Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67

Twardy brzuch pod koniec ciąży/ skurcze

Member
    x-ray girl

Mieszka w
    Zabrze
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-05-19 zobacz kalendarz
    Data
    30,04,2011

Twardy brzuch pod koniec ciąży/ skurcze

Witam Drogie Forumowiczki
    jestem nowa na forum m jak mama.Jestem w 36 t.c. Od kilku dni martwi mnie twardawy brzuszek.A najbardziej to,że do koca nie umię odróżnić skurczy od wypinania przez dziecko różnych części ciała.
    Mówiłam juz kilkakrotnie o tym swojemu ginowi ale on cały czas mi mówi,że do 10 skurczy na dobe jest w normie.Tylko problem w tym ,ze nie zawsze jestem w stanie tego odróznić.
    Ogólnie mój brzuch jest dość twardy.Twardszy niż moich koleżanek,które były w ciąży.Twardnienie nasila się wieczorem.Najbardziej kiedy chodze.Czasami ciągnie w doł przy wstawaniu z pozycji leżącej.Jak już rozchodzę jest ok.Staram sie odpoczywać, biorę no spę forte.Nie wiem czy to normalne pod koniec ciąży,że brzuch robi się ogólnie twardszy? Jestem już przewrażliwiona może ale moja ciąża była zagrozona od poczatku przez krwiaki.
    Jak to wyglądało u Was pod koniec ciąży?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Kisia
    Mieszka w
    Giżycko
    O mnie
    07.01.2011:)
    Powiem Ci ze tez balam sie ze nie bede umiala rozroznic tych skurczy od tych wlasciwych.Ale one staja sie regularne i pozniej instynkt Ci powie,ze to wlasnie one.Mnie tez dokuczalo twardnienie brzucha i sie balam,ale lekarz mowil,ze wszystko jest ok.bralam nospe,magnez.Brzuch czasem robil sie twardy jak kamien.
    Musisz jeszcze troche wytrzymac

Member
    x-ray girl

Mieszka w
    Zabrze
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-05-19 zobacz kalendarz
    Data
    30,04,2011
    Dzieki troche mnie uspokoiłaś ale powiedz mi czy lepiej cały dzień przeleżeć czy takie podstawowe rzeczy w domu mozna robić przy tych twardnieniach brzucha?....szyjka była cały czas ok.
    W środę idę do gina to jeszcze raz go zapytam co i jak...ale meczy mnie to "przymusowe" odpoczywanie ...wtedy czuje się po prostu lepiej ale mam pełna głowę co jeszcze chciałabym zrobić i przygotować dla Małego.

Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Wpisów
    2
    Kochana, jeśli nie musisz leżeć to po prostu nie chodź na zakupy, nie dźwigaj, nie sprzątaj. Odpoczywać można i na spacerku (powooooolnym ). Co twardnienia brzucha to twardnieje. Jak twardnieje od dziecka to najpierw czuć, ze dziecko się przemieszcza jakoś. I można je jakoś poruszyć. A jak twardy no to... no to nie można Nie wiem jak wyjaśnić

Ja się też bałam, że nie rozróżnię skurczy od napinania dziecka. Położna mi pokazała jak to wygląda, w sensie skurcz. To tak jakby od dołu brzuch się spinał, coraz mocniej i po krótkim czasie puszczał. Mam też takie skurcze, ze kuje mnie nad biodrem, coś jak kolka... A tymi skurczami już przed porodem jakoś się nie stresuję. Na pewno będą bardziej zauważalne, bo i częstsze... Będę się martwić jak wody odejdą

Senior Member Awatar justyna1991
    Mieszka w
    mikołow
    O mnie
    Igorek urodził się 20.08.2011 :) Milenka urodziła się 04.01.2013
    hej ja jestem w 37 tygodniu ciazy i mam podobnie brzuch mam twardy i lapia mnie skurcze w nocy i czasem zastanawiam sie czy to moze juz to.... ale bylam u lekaza powiedzial mi ze to sa przed wczesne skurcze ze macica cwiczy. zazwyczaj jak ciebie lapie mnie to w nocy i przez to tez denerwuje sie spac nie umie... czy macie podobnie...?

Senior Member Awatar Kaspirowa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-02 zobacz kalendarz
    A mnie dopadły wczoraj skurcze w dzien ;/

Senior Member Awatar pinacolada
    Mieszka w
    Polska ;-P
    O mnie
    Mama słodkiej dwójki ;-)
    Hej ;-)
    Ja mam prawie 36 tydzień i też zauazyłam że brzuszek mi się częściej napina,Czuję w dole taki ciężar jakby i rwanie jak na miesiączkę.Jak na razie trwa to krótko i przechodzi ale zdarza sie dobre kilka razy w ciagu dnia...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    pinacolada, mój brzuch napina się i twardnieje jak chodzę, natomiast jak usiądę to puszcza. Rozmawiałam o tym z położną ze szkoły rodzenia i powiedziała, że nie trzeba się martwić do czasu, dopóki puszcza jak się odpocznie. I jeszcze ten ucisk w dole brzucha i ciągnące pobolewanie w pachwinach. Spowodowane jest ono obniżaniem się dziecka już do porodu i jeśli ból nie jest tak silny, że nie możesz funkcjonować to trzeba się do niego przyzwyczaić Do samego porodu już tak będzie zapewne hihi.
    Ostatnio zauważyłam też jakby skurcze idące z góry brzucha do jego dołu (taka fala) i z tego co doczytałam w książce to są to skurcze Braxtona Hicksa

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

Senior Member Awatar Kaspirowa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-02 zobacz kalendarz
    Mi ciezko funkcjonować z tymi bolami ;/ Mam juz dosc.

Senior Member Awatar justyna1991
    Mieszka w
    mikołow
    O mnie
    Igorek urodził się 20.08.2011 :) Milenka urodziła się 04.01.2013
    aha takie buty... a kasiek ty do szkoly rodzenia chodzisz niewiesz ile takie bule brzucha te skurcze sie przed porodem pojawiaja czy kilka dni czy to niema znaczenia... bo zastanawiam sie czy to znaczy ze zaniedlugo urodze czy nie...

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Zmiana mleka

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka