Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Witaminy: jak je stosować, by sobie nie zaszkodzić

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

Witaminy: jak je stosować, by sobie nie zaszkodzić

Na rynku jest mnóstwo preparatów witaminowo-mineralnych przeznaczonych dla kobiet w ciąży i sprzedawanych bez recepty. W najnowszym wydaniu miesięcznika M jak mama podpowiadamy jak je kupować i stosować, by sobie nie zaszkodzić.

Podobno Polacy zażywają za dużo witamin, zarówno dzieci, nastolatki, jak i dorośli. Czy ty tez należysz do tej grupy, która kilka razy do roku kupuje preparat witaminowy?

2. dzieckozakupy.pl
    No niestety, ja niestety łykam przeróżne witaminki, a to na paznokcie, a to na włosy... Przyzwyczaiłam się...

Senior Member
    sisibabycare_pl

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-12-17 zobacz kalendarz
    generalnie jezeli nie ma sie czasu na zbilansowana diete to nie ma szans na nie branie tabletek

Moim zdaniem najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Wiadomo, że nie można brać więcej tabletek niż zaleca producent. Mimo wszystko trzeba też mieć świadomość, że te sztuczne witaminy o wiele gorzej się przyswajają.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 01-07-14 o 12:57

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sisibabycare_pl Zobacz posta
    generalnie jezeli nie ma sie czasu na zbilansowana diete to nie ma szans na nie branie tabletek
    Ale branie tabletek nie zastąpi zbilansowanej diety. Suplementy powinny tylko uzupełniać niektóre niedobory w diecie - np. kwas foliowy czy jod, którego nawet w zbilansowanej diecie nie będzie tyle, ile wynosi zalecana dzienna dawka.

Member Awatar Karmelcia
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-13 zobacz kalendarz
    Z witaminami tak jak ze wszystkim nie należy przesadzać. Najlepsza jest własnie zbilansowana dieta. Jednak pamiętać należy o jedej najważniejszej witaminie - Kwasie foliowym. Należy on do witamin, które powinna zażywać każda kobieta w wieku rozrodczym. Jej przyjmowanie kilka tygodni przed i w czasie ciąży zapobiega w dużym stopniu wystąpieniu niektórych wad wrodzonych płodu. Dzienna dawka to 0,4mg i tyle też zawiera 1 tabletka Foliku. Przyjmowałam w ciąży i dzięki temu byłam spokojniejsza o zdrowie swojego dziecka.

Junior Member
    as112

Mieszka w
    Szczecin
    Zgadzam się, że kwas foliowy jest jedną z najważniejszych witamin. Najlepiej po prostu
    skonsultować się z lekarzem albo farmaceutą żeby nic złego nie działo się ani z Wami, ani z
    Waszymi maluszkami.
    najpierw dopadło mnie zapalenie stawów i potem jeszcze korzonki koszmar

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Od kwasu na pewno sie nic zlego nie stanie, ale masz racje ze warto skonsutlowac sie z lekarzem. Mi np zasugerowal ze polowa kobiet ma problem z przyswajaniem i kwasu i zalecil femibion, a gdybym kupowala z wlasnego wyboru to na pewno bym nie wiedziala o tym..

Junior Member
    tmlody

Mieszka w
    Tychy
    Polecam głównie kwas foliowy. Znam sporo mam, którym urodziło się dziecko z wadą układu nerwowego. Przyznawały się, że zapominały go regularnie brać albo nie brały go wcale...
    dla jednej koleżanki zamówiłem wizytówki plastikowe zaś dla drugiej kalendarze trójdzielne i obie były zadowolone

Kwas foliowy to już absolutna podstawa

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów