Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Witaminy: jak je stosować, by sobie nie zaszkodzić

To lepiej nie brać witamin i urodzić małe i chore dziecko???? Witaminy to nie równa się duże dziecko! Dzieci rodzą się duże bo ogólnie odżywiamy się teraz żywnością bardziej przetworzoną i pełną konserwantów, słodycze i cukrzyca w ciąży też robią swoje. Witaminy w ciąż stworzone są DLA KOBIET W CIĄŻY - CZYLI ICH PRZEZNACZENIEM JEST SUPLEMENTACJA DLA DOBRA DZIECKA! NIEDOBÓR PROWADZI DO WIELU POWAŻNYCH WAD I CHORÓB!!! Nie mówię żeby łykać je garściami, ale nawet zwykły Folik zapewnia ochronę przed niedoborem kwasu foliowego i wadami cewy nerwowej u dziecka! Bo każdy z nas odżywia się inaczej, u każdego wchłania się inaczej i każdy powadzi inny tryb życia. A nawet gdybym miała urodzić 5kg dziecko urodzę je takie, ważne żeby było zdrowe!!!!

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Myszak Szyszak Zobacz posta
    Kiedyś nie suplementowano się i było ok. Ja przez to ze brałam te witminki durne urodziłam cc synka 4800. I zwróćcie uwagę większość teraz rodzi się po 4 kg. To chore.
    To nie ma zwiazku - urodziłaś duze dziecko, z powodu genó, cukrzycy, nadwagi w ciazy albo z innych powodów, ale na pewno nie z powodu suplemetów ciążowych. Trzeba je przyjmować, bo DHA, D3 i kwas foliowy to substancje, których nie dostarczymy z pożywieniem w odpowiedniej dla dziecka ilosci.

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Dokładnie. Suplementy w ciąży są niezbędne.

A może ktoś pomyślał że witaminy to kalorie i stąd duże dziecko... Poważnie lepiej łykać np Folik Mama (tam nie ma nic, czego być nie powinno) i mieć świadomość że dba się o dzidzię i jego zdrowie niż potem bardzo tego żałować...

Junior Member Awatar Dicentra
    Mieszka w
    Warszawa
    U mnie pierwszy lekarz nie zalecał brania witamin, druga lekarka (po zmianie lekarza prowadzącego) stwierdziła, że nie zaszkodzi brać co 2-3 dni. Biorę Doppelherz Aktiv Mama, wcześniej brałam Vita-min plus mam. Jakie macie zdanie o składzie Doppelherz Aktiv Mama?
    Kwasy tłuszczowe: -DHA - 200 mg oraz -EPA - 44 mg
    Kwas foliowy - 600 mcg (300%)
    Biotyna - 60 mcg (120%)
    Witamina B1 - 1,2 mg (109%)
    Witamina B2 - 1,5 mg (107%)
    Niacyna/wit. B3 - 15 mg (94%)
    Witamina B5 - 6 mg (100%)
    Witamina B6 - 1,9 mcg (136%)
    Witamina B12 - 3,5 mcg (140%)
    Beta-karoten - 334 mcg (42%)
    Witamina C - 110 mg (138%)
    Witamina D3 - 5 mcg (100%)
    Witamina E (ekwiw. α -tokoferolu) - 13 mg (108%)
    Żelazo - 15 mg (107%)
    Jod - 100 mcg (67%)
    Wapń - 200 mg (25%)
    Magnez - 90 mg (24%)
    Cynk - 10 mg (100%)
    Ostatnio edytowane przez Dicentra ; 09-05-17 o 09:45

przy stosowaniu witamin najlepiej poradzić jest się lekarza, niby to tylko witaminy, ale ze wszystkim można niestety przesadzić

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    no właśnie i ta przesada może żle wpłynąć na wagę dziecka. Ale Dicentra - jak to lekarz ci nie zalecił witamin? Żadnych?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów