Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Witaminy: jak je stosować, by sobie nie zaszkodzić

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Zdecydowanie, nie ma sensu przyjmować go na własną rękę. Tym bardziej, że w grę wchodzi kwestia dawki - w preparatach przepisanych przez lekarza będzie większa, niż w suplementach, które można kupić samodzielnie w aptece.

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    WOman

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-05-31 zobacz kalendarz
    Ja tam jestem za konsultowaniem takich rzeczy z lekarzem , chociaż brałam też jakiś preparat w słoiczku , babcia mi kupiła , tylko ,ze to drogie było bo chyba kosztowało jakies 140 zł , a mnie niestety stać na to nie bylo ;/ z samych naturalnych owoców zrobione , pamiętam ,ze tam była czarna porzeczka , a dalej kurcze nie pamiętam , było dobre w smaku , dzidzia się urodziła mega zdrowa , dodam ,że nie przyjmowałam żadnych femibionów i innych dziadostw ( przepraszam jak kogoś uraziłam ) jedynie ascofer przepisany przez lekarza na recepte.

Junior Member
    wiktoria2014

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-05-31 zobacz kalendarz
    Jak podczas ciąży zresztą jak większość z was brałam chella fer forte . Nie mam żadnych zastrzeżeń do tego suplementu . Bo wyniki po stosowaniu tego miałam w porządku . Z tym że ja nic nie brałam na właśną rękę . Wszytskie preparaty , leki ( tez musiałam pzyjmowac bo miałam stan zapalny pochwy ;/ ) konsultowałamz lekarzem ginekologiem.

Ja nie jestem zwolenniczką łykania witamin na własną rękę. O wszystkie pytam lekarzy.

Junior Member
    Marzanna Samson

Mieszka w
    Warszawa, Poland
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-01-05 zobacz kalendarz
    Ja w ciązy brałam prenatal najpierw uno (wszystkie niezbędne składniki - kwas foliowy, witaminy D, B, jod i imbir na wstrzymanie nudności), potem duo z choliną, teraz biorę classic, a do wsparcia laktacji femaltiker od czasu do czasu. Lekarka mi poleciła i jakoś to się kręci

na własną rękę to myślę, że tylko kwas foliowy reszta bardziej myślę w oparciu o sugestie lekarza i wyniki badań, bo co za dużo to też nie zdrowo - a już szczególnie w ciaży

no z tymi witaminami to trzeba uważać w czasie ciąży bo nie każda witamina jest dobra dla nas i naszego dziecka. Ale wszystkie witaminy naturalne przyjmowane z głową zdecydowanie nam nie zaszkodzą. W internecie znalazłam bardzo ciekawy artykuł na ten temat, dla ułatwienia podaje stronę http://biowitalni.pl/blog/ekologiczn...wybrac-41.html Poczytajcie same.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member Awatar OlaPy
    O mnie
    Staram się o ciążę
    Ja oprócz kwasu foliowego nie łykałam tabletek starałam się naturalne witaminy dostarczyć organizmowi.

Naturalne witaminki najlepsze. I tak kwas foliowy znajdziemy w warzywach takich jak: szpinak, kapusta, sałata, brokuły, a poza tym w drożdżach piwnych, soku z pomarańczy, fasoli, cykorii, groszku, szparagach, rzepie, soczewicy, ryżu, soi, kiełkach pszenicy. Kwas DHA ryby morskie i owoce morza. Wapń w mleku, jogurcie, kefirze maślance, sery twarogowe, kukurydzy, chleb razowy, marchew, jaja świeże, szpinaku, jarmużu, brokułach, natce pietruszki. Żelazo to fasola, orzechy laskowe, płatki owsiane, kasza jęczmienna, ser biały, żółty. Cynk to otręby, kiełki pszenicy, grzyby, drożdże, orzechy, mąka, warzywa świeże. Magnez w maku, kakao, soi orzechach laskowych, kaszy gryczanej fasoli, czekoladzie, grochu, owocach róży, chlebie razowym. Pamiętajmy jednak, że stosując odpowiednią dietę, bogatą w naturalne produkty dostarczamy organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i soli mineralnych. Produkty naturalnych są lepiej przyswajalne przez organizm. Po sztuczną suplementację sięgajmy, gdy jest to konieczne i po konsultacji z lekarzem.

Senior Member Awatar Myszak Szyszak
    Mieszka w
    Serock
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-11-26 zobacz kalendarz
    Kiedyś nie suplementowano się i było ok. Ja przez to ze brałam te witminki durne urodziłam cc synka 4800. I zwróćcie uwagę większość teraz rodzi się po 4 kg. To chore.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów