Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 118

agresja singli i bezdzietnych wobec ciężarnych.

To co napisałaś lekko mnie zasmuciło i uważam że poprostu są zazdrośni lub niedojrzali.
    Niestety czytając to wszystko sama mam poczucie winy. Gdy chodziłam do liceum moja najlepsza przyjaciółka zaszła w ciąże. Cała szkoła z niej sie śmiała a ja jej nie pomogłam. Nie to że i ja się z niej śmiałam, ale nie chciałam być obok niej i chyba tylko ze 4 razy komuś zwróciłam uwagę by sie ograniczył w bezsensownym gadaniu. Przed urodzeniem pierwszej córki mówiąc szczerze nie znosiłam dzieci. Byłam typowym wiecznym dzieckiem co myśli tylko o zabawie. Jednk wracając do tej dziewczyny w końcu zrozumiałam że źle postąpiłam nie pomagając jej - ba, zrywając z nią kontakt - i gdy była w ósmym miesiącu ciąży poszłam ją przeprosić. Jednak nasze kontakty ograniczyły się, czego dziwić się nie moge.
    Jednak myśle że zachowanie typu "będę patrzyła na ciebie z góry i docinała ci bo jesteś w ciąży" teraz mnie przeraża. Jednak myśle że jak ktoś ma prawie czterdziestke, albo nawet chociaż i mniej, tyle że nie wychodzi tej osobie w związkach, nie może mieć dzieci, czuje wielką zazdrość i wielki ból emocjonalny, to nie można być złym za takie wyżywanie sie. Można tylko współczuć
    Myśle że jednak znajdziesz lepszych ludzi, przyjaciół, którzy zapewne też sie okażą rodzicami, wiec nigdy nic nie jest niezaminone

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    nunka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-09-05 zobacz kalendarz
    W naszej szkole też się zdarzyło, że dziewczyna zaszła w ciążę. Nawet nauczyciele nie potrafili powściągnąć języka. Owszem była za młoda na całą tę sytuację, ale przede wszystkim trzeba zachowywać się stosownie.

wydaje mi się, że złość i frustracja w stosunku do kobiet w ciąży to głównie zazdrość, za to, że układa im się w życiu, szczególnie jeśli chodzi o złe nastawienie innych kobiet. Przyznam, że sama zaczynam starania o dziecko i patrze na inne kobiety w ciąży z lekką zazdrością, ale jest to pozytywna zazdrość i na prawdę nie wiem co kieruje niektórymi ludźmi, ze tak się niemiło zachowują co do kobiet w ciąży. Oczywiści kobieta w ciąży nie musi być traktowana jak nie wiadomo kto ale traktowana adekwatnie do swojego stanu!

Senior Member Awatar Young Lady
    Mieszka w
    Pomorze Zachodnie
    Każdy ma inny system wartości. Dla jednych najważniejsza jest rodzina, dla drugich kariera, a dla trzecich jeszcze coś innego. Najgorsze, że na tych co mają inny system wartości patrzą jak na idiotów.

Senior Member Awatar kolorowalala
    O mnie
    Jestem mamą, będę podwójną mamą :)
    Cytat Zamieszczone przez Anblack Zobacz posta
    Witam. Postanowiłam napisać, bo jestem w szoku. Jestem w ciąży, mojej pierwszej. Wychowałam się w środowisku, gdzie o kobiecie w ciąży wypowiadano się z szacunkiem, gdzie byłam świadkiem życzliwego traktowania ciężarnych, a przyjście na świat dziecka było powodem do radości. Teraz jestem po 30stce mieszkam w wielkim mieście a wśród znajomych przeważają bezdzietni single. Odkąd zaszłam w ciążę ci znajomi i przyjaciele bardzo zmienili do mnie stosunek. Stali się wobec mnie agresywni i nieżyczliwi. Wypowiadają się złośliwie na temat ciężarnych typu ,,kobieta w ciąży to nie święta krowa", podkreślają jak nienawidzą dzieci. Z racji mojego stanu zdrowia w ciąży pozostaję na zwolnieniu. Oczywiście nie obyło się bez komentarzy tych ludzi, że jestem kolejną leniwą mamuśką, która poszła na zwolnienie. Mówią wprost, że ta moja radość z powodu dziecka ich po prostu drażni. Jeszcze nie urodziłam dziecka, a już zostałam prawie bez znajomych. Dodam, nie zanudzam nikogo tematyką ciąży, bo zdaje sobie sprawę z tego, iż tym którzy nie doświadczyli cudu macierzyństwa temat jest nudny i obcy, tym bardziej nie rozumiem tej agresji. Nigdy nie spotkało mnie tyle przykrości ze strony ludzi. Osoby, które mają dzieci lub chcą je mieć traktują mnie bardzo życzliwie, natomiast single są agresywni. Czy któraś z was spotkała się z takim potraktowaniem w ciąży przez znajomych, czy tylko ja tak koszmarnie trafiłam? Gdzie ten szacunek do macierzyństwa?
    proponuje zmienic znajomych na takich ktorzy dorosli i nadaja sie do doroslego odbierania zycia bo po tym co piszesz to albo niedorobieni albo zdziecinniali

Senior Member Awatar kolorowalala
    O mnie
    Jestem mamą, będę podwójną mamą :)
    Cytat Zamieszczone przez nnatalie Zobacz posta
    Często tak jest, że przy dziecku traci się bardzo wielu znajomych. Zwłaszcza, jeśli oni sami nie mają dzieci. Ale za to zyskuje się nowych, tych z dziećmi. Z reguły jest tak, że ludzi łączą wspólne tematy i zainteresowania, więc jeśli nam się one zmieniają to znajomi też siłą rzeczy się zmienią. Nie ma co się oglądać wstecz, zwłaszcza jeśli nie były to długie, znaczące przyjaźnie. Dużo gorzej jest w momencie, kiedy nasza najlepsza przyjaciółka od lat (znam taki przypadek) nagle przestanie nią być tylko ze względu na ciąże...
    przyjacielem sie nie przestaje być, o prostu nią nigdy nie byla a ty ciesz sie ze nie zawraca Ci wiecej glowy

Junior Member
    fasternow

O mnie
    Jestem tatą, moje dziecko urodziło się 2014-07-10 zobacz kalendarz
    Każdy człowiek jest przeznaczony do życia w rodzinie, bycie singlem jest chore na siłę im coś brakuje i dlatego mogą być agresywni - ze zazdrości..

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    A ja się spotkałam z czymś odwrotnym, czyli z agresją kobiet ciężarnych na tych, którzy nie mają dzieci. Właśnie wpieranie, że czegoś im brakuje, że ich życie jest niepełne. Matki też potrafią być chamskie

U mnie było tak, że najpierw kariera, rozwój i to wszystko, a teraz dojrzałam do tego żeby mieć dziecko. Póki co to tylko starania. ja byłam i jestem tego zdania, że żeby mieć dziecko to trzeba już "coś" mieć i tego się trzymałam, tylko zatrzymałam się chyba w odpowiednim momencie. oczywiście szanuje ludzi, którzy mają inne zdanie niż ja

Niestety częśc społeczeństwa nie zauważa, że Zostanie Rodzicem to zaszczyt tym bardziej, że wg danych statystycznych Światowej Organizacji Zdrowia nawet co 5 para może mieć problem z niepłodnością.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów