Strona 10 z 17
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 167

Ludzie mnie zaskakują :) Jak traktuje się kobiety ciężarne?

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    kasia.s- pisałam ogólnie o wykorzystywaniu swojego stanu i jako przykład podałam ,aby od razu po zrobieniu testu nie wsiąść do autobusu by uważać się za osobę uprzywilejowaną. Starsza osoba nie ma obowiązku ustąpić Ci miejsca, bo może się okazać ,że czuję się o wiele gorzej niż Ty (nie znasz każdej osobie w autobusie i jej kartoteki zdrowotnej by mieć jakiekolwiek obiektywne zdanie). To ludzie będący w wieku produkcyjnym ,w pełni sprawni fizycznie powinni nam ustępować miejsce.
    Ja nadal podtrzymuje swoje zdanie : bądźmy życzliwe dla innych ,inni niech będą życzliwi dla nas. A nie odwrotnie : Oni nie są życzliwi dla mnie, to ja nie będę życzliwa dla nich i zaczyna się walka o miejsce siedzące w autobusie ...

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    kasia.s & maskotka - ,,Więcej życzliwości dla ciężarnych" nie miało za zadanie aby wspierać akcję ,,chamstwo i prostactwo". Zarówno jedna jak i druga strona powinna wykazywać się kulturą. Ciężarne nie powinny zaraz po tym jak zobaczą dwie kreski na teście ciążowym wpychać się na siedzenia w autobusie w myśl : ,,Ja jestem w ciąży to mi się należy". W tym momencie jest to ewidentne wykorzystywanie czołowego hasła. Ciążą to nie choroba ,a jedynie stan odmienny ,który w zaawansowanym stanie może być uciążliwy.
    Jeżeli ciężarne będą mało kulturalne, to dlaczego inni mają się wykazywać kulturą wobec nich? I tutaj zaczynają się schody, bo dopóki jedna strona będzie drugiej robiła na złość, to nigdy się w tych sprawach nie polepszy, a hasło ,,Więcej życzliwości dla ciężarnych" będzie tylko i wyłącznie tanim bilbordem bez żadnego znaczenia dla społeczeństwa.
    Jeżeli starsza kobieta mówi Ci abyś jej ustąpiła miejsca to GRZECZNIE odpowiadasz ,,Źle się czuję, jestem w ciąży, proszę poprosić kogoś innego" - a tutaj tego zabrakło, kasia.s założyła słuchawki, maskotka ją jeszcze poparła a starsza Pani może powiedzieć ,,Ech te baby w dzisiejszych czasach ,nadużywają tego swojego stanu" - bo taka jest prawda w tym momencie.
    Popieram i podpisuję się obiema rękami i nogami

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

Senior Member Awatar darmicmac
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-10-24 zobacz kalendarz
    Pandora Czy ty czasem za mądra nie jesteś? Stale kogoś pouczasz. kasia.s usiadła wcześniej na to siedzenie- więc już miała prawo do tego żeby siedzieć, była ciężarną to daje jej drugie prawo do zajmowania tego miejsca. A czy ktoś widzi jej ciąże czy nie- gówno kogo to obchodzi. Ona w tym momencie zadbała o swoje dziecko bo w autobusie o wypadek i uderzenie w brzuch np. o poręcz w autobusie nie trudno.

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    darmicmac -a Ty czasami nie przyjęłaś sobie za punkt honoru by usilnie wchodzić w wypowiedzi w których się udzielam ,by zwrócić mi uwagę? Znowu nie potrafisz argumentować swoich racji w kulturalny sposób. Co więcej - po raz kolejny pokazujesz ,że NIE POTRAFISZ czytać ze zrozumieniem.
    Więc ja uważam ,że dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu.

Oj, jakoś mniej miło się zrobiło... Drogie panie, spokojnie, wiecie, że naszym stanie stres jest niewskazany...

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    timira - co jak co ,ale mój ,,stan odmienny" ma już ponad 2latka.

Pandora, ale druga Forumowiczka jest w ciąży... A jako mama tym bardziej nie powinnaś się denerwować, bo.... hm, bo stres urodzie szkodzi...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar mycha-t
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-12-16 zobacz kalendarz
    oj poczytałam.. no i również uważam, że pandora i kasiek mają rację, wystarczyło grzecznie powiedzieć, że źle się czujesz i na pewno byłoby to lepiej odebrane, poza tym kasia.s. piszesz też o swoim zadowoleniu po tym jak zakomunikowałaś tej pani, że jesteś w ciąży a to już kulturalne nie jest ...

Senior Member Awatar inga
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    27.04.2011 Iza i 1.12.2014 ;-)
    u nas spoeczeństwo jest okrutne a dzień przed terminem porodu a dzień wcześniej mnie ze szpitala wypuścili poszlam do urzedu i weszlam zapytac czy mogę bez kolejki to jakas idiotka paniusia powiedziaa mi ze mam czekac w kolejce bo ludzie czekaja .

W takich sytuacjach trzeba uskuteczniać techniki perswazji i argumentacji... Nie dla nas, ale dla dobra naszych dzieci musimy walczyć o swoje przywileje...

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów