Strona 18 z 18
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 180

Ludzie mnie zaskakują :) Jak traktuje się kobiety ciężarne?

Junior Member
    mama.elizy

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-10-08 zobacz kalendarz
    W moim przypadku na siedzeniu w autobusie .. jednak zakupy babeczki około 40letniej były bardziej zmęczone i musiały "usiaść" niż ja w 7 miesiacu...

2. dzieckozakupy.pl
    Ja zawsze staram się bys miły dla kobiet w ciąży czy też osoby starsze osoby choć czasem przesadzają jak widzę kobietę w ciąży co krzyczy o miejsce że miejsce w autobusie a wysiada i odpala papierosa...

Member
    Trajkotka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-27 zobacz kalendarz
    "... pani kasjerka zawołała mnie na początek kolejki przed starsze babcie jakie było ich zdziwienie, równie wielkie jak i moje." albo
    "U lekarza się czeka to też nie: kombatantów i wdowy po nich owszem, a ciężarówki mają siedzieć i puchnąć w poczekalni"
    ..... no właśnie drogie koleżanki! Czasami wydaje mi się, że kobiety w ciąży mają się trochę za takie święte krowy! Mam nadzieję, że mi tak nie odbije. Dlaczego Wy nie napiszecie o tym jak wspaniałomyślnie przepuszczałyście uprzywilejowane osoby? Sądzę,że tego nie robiłyście. Dlaczego? Bo bez wahania wiekszość korzysta z tego,że przeskakuje w kolejce przez starsze babcie, inwalidów, matki z małymi dziećmi. Tak, tak! Czy którakolwiek z zaproszonych do kasy jako pierwsze zawróciła uwagę na to,że wyprzedziła kobietę z dzieckiem? Pewnie nie. A zaraz będziecie miały dzieci i będzie afera,że Was nie przepuszczą w kolejce,że to,że tamto. Ludzie! Trochę wiecej empatii. Ja oczywiście nie mówię o przypadkach, bardzo uciążliwych objawów, bo są zagrożone ciąże. Ale wszystkie takie standardowe objawy no...wydaje mi się,że powinnno zacisnąć się zęby, bo one nie różnią się od dolegliwości innych ludzi w kolejce. Wy wyobrażacie sobie, że 50letnia kobieta, wyglądająca całkiem zdrowo i rześko może czuć się dużo gorzej niż Wy? Jakie są objawy menopauzy? Jakie ktoś ma czasem skoki ciśnienia albo problemy z oddychaniem. Moze ktoś ma cukrzyce i czuje jak spada mu insulina. A to nie jest coś co można zaplanować. A kobietom w ciązy wydaje się,że tylko one mają niedogodności. Ja jestem w cięży i mimo,że to dopiero 4miesiąc to wypchało mnie jakbym była w 7 miesiącu i ciezko mi się oddycha. Co do uprzejmości innych nie wypowiem się za wiele,bo nie miałam wiele okazji. Ale proszę o więcej empatii! Nie jesteśmy najważniejsze. Ciąża to piękny stan ale czasami zastanówcie się troszkę, czy ktoś nie ma bardziej uporczywych dolegliwości niż Wy w danym momencie. A i co najbardziej mnie wkur....to to,że w aptece chcecie być przepuszczane!!!!!! Do apteki uwierzcie mi chodzą ludzie nie dla przyjemności. Moja mama stała w kolejce po bardzo bardzo ważne lekarstwa dla taty....bardzo cierpiał. Nie będę szczegółów tutaj pisać. Ale tak jak kobieta w ciazy za nią czy pani z dzieckiem czy starsza babcia.....no wtedy wszyscy są równi. Ja w aptece teraz kupuję dopegyt na ciśnienie i zastrzyki cleksane i jestem w ciązy to mam przed wszystkich wskoczyć? No owszem mogę się źle czuć ale to wtedy no nie wiem....poproszę sama czując się równą z innymi o to aby mnie wpuścili a nie zakładam,że jestem świetą krową i czy mnie coś boli czy nie to ja przecież księżna nie moge postać w kolejce?! Wybaczcie ale piszecie o tym jak to Was traktują lub nie a same pomyślcie o Swoim zachowaniu!!!!!!

Junior Member
    kikuska

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-02-14 zobacz kalendarz
    Bardzo trafny komentarz powyżej! Ujmę to tak - niemal każda kobieta prędzej czy później zachodzi w ciążę. A nie widzę żebyśmy jako płeć jakoś szczególnie przodowały w grzeczności. Najzwyczajniej w świecie "mnie się należy"... a inni potrzebujący niech się męczą...

Ja również często mam wrażenie, że kobiety w ciąży albo z dziećmi są roszczeniowe. Niedawno byłam światkiem (zatłoczony autobus) sceny, w której mamuśka bez brzucha i jej na oko dziesięcioletni syn siedzieli wygodnie, a obok kiwała się starsza pani... Ta stojąca kobieta poprosiła o to, żeby synuś ustąpił jej miejsce, bo się źle czuje (było to widać), na co mamuśka naprawdę nieprzyjemnie jej odpyskowała... Mówiła, że synuś zmęczony po szkole a ona jest w ciąży i im się należy.
    Starszej pani ustąpił ktoś inny, ale ona ledwo doszła do tego miejsca - widać było, że bardzo źle się czuje.

Junior Member
    Gosia.

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-16 zobacz kalendarz
    Witam, ja takich doświadczeń jak ma Joasia to niestety nie mam. Jestem w 8 m.c. i nigdy nigdzie nie zostałam przepuszczona w kolejce, ani w aptece ani u lekarza, ani w sklepie. Ostatnio podjechałam pod market TESCO w miejscowości RAWICZ o godz. 22 i stanęłam na miejscu oznaczonym tablicą "miejsce parkingowe dla matek z dziećmi". Nie zdążyłam nawet wyjść z auta jak pracownik TESCO w chamski sposób naskoczył na mnie z wielkimi pretensjami - czy nie widzę dla kogo przeznaczone jest to miejsce parkingowe. Odpowiedziałam , że wiedzę ale jestem w ciąży i tylko na chwilę chce wejść do sklepu. Zapytałam go czy ciężarna nie może na chwilę w tym miejscu zaparkować zwłaszcza że wszystkie inne miejsca były zajęte. Auta stały nawet na krawężnikach i chodnikach. Pan wydarł sie na mnie, że mam odjechać i nie obchodzi go to że jestem w ciąży. Więc odjechała. Nie wiem czy o tej godzinie mamy z dziećmi przyjechałyby na zakupy ale widocznie według tego pana tak skoro tak pilnował tego miejsca. Chciałabym aby przy marketach pojawiło się miejsce parkingowe przeznaczone dla kobiet w ciąży i chciałbym by tacy ludzie jak ten pan nie pracowali w takim miejscu bo sie do tej pracy nie nadaje skoro potrafi wydrzeć sie na ciężarną, która nic złego nie zrobiła. Dziękuję za uwagę.

Niestety nie wszyscy mają w sobie tyle kultury aby ustąpić miejsca kobiecie w ciąży, stojącej w autobusie. Szczególnie młodzież jest w tych czasach bardzo bezszczelna
    Kocham życie !

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Moim zdaniem nie ma co wrzucać wszystkich młodych do jednego worka, niektórzy są kulturalni a inni nie
    Kocham swoje dziecko

Junior Member
    lilith83

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-11-20 zobacz kalendarz
    Czytając przypominają mi się sytuacje gdy w sklepie przepuszczałam kobiety w ciąży lub z dziećmi i byłam bliska doświadczenia na mnie linczu publicznego,przez inne osoby w kolejce. Znieczulica rozrasta się w tępie expresowym

Ja zawsze przepuszczam. W kolejce w sklepie, urzędzie. Ustępuje miejsca. Nie rozumiem, jak można inaczej.
    Pozdrawiam Ania

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów