Strona 8 z 12
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 118

agresja singli i bezdzietnych wobec ciężarnych.

Tak to już czasem bywa, i całkiem możliwe, że gdzieś w głębi duszy oni tobie zzdroszczą, bo w głębi serca chcieliby oni być na Twoim miejscu, a nie korpo i praca w kółko, w sumie tylko dla pieniędzy, które szczęścia nigdy nie dadzą, no a jak na ciebie patrzą, to jesteś dla nich lustrem, lustrem, w którym widzą swoje tęsknoty i po prostu nie mogą zdławić tej podstawowej ludzkiej potrzeby. Może się mylę, ale chyba w większości tak to wygląda.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar mavrolaczek
    O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Po części potrafię zrozumieć tą niechęć singli lub par bezdzietnych względem ciężarnych lub ogólnie rodziców.
    Przez długi czas byłam taką osobą bezdzietną. I to pomimo wielu starań, aby jednak zostać mamą. Po prostu ze względów zdrowotnych nie mogliśmy z mężem mieć dzieci.
    Było mi bardzo trudno rozmawiać czy choćby przebywać w towarzystwie koleżanek, które akurat były w ciąży lub miały małe dzieci. Czułam żal, zazdrość, złość - że one mogą być matkami a ja nie. Miałam świadomość, że to nie ich wina, że ja nie mogę mieć dziecka ale rozsądek czasami przegrywał z uczuciami. Unikałam z nimi kontaktów i nie potrafiłam się cieszyć ich szczęściem. Nie jestem z tego dumna ale to był dla mnie bardzo trudny czas i nie do końca potrafiłam dojść do ładu ze swoimi uczuciami.
    Czasami taki złośliwy i podły singiel czy bezdzietny ma w swoim odczuciu powody, aby takim być. Nie usprawiedliwiam takich osób ale w jakimś tam stopniu ich rozumiem. No, przynajmniej niektórych bo są po prostu wredni i chamscy ludzie dla których każdy powód (albo jego brak) aby sprawić innym przykrość jest dobry. I nieważne, czy to ciąża, kolor skóry czy wyznanie.

Teraz wszedł ten nowy spot społeczny , o takiej bogatej biznesswoman , ktora nie miała czasu na macierzyństwo... pomijam , że wygląda na max.35 lat , ale to chyba jest źródło- była kimś z tą kasą , domem... a teraz jest gorsza od pogardzanej kasjerki!Stąd nienawiść?

Cytat Zamieszczone przez mavrolaczek Zobacz posta
    Po części potrafię zrozumieć tą niechęć singli lub par bezdzietnych względem ciężarnych lub ogólnie rodziców.
    Przez długi czas byłam taką osobą bezdzietną. I to pomimo wielu starań, aby jednak zostać mamą. Po prostu ze względów zdrowotnych nie mogliśmy z mężem mieć dzieci.
    Było mi bardzo trudno rozmawiać czy choćby przebywać w towarzystwie koleżanek, które akurat były w ciąży lub miały małe dzieci. Czułam żal, zazdrość, złość - że one mogą być matkami a ja nie. Miałam świadomość, że to nie ich wina, że ja nie mogę mieć dziecka ale rozsądek czasami przegrywał z uczuciami. Unikałam z nimi kontaktów i nie potrafiłam się cieszyć ich szczęściem. Nie jestem z tego dumna ale to był dla mnie bardzo trudny czas i nie do końca potrafiłam dojść do ładu ze swoimi uczuciami.
    Czasami taki złośliwy i podły singiel czy bezdzietny ma w swoim odczuciu powody, aby takim być. Nie usprawiedliwiam takich osób ale w jakimś tam stopniu ich rozumiem. No, przynajmniej niektórych bo są po prostu wredni i chamscy ludzie dla których każdy powód (albo jego brak) aby sprawić innym przykrość jest dobry. I nieważne, czy to ciąża, kolor skóry czy wyznanie.
    Ja nie miałam tak... ale przez lata twardo twierdziłam , że się nie nadaję do macierzyństwa , a od dzieci trzymałam się na 5 m , zwłaszcza niemowlaków- żeby nie rozbić czy coś . A teraz , jak mam po 30 i synka wiem , że to była ... nie zazdrość , ale- tęsknota...

Junior Member Awatar Anblack
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-10-18 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez InterTrula90 Zobacz posta
    Teraz wszedł ten nowy spot społeczny , o takiej bogatej biznesswoman , ktora nie miała czasu na macierzyństwo... pomijam , że wygląda na max.35 lat , ale to chyba jest źródło- była kimś z tą kasą , domem... a teraz jest gorsza od pogardzanej kasjerki!Stąd nienawiść?
    Spot jest od niedawna, a nienawiść była już wcześniej. Fakt, takie spoty drażnią, bo my kobiety same chcemy o sobie stanowić. Ja jestem z tych, które odłożyły macierzyństwo na później i zdążyły.
    Media są po części winne - artykuły w czasopismach typu ,,Wysokie Obcasy" stawiające matki w złym świetle, z drugiej strony spoty nakazujące rodzić. To na pewno dzieli społeczeństwo.

Warto by dodać bardzo bezczelne zachowanie osób palących papierosy wobec kobiet w ciąży. Wiele sytuacji mam przed oczami, kiedy ktoś dymem dmuchał prosto w nos przyszłej mamie i jeszcze się z tego cieszył.

Junior Member Awatar Anblack
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-10-18 zobacz kalendarz
    Heh, wystarczy poczytać co piszą tu na forum dziewczyny- o tym jak są traktowane (wątki na temat życzliwości itp) to nóż się w kieszeni otwiera, a zawleczka sama wyskakuje z granata. Albo poczytać nienawistne komentarze internautów pod różnymi artykułami w sieci dot. matek, dzieci, rodzicielstwa, pomocy socjalnej dla rodzin itp. Co to za chory trend! Kiedyś czegoś takiego nie było! Jeszcze kilka lat temu wygłaszanie tak przykrych opinii na temat dzieci i ich matek było równoznaczne z towarzyskim samobójstwem, a dzisiaj opinie typu ,,darmozjad na zwolnieniu" , ,,daromozjady, które musimy utrzymywać", przypinanie łatki przegranej i ograniczonej, bo postawiła na rodzinę a nie na karierę i niezależność jest na porządku dziennym. A i dzieci - coraz częściej ,,przeszkadzają" w przestrzeni publicznej. Skąd ten dziwny trend? Nie wiem... Wiem tylko, że hejterzy nie zastanawiają się nad tym, że te ,,darmozjady" sprowadziły na świat ,,wstrętne bachory", które będą pracowały na emerytury tych super, hiper bezdzietnych. Ja kiedy czytam wygłaszane w internecie opinie, czy spotykam się z nieżyczliwym potraktowaniem to ubolewam nad tym, że moje dziecko będzie pracowało na emerytury takich osób.
    Ostatnio edytowane przez Anblack ; 25-06-15 o 13:22

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Ja też spotkałam się z dziwnymi reakcjami na moją ciążę. Jedna znajoma na przykład, niby dla żartu, przestała mi podawać dłoń na powitanie, choć zawsze to robiła. Powiedziała, ze nie chce się ode mnie zarazić dzieckiem, czyli zajść w ciążę. Kiedy urodziłam, ostentacyjnie unikała mojej córki. Nie mam już z nią kontaktu.

A mnie denerwuje trochę odwrotne podejście. Kiedy ludzie dowiadują się, że kobieta jest w ciąży momentalnie przestają ją postrzegać jako samodzielną kobietę, wieloletnią znajomą a widzą jedynie chodzący inkubator. Najgorsze kiedy ludzie pchają łapy żeby "sprawdzić czy kopie" nie pytając kobiety czy sobie tego życzy. Z typową agresją ze strony bezdzietnych o jakiej dziewczyny piszecie nie spotkałam się. Niektóre wasze historie bardzo demotywujące...

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów