Strona 8 z 17
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 167

Ludzie mnie zaskakują :) Jak traktuje się kobiety ciężarne?

Właśnie przypomniało mi się takie coś:
    Byłam jakoś w około 10 tygodniu. Wracałam od ukochanego i wsiadłam w autobus. Siedzę sobie i siedzę, nagle dwa przystanki dalej ode mnie wsiadł jakiś facet. Był pijany, w piersiowej kieszenie ćwiartka i zaczyna coś tam gadać. nie reagowałam. Nagle podchodzi do mnie i pyta: "Czy ja mam pani usiąść na kolana?". Bezczelność tego człowieka tak mnie zirytowała, że to szok. Wstałam mówiąc: "Ależ proszę sobie usiąść. Chociaż młodzi ludzie mogą także źle się czuć. Tym bardziej kobieta, która jest w ciąży". W autobusie zapadła totalna cisza,a każde oczy były skierowane w moim kierunku. Zaznaczę, iż czułam się wtedy fatalnie. Bark jakiejkolwiek siły, aby ustać. Ale nic innego mi nie pozostawało. Bezczelność ludzka nie zna granic.
    Alicja - 30.11.2011r,14:42, 2300g, 50cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)
    Kornelia - 30.11.2011r, 14:44, 2360g, 49cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)

Agata - 30.11.2012r, 21:03, 4340g, 57cm, 10 pkt w skali Apgar, 40tc (SN)

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar kasia.s.
    Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-07 zobacz kalendarz
    Hej Darius012 miałam podobną sytuację jak byłam w 13 tyg.
    Baba stwierdziła w busie że powinnam jej ustąpić miejsca bo to szok by młodzież siedziała a ona stała.
    Dodam że na miejscu obok mnie siedziała jej psiapsióła i chciały sobie baby pogadać.Więc ja pani skrzeczącej mi nad uchem odpowiedziałam:
    TA MŁODZIEŻ NIE USTĄPI MIEJSCA BO JEST W CIĄŻY
    oczywiście baba udała głuchą i nadal swoje.
    A ja założyłam na uszy słuchawki od mp3 i zadowolona siedziałam sobie dalej.

Witaj,witaj!
    Bardzo dobrze zrobiłaś.
    Ja się z facetem kłócić nie chciałam, ponieważ siły na to nie miałam...
    Alicja - 30.11.2011r,14:42, 2300g, 50cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)
    Kornelia - 30.11.2011r, 14:44, 2360g, 49cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)

Agata - 30.11.2012r, 21:03, 4340g, 57cm, 10 pkt w skali Apgar, 40tc (SN)

Jak stać pod blokiem godzinami i plotkować to mają siłę, a chwilę postać w autobusie czy tramwaju, to już nie. Ehhh, ja rozumiem, że starszym ludziom trzeba ustąpić miejsce, ale bez przesady. Jak widza kobietę w ciąży, to mogliby sobie podarować.

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Ja uważam,że to wszystko zależy od kultury osobistej.
    Jeżeli człowiek posiada choć trochę kultury ,która umożliwia nam normalne funkcjonowanie w społeczeństwie - to możemy się zacząć czuć dumni.
    Niektórzy ludzie niestety usilnie próbują przekonać siebie i wszystkich wokoło ,że liczą się tylko potrzeby nas samych. To czysty egoizm,który się w nas ukształtował,kiedy zdaliśmy sobie sprawę ,że tylko w ten sposób jakoś damy radę przetrwać.
    Życzliwość w dzisiejszych czasach jest abstrakcją, rzadko spotykaną. A szkoda ,bo moglibyśmy tworzyć całkiem przyzwoite otoczenie dla przyszłych mam. Zwłaszcza ,że tak trudno w dzisiejszych czasach utrzymać ciąże!
    Ja jestem jedną z tych co ustępuje miejsca ,ale też wiem ,że często ciężarne odmawiają. Zaproponowałam kiedyś miejsce u ginekologa stojącej Pani, odmówiła, powiedziała ,że dobrze się czuje, ale powiedziałam,że jak tylko się zmęczy to ma prosić. Nie poprosiła,choć dwukrotnie jeszcze pytałam.

Kasia.s - no cóż, 13 tc. to jeszcze nie katastrofa i można spokojnie ustapić miejsca starszym. Ignorowanie kogoś i brak szacunku po przez zakładanie słuchawek mp4 - to nie powód do dumy. Ja bym to raczej nazwała takim samym brakiem kultury jaki ludzie okazują ciężarnym. Nie było po Tobie widać ,że jesteś w ciąży, więc nie rozumiem czego oczekiwać? Wymuszanie pierwszeństwa, to moim zdanie też nie najlepsze rozwiązanie.

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    Muszę się zgodzić z Pandorą odnośnie tego, że w 13 t.c. można spokojnie ustąpić miejsca. Chyba, że masz zagrożoną ciążę lub po prostu czujesz się jakby Cię coś przeżuło i wypluło. Ja w 13 t.c. po prostu nie ruszałam się z domu kiedy się nie czułam najlepiej lub jechałam z moim mężem, abym miała opiekę. Po za tym była to zima i bałam się przewrócić itp. A takie ignorowanie i podejście świadczy tylko o kulturze osobistej danej osoby. Nie raz miałam sytuację, że w tramwaju lub autobusie musiałam stać z dość dużym brzuchem i nikt się tym nie przejmował, a czasami wręcz to ja ustępowałam miejsca starszym osobom bo czułam się dobrze a widziałam, że wsiada ledwo trzymająca się na nogach babcinka.

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Kasiek - Są oczywiście kobiety ,które rzeczywiście MUSZĄ podróżować środkami komunikacji miejskiej innej niż wygodny samochód. Ja na szczęście takiej potrzeby nie miałam ,a leżenie od 5 miesiąca plackiem w szpitalu uniemożliwiło mi doznanie na własnej skórze kultury (czy też braku kultury) społeczeństwa.
    Wydaje mi się ,że wiele kobiet wręcz wymusza i na siłę podkreśla swój stan - o czym świadczy post powyżej o 13tc.
    Chamstwo w tym momencie widoczne jest z jednej i drugiej strony niestety ... A to nie sprzyja poprawieniu się obecnej sytuacji na ulicy.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Pandora, na pewno ominęło Cię poczucie braku kultury Chyba, że w Poznaniu ludzie w komunikacji miejskiej są bardziej kulturalni niż w Szczecinie . Do 22tc mieszkałam w Szczecinie i jeśli chciałam cokolwiek załatwić w godzinach pracy mojego męża (w tym wizyty kontrolne u gina), to musiałam skorzystać z wątpliwej przyjemności poruszania się głównie tramwajami. Jak się tylko pogoda poprawiła, a mi siły pozwalały, starałam się spacerować. Od 23tc jeździłam na wizyty do gina pociągiem ze Stargardu, 40 minut jazdy, na szczęście pociąg był zawsze wcześniej podstawiony bo pomimo sporego brzucha spotykałam się z niemiłymi sytuacjami i tekstami typu, że siedzę i komuś miejsca nie ustąpię.
    Nigdy nie starałam się na siłę wykorzystywać swojego stanu, chyba, że ludzie się zachowywali na prawdę po chamsku a ja się źle czułam.

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Kasiek - mieszkam pod Poznaniem. Tutaj miasto nie jest duże i nie potrzeba jeździć autobusami (tramwajów brak) - aby gdzieś dotrzeć. Z własnej wygody po prostu jeździmy autem ,chyba ,że partnera nie ma w domu ,wtedy wybieram się na dłuższe ,kilku godzinne spacery pchając przed sobą wózek.
    Zdaję sobie sprawę ,że otoczenie nie odbiera ciąży jako stan ,,odmienny" i chyba tutaj zaczyna się problem.
    W zaawansowanej ciąży szacunek do drugiego człowieka powinien nam zakomunikować ,że POTRZEBNA jest pomoc. Nie wyobrażam sobie siedzieć w momencie,kiedy kolo mnie stoi kobieta z dużym brzuchem ledwie stojąca na nogach ... A czasami niestety widok ludzi ,,pilnuje siebie" może doprowadzić do szału.
    To ,że nie spotkałam się z chamstwem w ciąży, nie oznacza ,że nigdy się z nim nie spotkałam.
    Jestem mamą butelkową i społeczeństwo uznaje mnie za matkę wyrodną.

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Najlepsze jest nagłe odwracanie wzroku w stronę szyby bo coś ciekawego się pojawiło za oknem kiedy cieżarówka z wielkim brzuchem wsiada do autobusu
    2 razy w tygodniu jeżdżę na zajęcia do szkoły rodzenia, więc miałam okazję się nie raz o tym przekonać hehehe. Mój mąż kończy obecnie 3tygodniowy urlop, więc na zajęcia wozi mnie samochodem. Po za tym stwierdził, że woli mnie zawieźć niż mam się tłuc z brzuchem autobusem mając kilkanaście dni do terminu.

A co do butelkowego karmienia, to niestety nie każdy ma możliwość karmić piersią z różnych powodów. Po za tym każda kobieta ma prawo nie chcieć karmić piersią. Ja planuję karmić piersią tak długo jak tylko będzie mi to dane, ale jak będzie w rzeczywistości to wyjdzie w praniu. Nie neguję jednak osób, które decydują się karmić butelką. Każdy ma prawo wyboru i nikt nie powinien go krytykować za jego decyzje.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów