Strona 4 z 12
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 118

agresja singli i bezdzietnych wobec ciężarnych.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez fasternow Zobacz posta
    Każdy człowiek jest przeznaczony do życia w rodzinie, bycie singlem jest chore
    Absolutnie nie! To, co piszesz, to też jest agresja - narzucanie swojego poglądu innym. Nie każdy musi i chce mieć rodzinę, nie każda kobieta chce mieć dziecko. I trzeba to uszanować. Jednym brakuje dzieci, inni są szczęśliwi, że ich nie mają.

2. dzieckozakupy.pl
    Mi się wydaje, że nikt nie ma prawa oceniać moralności słuszności innych poglądów, postaw czy zachowań i powinniśmy tolerować innych takimi jacy są i co myślą i fajnie by było, żeby inni tez nas szanowali

Ale faktem jest, że problem niepłodności dosięga coraz więcej par

Junior Member
    ocholka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-05-01 zobacz kalendarz
    Ja też czegoś takiego doświadczyłam. Jest to o tyle przykre, że tyle się czyta o tym, że kobieta w ciąży potrzebuje wsparcia i akceptacji. Ja szanuję decyzje ludzi, którzy nie chcą mieć dzieci. Nie naśmiewam się, nie dokuczam. Dlaczego więc moja decyzja nie jest szanowana? Na takich znajomych szkoda czasu tracić...

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Agresja i chamstwo są dziś niestety powszechne. Moim zdaniem to efekt tego, że rodzice przestali wychowywać swoje dzieci, bo zajęli się zarabianiem pieniędzy i myślą, że od wychowywania jest szkoła. A to zadanie rodziców przecież. Kiedyś to było nie do pomyślenia, żeby traktować kobietę po chamsku czy agresywnie z powodu jej ciąży.

Senior Member
    Ewelinka05

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-11-28 zobacz kalendarz
    Właśnie mi przyszło do głowy, ze chyba po prostu wskaźnik chamstwa poszedł w górę i nam tez się przez to obrywa, choć podobno jesteśmy pod ochroną...takie smutne czasy nastały

Junior Member Awatar Anblack
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-10-18 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez mamarun Zobacz posta
    A ja się spotkałam z czymś odwrotnym, czyli z agresją kobiet ciężarnych na tych, którzy nie mają dzieci. Właśnie wpieranie, że czegoś im brakuje, że ich życie jest niepełne. Matki też potrafią być chamskie
    Nigdy w życiu nie powiedziałabym komuś czegoś takiego. Każdy ma prawo do swojego wyboru, każdy ma prawo żyć tak jak chce. U mnie już 9 miesiąc ciąży i chociaż staram się nikomu nie zawracać głowy swoim stanem, raczej rozmawiać o tym co łączyło mnie z przyjaciółmi przed zajściem w ciążę, unikają mnie jak ognia. Telefony milczą, smsy pozostają bez odpowiedzi...Ostatnio jedna z koleżanek, które mi pozostały zbulwersowała się, że nie poszłam na jakąś imprezę. Powiedziałam, że jestem w 9 miesiącu ciąży i ciężko mi się poruszać to podsumowała to z przekąsem ,,No tak, ty teraz w innym świecie żyjesz". Jest mi przykro, bo to były wieloletnie przyjaźnie, nieskromnie dodam, że wielu tym osobom pomogłam... dziwne uczucie, zostać sama po tylu latach...

Cytat Zamieszczone przez kolorowalala Zobacz posta
    proponuje zmienic znajomych na takich ktorzy dorosli i nadaja sie do doroslego odbierania zycia bo po tym co piszesz to albo niedorobieni albo zdziecinniali
    środowisko artystyczne i mu pokrewne, a także pracownicy dużych korporacji... głównie single m. 35 a 45 rokiem życia, pasjonaci sztuki, bywalcy i organizatorzy imprez kulturalnych. To całe ich życie. Ja w sumie też z tych kręgów, ale uważam, że artystyczne pasje nie kolidują z posiadaniem rodziny. Można to wspaniale godzić i jeszcze zarazić pasją dzieci.

Cytat Zamieszczone przez zebra3 Zobacz posta
    Trudno mi zrozumieć takie postępowanie. Może dlatego, że podobnie jak Ty wychowałam się w przeświadczeniu, że dziecko to radość, a nie sam obowiązek. Nawet, gdybyś się trochę zmieniła, to raczej Twoi znajomi powinni przy Tobie być, cieszyć się Twoim szczęściem, przymykać oko na pewne sprawy. Widać, że zazdroszczą Ci udanego życia. Nie wierzę, że w wieku 40 i więcej lat nadal sensem życia jest praca w korpo i chodzenie po modnych klubach. Tym jarają się mlodzieniaszki.
    Jeśli ktoś jest samotny praca w korpo, chodzenie po klubach, koncertach i wernisażach, bywanie na imprezach towarzyskich to ucieczka od samotności i nadaje życiu sens. Ci ludzie żyją swoją pracą i swoimi artystycznymi pasjami. Stołeczne kluby oferują dużo imprez dla osób w tej grupie wiekowej i wiek 35+ nie skazuje na siedzenie w domu. Dodam, wielu moich znajomych to ludzie związani ze sztuką i rozrywką, tak więc imprezy kulturalne to część ich życia i pracy, dlatego bywają w modnych klubach, a także na wernisażach, przedstawieniach teatralnych. Ja zaś kocham sztukę, ale uważam rodzinę za najwyższą wartość, zaś praca choć satysfakcjonująca, to pracuję po to aby żyć, a nie żyję po to aby pracować

[QUOTE=Aga;2394116]
    Cytat Zamieszczone przez Greta Zobacz posta
    Lepiej nie mieć wogóle znajomych aniżeli takich.
    --------------
    To pewnie znajomi z pracy, a tych się nie wybiera. Ale chyba są też jacyś inni? Mam nadzieję, że tak.
    Niestety to znajomi, których sama sobie wybrałam, kierując się wspólnymi pasjami artystycznymi i myśląc, że są osobami na poziomie. Prawda wyszła po wielu latach...jestem w szoku...Znajomych z pracy sobie nie wybierałam i są fantastyczni. Głupia sprawa ale niestety nie mam zbyt wielu innych
    Ostatnio edytowane przez Anblack ; 07-10-14 o 14:55

Senior Member
    Ewelinka05

O mnie
    anblack - no to współczuję :/

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    micuux

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-11-14 zobacz kalendarz
    Ja zaobserwowałam też inne zjawisko: Ogólną niechęć do samych dzieci. "Nie lubię dzieci, nienawidzę ich, matki wrzucające zdjęcia swoich dzieci na fb to idiotki" itd itd. Jakby ludzie zapomnieli, że sami byli dziećmi...

Senior Member
    Ewelinka05

O mnie
    tez to zauważyłam i nie rozumiem tej niechęci - może p o prostu chodzi o to że bali by się nimi opiekować i dlatego mówią że nie lubią - ale nawet jak się nie lubi cudzych, to swoje się kocha

może to zazdrośc albo zawiść, że ty masz dziecko którego ja nie mogę mieć

---------------------------
    cena kursu na operatora żurawia wieżowego

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów