Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Rozwód

Senior Member Awatar Agnes
    Mieszka w
    Wlkp
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-07-30 zobacz kalendarz

Rozwód

Witam. Mam takie pytanie: jestem mamą 2 dzieci, syn ma 1,5 roku a córka w kwietniu bedzie miała 3 latka. Nie układa nam się z mężem i coraz częściej myśle o rozwodzie. Czy jeżeli doszło by do rozwodu to mąż ma prawo zabrać mi dzieci??? O to się najbardziej boje i nie wyobrażam sobie że tak mogłoby się stać. Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar alex123
    Mieszka w
    Francja, Polska
    Wspolczuje sytuacji. Mam nadzieje, ze sprawy potacza sie po Twojej mysli.
    W Polsce z reguly jest tak, ze dzieci zostaja z matka. Ojciec ma wyznaczone terminy spotkan z dziecmi. jezeli nie ma przeslanek typu alkoholizm czy agresja to zaden sad nie zabierze Ci dzieci.
    Ja wiem jakie sa miedzy Wami relacje teraz, ale w razie rozwodu najlepiej jest sie dogadac dla dobra dzieci.
    Powodzenia

Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Cytat Zamieszczone przez Agnes Zobacz posta
    Witam. Mam takie pytanie: jestem mamą 2 dzieci, syn ma 1,5 roku a córka w kwietniu bedzie miała 3 latka. Nie układa nam się z mężem i coraz częściej myśle o rozwodzie. Czy jeżeli doszło by do rozwodu to mąż ma prawo zabrać mi dzieci??? O to się najbardziej boje i nie wyobrażam sobie że tak mogłoby się stać. Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.
    Teoretycznie nie może Ci zabrać dzieci, jeśli jesteś wydolna wychowawczo - brak nałogów, mieszkanie.
    Jeśli Mąż pracuje to ma mniejsze szanse - kto zajmie się dziećmi?
    Nawygodniej dla Was i najlepiej dla dzieci byłoby się dogadać co do tego u kogo będą dzieci po rozwodzie.
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

Junior Member Awatar Karolina Dańko
    Mieszka w
    Poland, Poland
    W Polsce dzieci zostają przy matce, więc nie ma większych obaw, ze je ci odbiorą. Postaraj się też o alimenty na dzieci! Pamiętaj też o tym, że o alimenty możesz się starać jeszcze przed rozwodem! O tym nie wszyscy wiedzą, a przecież to istotne! Tu masz poradę prawnika, sprawa bardzo podobna do Twojej: http://lexvin.pl/porady_prawne/4623/...przed-rozwodem
    Ostatnio edytowane przez Karolina Dańko ; 06-04-14 o 22:27

Nie sądzę by mąż mógł odebrać ci dzieci. Złożyłaś już papiery?

Jeśli nie robisz krzywdy dzieciom, masz z nimi dobre relacje i ogólnie jest ok to żaden sąd nie da dzieci ojcu. W Polsce dzieci zazwyczaj zostają z matkami. Też jestem ciekawa czy złożyłaś już papiery rozwodowe i jak się wszystko potoczyło. Gdybyś miała jakiś problem z dokumentami to tutaj http://www.mojrozwod.pl/dokumenty-i-wzory.html znajdziesz wszystko co trzeba wypełnić. Możesz też skorzystać z e-porady prawnika. U nas w rodzinie w ciągu roku były trzy rozwody:/

Jeśli ktoś szuka dobrego prawnika, to polecam panią Katarzynę Pawłowską z Wrocławia, pomaga nawet w trudnych sprawach rozwodowych

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    truskawka991

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-12-31 zobacz kalendarz
    Nie zamartwiaj się na zapas. Dzieci zazwyczaj zostają z matką - chyba, ze je krzywdzą.
    Z tego co piszesz wynika, ze zależy ci na dzieciach i pokaż to, nie daj mężowi powodu do zabrania dzieci.
    Jeśli jesteś naprawdę zestresowana tą sytuacją i nie wiesz co robić to zgłoś się do prawnika np z http://kancelaria-cieslak.pl/
    Pomoże ci uzyskać rozwód i nie pozwoli by dzieci zabrał ojciec.

Niestety ciężko jest wyegzekwować alimenty, były mąż może pracować na czarno i nic mu nie zrobisz
    http://invigla.pl/
    prywatny detektyw

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    moja kolezanka pozwala rodzicow exa. On wyjechał do Hiszpanii, pracował tam na czarno, porobiła screeny z FB, gdzie chwalil sie praca, samochodem. Sad przyjął taki dowod, a jego rodzice tez musza placic.
    Uwazam, ze wielu panow wie, jak kobiety drża i dzieci i celowo je tak straszą, że im je odbiorą. Ale na dobra sprawe-wyobrazacie sobie jak on reorganizuje sobie zycie by byc z dzieckiem? szczegolnie małym? Na złość zonie odmrożę sobie uszy? Nie, faceci są zbyt wielkimi egoistami. Nawet jesli na początku serio tak mysla, w koncu przeaanalizują i wiekszość z nich wymieknie. To tylko straszak, chęć dokopania żonie, probowanie zatrzymania jej przy sobie.
    Ostatnio edytowane przez MamaWika ; 30-04-15 o 18:33

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów