Strona 18 z 18
Pokaż wyniki od 171 do 177 z 177

Ludzie mnie zaskakują :) Jak traktuje się kobiety ciężarne?

Ja, jeśli widzę kobietę w ciąży to zawsze przepuszczam. Osoby starsze również . Mam 24lata i mieszkam w Warszawie, ale pochodzę z małej miejscowości, gdzie szacunek do takich osób wpoili mi rodzice. I nawet to nie jest na zasadzie, że robię z łaski, robię to z chęci. Za te uśmiechy, a i pogadać można, co bardzo lubię

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    mama.elizy

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-10-08 zobacz kalendarz
    W moim przypadku na siedzeniu w autobusie .. jednak zakupy babeczki około 40letniej były bardziej zmęczone i musiały "usiaść" niż ja w 7 miesiacu...

Ja zawsze staram się bys miły dla kobiet w ciąży czy też osoby starsze osoby choć czasem przesadzają jak widzę kobietę w ciąży co krzyczy o miejsce że miejsce w autobusie a wysiada i odpala papierosa...

Junior Member
    Trajkotka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-27 zobacz kalendarz
    "... pani kasjerka zawołała mnie na początek kolejki przed starsze babcie jakie było ich zdziwienie, równie wielkie jak i moje." albo
    "U lekarza się czeka to też nie: kombatantów i wdowy po nich owszem, a ciężarówki mają siedzieć i puchnąć w poczekalni"
    ..... no właśnie drogie koleżanki! Czasami wydaje mi się, że kobiety w ciąży mają się trochę za takie święte krowy! Mam nadzieję, że mi tak nie odbije. Dlaczego Wy nie napiszecie o tym jak wspaniałomyślnie przepuszczałyście uprzywilejowane osoby? Sądzę,że tego nie robiłyście. Dlaczego? Bo bez wahania wiekszość korzysta z tego,że przeskakuje w kolejce przez starsze babcie, inwalidów, matki z małymi dziećmi. Tak, tak! Czy którakolwiek z zaproszonych do kasy jako pierwsze zawróciła uwagę na to,że wyprzedziła kobietę z dzieckiem? Pewnie nie. A zaraz będziecie miały dzieci i będzie afera,że Was nie przepuszczą w kolejce,że to,że tamto. Ludzie! Trochę wiecej empatii. Ja oczywiście nie mówię o przypadkach, bardzo uciążliwych objawów, bo są zagrożone ciąże. Ale wszystkie takie standardowe objawy no...wydaje mi się,że powinnno zacisnąć się zęby, bo one nie różnią się od dolegliwości innych ludzi w kolejce. Wy wyobrażacie sobie, że 50letnia kobieta, wyglądająca całkiem zdrowo i rześko może czuć się dużo gorzej niż Wy? Jakie są objawy menopauzy? Jakie ktoś ma czasem skoki ciśnienia albo problemy z oddychaniem. Moze ktoś ma cukrzyce i czuje jak spada mu insulina. A to nie jest coś co można zaplanować. A kobietom w ciązy wydaje się,że tylko one mają niedogodności. Ja jestem w cięży i mimo,że to dopiero 4miesiąc to wypchało mnie jakbym była w 7 miesiącu i ciezko mi się oddycha. Co do uprzejmości innych nie wypowiem się za wiele,bo nie miałam wiele okazji. Ale proszę o więcej empatii! Nie jesteśmy najważniejsze. Ciąża to piękny stan ale czasami zastanówcie się troszkę, czy ktoś nie ma bardziej uporczywych dolegliwości niż Wy w danym momencie. A i co najbardziej mnie wkur....to to,że w aptece chcecie być przepuszczane!!!!!! Do apteki uwierzcie mi chodzą ludzie nie dla przyjemności. Moja mama stała w kolejce po bardzo bardzo ważne lekarstwa dla taty....bardzo cierpiał. Nie będę szczegółów tutaj pisać. Ale tak jak kobieta w ciazy za nią czy pani z dzieckiem czy starsza babcia.....no wtedy wszyscy są równi. Ja w aptece teraz kupuję dopegyt na ciśnienie i zastrzyki cleksane i jestem w ciązy to mam przed wszystkich wskoczyć? No owszem mogę się źle czuć ale to wtedy no nie wiem....poproszę sama czując się równą z innymi o to aby mnie wpuścili a nie zakładam,że jestem świetą krową i czy mnie coś boli czy nie to ja przecież księżna nie moge postać w kolejce?! Wybaczcie ale piszecie o tym jak to Was traktują lub nie a same pomyślcie o Swoim zachowaniu!!!!!!

Junior Member
    kikuska

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-02-14 zobacz kalendarz
    Bardzo trafny komentarz powyżej! Ujmę to tak - niemal każda kobieta prędzej czy później zachodzi w ciążę. A nie widzę żebyśmy jako płeć jakoś szczególnie przodowały w grzeczności. Najzwyczajniej w świecie "mnie się należy"... a inni potrzebujący niech się męczą...

Ja również często mam wrażenie, że kobiety w ciąży albo z dziećmi są roszczeniowe. Niedawno byłam światkiem (zatłoczony autobus) sceny, w której mamuśka bez brzucha i jej na oko dziesięcioletni syn siedzieli wygodnie, a obok kiwała się starsza pani... Ta stojąca kobieta poprosiła o to, żeby synuś ustąpił jej miejsce, bo się źle czuje (było to widać), na co mamuśka naprawdę nieprzyjemnie jej odpyskowała... Mówiła, że synuś zmęczony po szkole a ona jest w ciąży i im się należy.
    Starszej pani ustąpił ktoś inny, ale ona ledwo doszła do tego miejsca - widać było, że bardzo źle się czuje.

Junior Member
    Gosia.

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-16 zobacz kalendarz
    Witam, ja takich doświadczeń jak ma Joasia to niestety nie mam. Jestem w 8 m.c. i nigdy nigdzie nie zostałam przepuszczona w kolejce, ani w aptece ani u lekarza, ani w sklepie. Ostatnio podjechałam pod market TESCO w miejscowości RAWICZ o godz. 22 i stanęłam na miejscu oznaczonym tablicą "miejsce parkingowe dla matek z dziećmi". Nie zdążyłam nawet wyjść z auta jak pracownik TESCO w chamski sposób naskoczył na mnie z wielkimi pretensjami - czy nie widzę dla kogo przeznaczone jest to miejsce parkingowe. Odpowiedziałam , że wiedzę ale jestem w ciąży i tylko na chwilę chce wejść do sklepu. Zapytałam go czy ciężarna nie może na chwilę w tym miejscu zaparkować zwłaszcza że wszystkie inne miejsca były zajęte. Auta stały nawet na krawężnikach i chodnikach. Pan wydarł sie na mnie, że mam odjechać i nie obchodzi go to że jestem w ciąży. Więc odjechała. Nie wiem czy o tej godzinie mamy z dziećmi przyjechałyby na zakupy ale widocznie według tego pana tak skoro tak pilnował tego miejsca. Chciałabym aby przy marketach pojawiło się miejsce parkingowe przeznaczone dla kobiet w ciąży i chciałbym by tacy ludzie jak ten pan nie pracowali w takim miejscu bo sie do tej pracy nie nadaje skoro potrafi wydrzeć sie na ciężarną, która nic złego nie zrobiła. Dziękuję za uwagę.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów