuny. Muszą być dobre ale niekoniecznie najdroższe. O to co możesz zdobyć to pozytywkę. I to już. Najlepiej mięciutką i przystwaiaj ją do brzucha przynajmniej raz dziennie. Bobas zapamięta. U mnie taki miś ratował później najgorsze koszmary

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    asiawaw - podpisuje się obiema rękami pod to co piszesz.
    Wydałam masę pieniędzy na zabawki ,które miały szumną nazwę a większość leży w pudłach na zabawki i się kurzy.
    Większość rodziców kupuje zabawki ,,dla siebie" albo ,,dla dziecka, ale bo mi się podoba".
    Nakupowałam tych fisherowych gówienek w myśl ,,bo edukacyjne" ,a Jaś raz się nimi pobawił i poszły w zapomnienie.

Fajne są miękkie grzechotki ,które dodatkowo wydają jakieś zabawne dźwięki. Dzieci takie rzeczy uwielbiają.
    Przynajmniej mój Jaś za takimi gadżetami przepadał.
    Fajne są też zabawki z uchwytami ,które jak się pociągnie zaczynają grać albo się ruszać.

Senior Member Awatar niuska
    Mieszka w
    Balice city
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-08-18 zobacz kalendarz
    Data
    18/08/2009 / Marzec 2012
    U nas fisher jednak w cenie. Kupowałam Zosi, kilka też dostała i myślę że drugie dziecko też sie nimi będzie bawić. Generalnie dla malucha to właśnie bardziej jakieś grzechoczące, piszczące, szeleszczące. U nas furorę robił motyl i pan metka http://www.pierwszyusmiech.com.pl/pr...Pan-Metka.html jest jeszcze pan szeleścik i pan gryzak, i wszystkie są super.

W marcu będą zmiany!

My dziecku kupiliśmy szmacianą lalkę i grzechotki w babwibobas.pl Fajnie i tak słodko malutka bawi się, jak patrzę na nią to mnie aż duma rozpiera jak widzę jaka jest szczęśliwa i zadowolona. Takie właśnie jest dzieciństwo i tak powinno pozostać.

Newsletter Mjakmama24.pl