Strona 5 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 118

agresja singli i bezdzietnych wobec ciężarnych.

Senior Member
    Ewelinka05

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-11-28 zobacz kalendarz
    może tez tak być

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    Dragomira30

Mieszka w
    Pomiechówek
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-10-03 zobacz kalendarz
    Data
    29 września 2013
    Wróciłam ostatnio do pracy i widzę niechęć bezdzietnych do mam. Nie doświadczyłam na własnej skórze, na szczęście, ale zmroził mnie tekst usłyszany od koleżanki przy układaniu grafiku: to, że ma dziecko nie znaczy, że ma przywileje, ma przychodzić popołudniami jak każdy. Dotyczyło to podwładnej, która ma trzyletniego synka, którego o 16:00 musi odebrać z przedszkola. Praca jest zmianowa więc to zrozumiałe, ze nie będzie mieć stałych godzin pracy, ale... no właśnie, idziemy na rękę pasjonatowi piłki nożnej, który ma dwa razy w tygodniu treningi, dwójce studentów dziennych, jednemu zaocznemu, , koleżance, która lubi pospać do późna i tylko matce się przywileje nie należą (w oczach jej przełożonej, bo zespół pełen jest życzliwch ludzi). Dziwny świat

Senior Member
    Ewelinka05

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-11-28 zobacz kalendarz
    no tez chyba bym poszła w te stronę z rozumowaniem

Junior Member
    Kamilka84

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-12-14 zobacz kalendarz
    U mnie w pracy jak powiedziałam, że jestem w ciąży, to pierwsze pytanie brzmiało :"Kiedy idziesz na zwolnienie?" Jak powiedziałam, że nie planuje zwolnienia lekarskiego, bo na razie dobrze się czuje i ciąża nie przeszkadza mi pracować, to usłyszałam "dobra, dobra, zobaczymy". Miesiąc później sami zaczęli naciskać, żebym może jednak poszła na zwolnienie, to by się kogoś na zastępstwo wzięło. Zaznaczam, że normalnie pracowałam i nie wykorzystywałam ciąży, co więcej starałam się jak najwięcej spraw dokończyć, żeby nic nie zostawiać na ostatnią minutę. W końcu od 4 m-ca poszłam na zwolnienie lekarskie, przekazałam i opisałam wszystkie sprawy, ale i tak nie obyło się bez głupich komentarzy.... Oczywiście od nikogo nie usłyszałam, że mi gratuluje, czy cieszy się moim szczęściem, raczej zostało to odebrane jako kolejny problem do rozwiązania w pracy niż radosna wiadomość trudno. To tylko znajomi z pracy.

Niestety w pracy zazwyczaj tak wygląda, żadnych gratulacji czy uprzejmości!

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Cytat Zamieszczone przez Dragomira30 Zobacz posta
    Wróciłam ostatnio do pracy i widzę niechęć bezdzietnych do mam. Nie doświadczyłam na własnej skórze, na szczęście, ale zmroził mnie tekst usłyszany od koleżanki przy układaniu grafiku: to, że ma dziecko nie znaczy, że ma przywileje, ma przychodzić popołudniami jak każdy. Dotyczyło to podwładnej, która ma trzyletniego synka, którego o 16:00 musi odebrać z przedszkola. Praca jest zmianowa więc to zrozumiałe, ze nie będzie mieć stałych godzin pracy, ale... no właśnie, idziemy na rękę pasjonatowi piłki nożnej, który ma dwa razy w tygodniu treningi, dwójce studentów dziennych, jednemu zaocznemu, , koleżance, która lubi pospać do późna i tylko matce się przywileje nie należą (w oczach jej przełożonej, bo zespół pełen jest życzliwch ludzi). Dziwny świat

Przerażające. Ja czasem żałuję, że nie ma u nas takiego podejścia, jakie jest w Szwecji czy Holandii - tam rodzice (nie tylko matki) stawiani są na piedestale i nie dość, że dostają solidne wsparcie od państwa, to jeszcze w pracy mają wiele przywilejów, jak choćby żłobek czy przedszkole tuż przy firmie, rozmaite zasiłki, dodatki, możliwość pracy w domu. W obu krajach mam znajomych, którzy mają dzieci, więc informacje mam z pierwszej ręki

Member
    Dragomira30

Mieszka w
    Pomiechówek
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-10-03 zobacz kalendarz
    Data
    29 września 2013
    Pomyślałam, że napiszę dalszy ciąg tej historii, bo jednak ma szczęśliwy finał. Od słowa, do słowa i cały zespół, solidarnie wziął popołudnia tej mamy, a wobec tak zwartego frontu nawet przeciwniczka macierzyństwa musiała się ugiąć. Fajni ludzie u nas pracują

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Holandia i Szwecja zgadzam się tam zupełnie inaczej traktuje się takie kobiety w ciąży i one są stawiane na pierwszym miejscu. Mam znajomą to mi właśnie opowiadała o tym, że państwo bardzo pomaga i nie rzuca tych przysłowiowych kłód pod nogi jak to bywa w Polsce.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Dragomira30 Zobacz posta
    Pomyślałam, że napiszę dalszy ciąg tej historii, bo jednak ma szczęśliwy finał. Od słowa, do słowa i cały zespół, solidarnie wziął popołudnia tej mamy, a wobec tak zwartego frontu nawet przeciwniczka macierzyństwa musiała się ugiąć. Fajni ludzie u nas pracują
    No widzicie, i w Polsce może być fajnie, jeśli ludzie ze sobą nie walczą, tylko idą sobie na rękę. Bardzo krzepiąca wiadomość!

Nie można przesadzać w żadną stronę, jak we wszystkim.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów