Strona 9 z 17
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 167

Ludzie mnie zaskakują :) Jak traktuje się kobiety ciężarne?

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Kasiek - prawidłowe podejście męża! Niestety ja w ciąży wszystko odkładałam na ostatnią chwilę ,,wyprawkę w 8 miesiącu" , ,,szkoła rodzenia od 7 miesiąca" i tak dalej i tak dalej. A na końcu wyprawkę robiłam w biegu, szkole rodzenia zrobiłam Jasiowe ,,papa" - a o 8 miesiącu dowiedziałam się tylko z książek ,bo nie wiem co to jest 8 i 9 miesiąc.
    Dlatego uważam ,że ludzie powinni jeszcze bardziej okazać wyrozumiałość, bo tak trudno (!!!) w dzisiejszych czasach dotrzymać ciążę do końca...

Jako butelkowa mama uważam ,że zawiodła u mnie mobilizacja. Ponadto nie chciałam karmić - i mogłabym wymienić co najmniej 10 powodów ,,dlaczego nie". Aż ostatnio się uśmiechnęłam jak przeczytałam artykuł w jeden z gazet, że karmienie piersią NIE MA minusów.
    Ale to nie temat o tym.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar kasia.s.
    Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-07 zobacz kalendarz
    Dziewczyny sory ale komentarze typu że jestem chamska bo nie ustąpiłam miejsca pani która chciała sobie poplotkować nie są miłe nie bierzecie pod uwagę tego czy aby na pewno się dobrze czułam czy też nie.
    A jak bym mogła pozwolić sobie na luksus jazdy autem (do lekarza) to co innego no ale niestety mąż też musi zarabiać!Nie sądzicie?.
    Ocenić ciężarną jest łatwo, a niestety ja też podczas ciąży spotkałam się z brakiem życzliwości.
    I sama też ustępowałam ciężarnym, bo akurat dobrze się czułam, bo starsze osoby miały kobietę w ciąży w dupie.....

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    kasia.s - oczywiście jako ciężarnej przysługują Ci przywileje i nikt tego nie neguję , ale zachowałaś się ,,dziecinnie" zakładając słuchawki i ignorując w mało kulturalny sposób Starszą Panią. Niestety ,ale w 13tc nie widać żadnych ich oznak wizualnych - więc raczej nie powinnaś oczekiwać w tym momencie wyrozumiałości ,bo Twoja sytuacja dotyczy czegoś zupełnie innego - po prostu Starsza Pani chciała aby młodsza osoba ustąpiła jej miejsca.

Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Moze masz rację ze pani chciała by młodsza jej ustąpiła tylko dziwne ze na około siedziało pełno młodych a podeszła kobieta akurat do mnie.Nie uważam mojego zachowania za dziecinne wiec wybacz.Bedąc w ciąży uważam że mam swoje prawa.
    Każda ciężarna ma prawo do miejsca w busie czy tramwaju a ja na czole nie wypiszę sobie ciąży i tego że zle znoszę ciążę, nie muszę się tłumaczyć żadnej babci w busie, bus jest duży i ktoś inny też może dupsko ruszyć

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    kasia.s - rób jak uważasz ,ale argumentacja tej drugiej strony ,,nie będę ustępować miejsca ,bo ..." ,może jako przykład podać właśnie takiego zachowanie jak Twoje. Wydaje mi się,że i jedna strona i druga powinna się wykazać kulturą osobistą i ciężarne i nie-ciężarne.
    A dopóki razem nie będziemy współgrać i jedna strona drugiej będzie na złość robiła - to takie przypadki nadal będą istnieć. Proste.

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    kasia.s ja też jeździłam do lekarza tramwajem albo chodziłam na pieszo jeśli tylko czułam się na siłach. Mąż pracował w innym mieście i nie było go całymi dniami, zwłaszcza wtedy kiedy miałam wizyty. Do lekarza (40km w jedną stronę) zaczął mnie wozić w połowie trzeciego trymestru, żebym się sama pociągiem tłuc nie musiała.
    Nie napisałaś, że siedziałaś dalej bo się źle czułaś tylko, że założyłaś słuchawki i miałaś panie w dupie. Nie chodzi mi tu akurat o tą konkretną sytuację, tylko wykorzystywanie stanu faktycznego, czyli ciąży. A myślisz, że dlaczego w większości miejsc jest napisane o kobietach z widoczną ciążą? Bo te z niewidoczną nie mają jeszcze tylu "dolegliwości" co te z dużymi brzuchami, a jeśli są to dolegliwości 1 trymestru to raczej spędzasz je w domu. Takie jest moje zdanie i jego nie zmienię

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

Senior Member Awatar maskotka
    Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży
    Data
    28.09.2011 / 11.09.2014 / 17.05.2016
    A ja zgadzam się z kasia.s. poinformowała panią, że jest w ciąży i to powinno temat zamknąć- kto inny powinien pani miejsca ustąpić i tyle. I również się nie dziwie kwestii słuchawek na uszach, bo było to bardziej kulturalne, niż jak by pani w pewnym momencie przedobrzyła i by ją zezwała (stosuje ten sam sposób jak wiem, że zaraz mogę na kogoś wybuchnąć, a chce tego uniknąć). I nie uważam też "wykorzystywaniem swojego stanu", że w autobusie mimo wszystko siedzę, nawet jak czuje się dobrze i jak ciąża nie była jeszcze widoczna. Komunikacja jeździ jak jeździ, a osoba jeżdżąca często chociaż raz na pewno miała wątpliwą przyjemność wywalenia się przy ostrym hamowaniu, lub przynajmniej mocnego poobijania, a coś takiego dla ciężarnej i jej dziecka (nawet, a pokusiła bym się o stwierdzenie, że zwłaszcza gdy ciąża jeszcze widoczna nie jest) jest już zagrożeniem. A niestety świat jest taki, że trzeba dbać samemu o swój tyłek, bo nikt inny Ci o niego nie zadba. A potem jak by tfu tfu coś się stało całe, życie z wyrzutami, że mogłam siedzieć. A jak już naprawdę chce się być mega w porządku, to można przeprosić kogoś obok i powiedzieć, że jest się w ciąży, dlatego samemu się nie ustąpi i poprosić, żeby ta osoba zwolniła miejsce komuś starszemu.

Aniołek 7tc 15.06.2013

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    hej maskotka dzięki za wsparcie

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    kasia.s & maskotka - ,,Więcej życzliwości dla ciężarnych" nie miało za zadanie aby wspierać akcję ,,chamstwo i prostactwo". Zarówno jedna jak i druga strona powinna wykazywać się kulturą. Ciężarne nie powinny zaraz po tym jak zobaczą dwie kreski na teście ciążowym wpychać się na siedzenia w autobusie w myśl : ,,Ja jestem w ciąży to mi się należy". W tym momencie jest to ewidentne wykorzystywanie czołowego hasła. Ciążą to nie choroba ,a jedynie stan odmienny ,który w zaawansowanym stanie może być uciążliwy.
    Jeżeli ciężarne będą mało kulturalne, to dlaczego inni mają się wykazywać kulturą wobec nich? I tutaj zaczynają się schody, bo dopóki jedna strona będzie drugiej robiła na złość, to nigdy się w tych sprawach nie polepszy, a hasło ,,Więcej życzliwości dla ciężarnych" będzie tylko i wyłącznie tanim bilbordem bez żadnego znaczenia dla społeczeństwa.
    Jeżeli starsza kobieta mówi Ci abyś jej ustąpiła miejsca to GRZECZNIE odpowiadasz ,,Źle się czuję, jestem w ciąży, proszę poprosić kogoś innego" - a tutaj tego zabrakło, kasia.s założyła słuchawki, maskotka ją jeszcze poparła a starsza Pani może powiedzieć ,,Ech te baby w dzisiejszych czasach ,nadużywają tego swojego stanu" - bo taka jest prawda w tym momencie.

Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Pandora skoro uważasz, że fakt bycia w ciąży wykorzystywałam to nie mam już zamiaru cię przekonywać dalej.
    Niestety jest przyjęta żeby młodsza osoba ustąpiła starszej miejsca ale Mi w środkach komunikacji miejskiej nigdy starsza kobieta nie ustąpiła miejsca( nawet jak brzuch był widoczny) tylko młodzi mieli taki gest.Wręcz przeciwnie do busa czy tramwaju mają siłę biec (nawet o lasce) widziałam wielokrotnie a postać w busie już nie mają siły to moje pytanie skąd biorą siłę na taki bieg?Widzę że ciebie z powodu ciąży nie spotykały żadne takie urozmaicenia ( typu baba skrzecząca nad uchem) a to że założyłam słuchawki na uszy pozwoliło mi się odstresować.Jak już wcześniej pisałam nie będę się tłumaczyć jak w tym momencie się czułam.

Jeśli ciążę mogłabym przeleżeć w domu to bym zamknęła się w 4 ech ścianach i nie wyłaziła z domu, z tym, że lekarz sam do ciebie nie przyjdzie.
    A to że Maskotka mnie poparła to tylko chwała jej za to.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów