Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Jak prawidłowo odżywiać się podczas ciąży?

W ciąży warto jest zadbać o odpowiednią dietę. Myślę, że najważniejsze jest unikanie produktów, które mogą źle wpływać na rozwój dziecka, oczywiście nie można pić alkoholu i palić papierosów, ale trzeba też pamiętać, że jest wiele produktów spozywczych, które są zabronione w ciąży, np. surowe ryby, surowe mięso czy jajka. Należy unikać też serów pleśniowych, orzeszków ziemnych itd.

2. dzieckozakupy.pl
    Trzeba jeść dużo warzyw i owoców - kilka razy dziennie. Polecam soki jednodniowe z buraka, marchwi czy rabarbaru (a jeśli masz wyciskarkę to jeszcze lepiej - pij na okrągło!). Ja przerzuciłam się też na ciemne pieczywo, , bo mają więcej witamin i w ogóle wartości odżywczych. Zapytaj też lekarza prowadzącego o ryby - spotkałąm się z różnymi opiniami No i oczywiście nie jedz fast foodów, nie pij gazowanego a wszystko będzi dobrze

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Prawie w każdym numerze M jak Mama o tym piszemy

Junior Member
    kasia8603

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-12-08 zobacz kalendarz
    Ja codziennie na śniadanie piję koktajl z jogurtu i świeżych owoców Dodatkowo unikam kupowania i jedzenia wędlin. Gotowe jedzenie kupuję w sklepie ekologicznym: http://ekoruczaj.pl , ale ogólnie staram się posiłki sama przygotowywać. Dieta chyba się sprawdza, bo wyniki badań mam książkowe, przytyłam niecałe 4 kg a dzidzia zdrowa jak rybka 23 TC

Member Awatar OlaPy
    O mnie
    Staram się o ciążę
    Dieta w ciąży powinna dostarczać nam odpowiednią ilość energii, jak również zawierać niezbędne składniki odżywcze takie jak białka, tłuszcze, węglowodany, składniki mineralne i witaminy w prawidłowych ilościach i proporcjach. Najlepiej pod okiem dobrego dietetyka.

Junior Member
    Palekrys

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-08-12 zobacz kalendarz

Moim zdaniem warto poradzić się specjalisty

Cytat Zamieszczone przez OlaPy Zobacz posta
    Dieta w ciąży powinna dostarczać nam odpowiednią ilość energii, jak również zawierać niezbędne składniki odżywcze takie jak białka, tłuszcze, węglowodany, składniki mineralne i witaminy w prawidłowych ilościach i proporcjach. Najlepiej pod okiem dobrego dietetyka.
    Zgadzam się, prawidłowa dieta kobiety ciężarnej powinna być zrowa i zbilansowana. Ja jak byłam w ciąży z moją Mają to prosiłąm o pomoc specjalistów, zresztą teraz nadal korzystam z ich doświadczenia. Zamawiałam i zamawiam catering dietetyczny http://diet4u.pl/ no i dowożą mi posiłki przygotowane specjalnie pod moje potrzeby

Zgadza się. Cukrzyca w ciąży często wiąże się z dużą wagą urodzeniową dzidziusia. Mi się wydaje że w ciąży warto jeść tak żeby czuć się dobrze i zdrowo. Pomijam odstawienie używek (choć z kawą było ciężko ) trzeba postawić na warzywa, owoce, ryby, produkty bogate w wapń i żelazo. No i witaminki - to też ważne w odżywianiu. Folik Mama to dobry wybór, brałam przez całą ciążę. Kontrolować wyniki. No i uważać na ten cukier - choć wiadomo - w ciąży nawet o północy wiadro lodów jest normalne

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    filkon

O mnie
    Jestem tatą, moje dziecko urodziło się 2017-01-26 zobacz kalendarz
    Moja żona jest w ciąży, zastanawiam się jakie suplementy przygotować a ciąża przebiegała prawidłowo, myślę też nad dietą. Czy mógłby mi ktoś coś poradzić ?

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    O tym wszystkim powie twojej żonie ginekolog.
    A ja mam prośbę, bys usunął ze stopki link spamerski.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów