Strona 1 z 17
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 167

Ludzie mnie zaskakują :) Jak traktuje się kobiety ciężarne?

Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Wpisów
    2

Red face Ludzie mnie zaskakują :) Jak traktuje się kobiety ciężarne?

Hej mamuśki! Bo my tak narzekamy na te babcie, na tych, którzy "nie zauważają" naszego odmiennego stanu... A może warto zamiast ponarzekać to pochwalić się, że jednak są wyjątki?

No to ja zacznę od siebie Otóż zauważyłam, ze młodzi mężczyźni (tak 30-40 lat średnio) to grupa osób, którzy chyba najczęściej okazują nam serce. Dzisiaj: Urząd Skarbowy. Najpierw jeden nalegał, żebym usiadła, drugi nalegał, żebym weszła złożyć zeznanie przed nim... Wczoraj w szpitalu, jak czekałam z teściową na lekarza, jeden narobił rabanu, że nie powinnam czekać tylko wchodzić pierwsza i nie patrzeć na innych- pomijam, że reszta tyłki rozsadziła na fotelach i nie ustąpili miejsca...

I powiem Wam, że ja nigdy problemów nie robiłam. Nawet w tej skarbówce nie pchałam się przed tego faceta. Mi wystarczy, że ktoś jednak okaże trochę serca i szczerych chęci, żeby naprawdę ulżyć dziewczynom w takim stanie. W końcu niektóre naprawdę źle znoszą ciąże. Szczególnie, że zaczęło się robić ciepło i puchną nogi I choćby znalazła się jedna osoba na tysiąc, które szczerze chcą pomóc, to warto się z nich cieszyć i za nie dziękować

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar kasia.s.
    Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-07 zobacz kalendarz

Wink

Hej fakt tak narzekamy choć i tak nadal mam więcej powodu do narzekania niż pozytywnej opini

Ale ostatnio mnie zaskoczyła kobietka, wracałam od kumpeli stojąc na przystanku widzę ławkę ( duża była) siedzą 4 kobiety i dziadek wszyscy widzieli mój brzuch jedna to nawet trzymała zakupy na ławce( bo one też muszą posiedzieć) ale babka tak może ok. 50 tki ścisnęła tą drugą i mnie woła bym usiadła.

Z kolei wczoraj jechałam do gdańska sytuacja podobna z tym że dziadziuś zaczytany a babka siedząc wstała i ustąpiła mi miejsca

Junior Member
    Martynika

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-09-28 zobacz kalendarz
    Ja mam już duży brzuch jak na 20 tydzień, więc czasem się zdarzy, że ktoś mi miejsca w tramwaju albo metrze ustąpi. W moim przypadku to średnia wieku była raczej koło 60-tki

Senior Member Awatar Leosia
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-05 zobacz kalendarz
    ja na szczęście ciąże dobrze znoszę ale na palcach mogę policzyć uprzejmość ludzi, dopiero teraz jak już jest końcówka to się poprawiło ale tu miało być o pozytywach więc ostatnio i to jednego dnia miałam 2 miłe sytuacje w metrze (tam to największa znieczulica) i w tramwaju, gdzie widząc że na kolejnych przystankach nikt mi nie ustępuje, stojące panie porosiły konkretne osoby, żeby mi ustąpiły. Ciesze się, że są osoby które nie tylko same by ustąpiły ale mają odwagę zwrócić innym uwagę bo nasze społeczeństwo cały czas trzeba wychowywać.

Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Wpisów
    2
    U mnie na osiedlu w sklepie są super babeczki. Dwie był takie niezbyt miłe zawsze, a reszta niewylewna. Ostatnio, jak już chodzę z tym brzuchem, są takie miłe. Nawet nie na zasadzie, że obsługują mnie poza kolejką- tego bym nawet nie chciała- ale zagadają: czy chłopczyk, kiedy się urodzi itd. Może pamiętają czasy swojej ciąży? Nie wiem, ale jednak to mnie buduje, że nie same chamy żyją na tym świecie

Senior Member Awatar Kaspirowa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-02 zobacz kalendarz
    Byłam w sklepie z używaną odzieżą , było strasznie pełno ludzi bo nowa dostawa ubrań , duchota straszna i długie kolejki do kasy.Ale koniecznie chciałam sobie kupić jakiś fajny ciuszek dla siebie aby lepiej się poczuć.Do przymierzalni nie było strasznej kolejki ale kolejka do kasy była chyba godzinna Normalnie się załamałam i zwątpiłam w swoje siły a upał bardziej jeszcze dokuczał.Nagle widzę kartkę że kobiety w ciąży są zapraszane do kasy poza kolejnością Szczerze mówiąc byłam niezle zaskoczona,pierwszy raz zauważyłam taką kartkę w sklepie a Wy ?

Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Wpisów
    2
    O kurde, chciałabym mieć taki sklep u siebie U nas nawet w aptekach nie ma takich kartek... U lekarza się czeka to też nie: kombatantów i wdowy po nich owszem, a ciężarówki mają siedzieć i puchnąć w poczekalni Nic, tylko liczyć na ludzką życzliwość- na szczęście zdarzają się dobry ludzie

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    brzuchol

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-28 zobacz kalendarz
    Ja póki co mam raczej doświadczenia pozytywne Nie mam zwyczaju pchać sie przed kogoś tylko dlatego ze jestem w ciąży, ale od kiedy brzucha mi wywaliło to jakoś ludzie reagują naprawdę fajnie.
    W autobusie za każdym razem ktoś ustąpił mi miejsca, albo przynajmniej chciał, bo nie zawsze miałam potrzebę korzystać. W makrecie spotkałam się nawet z taką sytuacją żę stałam w kolejce normalnej nie dla ciężarnych i pani kasjerka zawołała mnie na początek kolejki przed starsze babcie jakie było ich zdziwienie, równie wielkie jak i moje. Ale nie ukrywam że było to bardzo miłe:0
    Najgorzej jest na poczcie pod domem. Kolejki zawsze za drzwi, raz mi się zdarzyło że stałam 1,5 godziny z brzuchem pod nosem nawet usiąść nie było gdzie bo siedziały dwie zmęczone życiem 18 latki. Ale kolejnymi razami zawsze ktoś mnie przepuścił i byli to mężczyźni, którzy robili raban na całą pocztę że nie powiinnam stać w kolejce, że to jest jedyny czas kiedy mi się należy korzystanie z takich przywilei. Więc ja mam bardzo pozytywne wrażenia i odczucia że są jeszcze naprawdę wrażliwi ludzie na tym świecie.

Senior Member Awatar maryla26
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Karolek urodził się 09.08.2011,o 1.20:)
    Mnie uprzejmość zdarzyła się w aptece, przepuścił mnie w kolejce mężczyzna ok 30tki, później w laboratorium, pani widząc, że jestem w ciąży przyjęła mnie poza kolejką...No i to by było na tyle...

MI się zdarzało na zakupach. W większych marketach są kasy specjalnie dla kobiet w ciąży i inwalidów. Więc stojąc w kolejce która jest długa. Pan przede mną powiedział żebym poszła do przodu pomimo tego ze miałam pełen koszyk. Ale w końcu po to robią takie kasy i teoretycznie nikt nie powinien się o to wkurzać. Na poczcie tez mnie kiedyś Pani przepuściła. A jadą pociągiem tez ktoś ustąpił mi miejsca. Oczywiście to jest rzadkość, ale trzeba być dobrej myśli i wierzyć ze ludzie się kiedyś zmienią.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów