Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Kobieta w ciąży = kobieta pewna siebie

Widok mieszany

Junior Member
    aniusia205

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-08-28 zobacz kalendarz

Exclamation Kobieta w ciąży = kobieta pewna siebie

Jestem w 17 tygodniu ciąży, mój brzuszek dopiero zaczyna się zaokrąglać a ja nie przestaje patrzeć w lustro i myśleć " Jestem piękna" . Bo tak jest! Bo każda kobieta w ciąży jest piękna, bez względu na to ile kilogramów jej przybyło. Przed ciążą miałam obsesje na punkcie sylwetki, mój brzuch był idealnie płaski, a pomimo to nigdy w pełni nie czułam się dobrze. Teraz jest inaczej! Z niecierpliwością czekam aż mój brzuch stanie się jeszcze większy. Dopiero w ciąży poczułam się naprawdę piękna, dopiero w ciąży poczułam się prawdziwą kobietą, dopiero w ciąży stałam się pewną siebie!! Pamiętajcie mamy! Jesteście najpiękniejsze! Nie ulegajcie kanonom piękna, kanonom "wieszaka z brzuchem"! Miejcie pupy i piersi!

Senior Member Awatar Kisia
    Mieszka w
    Giżycko
    O mnie
    07.01.2011:)
    To prawda, ja też sie czułam dobrze,podobałam się sobie i nie tylkoMąż podkreslal ze mimo ,że byłam kobieca to w ciązy jeszcze bardziejDopiero w ostatnich dniach przed porodem straciłam siły, bo byłam juz długo po terminie.Warto o siebie dbacA co do kilogramów, u mnie zaczeły rosnac one dopiero pod koniec ale za to szybko spadły.Wiec figura nie ma co sie martwic.PO 3 miesiacach jestem w swojej wadze.
    Szczesliwego rozwiązania aniusia.

Senior Member Awatar villemo
    Mieszka w
    Opole
    O mnie
    Moja córeczka Lidusia urodziła się 7 lipca 2011r.
    Wpisów
    6
    Aniu całkowicie się z Tobą zgodzę! Całe życie walczę z nadwagą. Byłam tłuściutkim dzieckiem, dużą nastolatką i wyrosła ze mnie spora kobieta. Zawsze miałam szereg kompleksów związanych z moją tuszą. W ciąży, pierwszy raz w życiu czuję się ładna. Wszyscy mi mówią, ze kwitnę, że z brzuszkiem mi do twarzy. Nie martwię się tym, że przytyłam, z optymizmem myślę sobie "to co, przecież schudnę", a nawet jeśli nie, myślę, że z dzidzią też będzie mi ładnie. Mąż patrzy na mnie z czułością i traktuje mnie wspaniale (tak było również przed ciążą, ale teraz jest mi to szczególnie potrzebne). Tak więc brzuszek naprawdę dodaje pewności siebie i pomaga poradzić sobie z kompleksami
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
    Jestem przy Tobie od pierwszego grama.Tyś moje dziecko ... a ja Twoja mama.

Senior Member Awatar Adele
    Mieszka w
    Toruń
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-06-02 zobacz kalendarz
    Wpisów
    3
    Zgodzę się, że ciąża to apogeum kobiecości. To taki punkt w życiu, kiedy każda z nas osiąga pewne spełnienie. Czuje się kobieca, czuje się kobietą.
    Chociaż dla mnie los nie jest na tyle łaskawy aby ukazywać same radości płynące z bycia ciężarną. Początkowo, kiedy czułam się świetnie- świat mogłam zdobywać. Mały zgrabny brzuszek, pełne piersi -żyć nie umierać. Ale dzidzia rośnie, potrzebuje miejsca. Brzuch zaczyna przeważać, więcej mam chyba wszerz niż wzwyż. A i tak mówią mi, że nie widać aż tak. Z tym, że mały ma ochotę włożyć nogę pod żebro, powciskać wątrobę, a czasami po prostu potańczy sobie w brzuszku obijając mnie na wszystkie strony.
    I wtedy każdy krok to męczarnia, droga do sklepu wydłuża się nierealnie, a schody przyprawiają o dreszcze. Jedyne na co mogę liczyć to zadyszka.
    Do tego przychodzą hormony i też robią swoje. Nagle te 10 kilo więcej dołuje, pryszcze przypominają o wszelkich nastoletnich niepowodzeniach, a twarz wydaje się jakaś nie moja. Spuchnięta, czerwona.
    I w tym całym epicentrum kobiecości dochodzę do wniosku, że bycie kobietą jest trudne.

Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba.

Senior Member Awatar villemo
    Mieszka w
    Opole
    O mnie
    Moja córeczka Lidusia urodziła się 7 lipca 2011r.
    Wpisów
    6
    Adele, to inna sprawa, ale pomyśl sobie, że mężczyźni by tego nie znieśli, nie dali by rady. Ja mówiąc o dobrym samopoczuciu mam na myśli moją psychikę, bo fizycznie też ciągle coś mnie boli, dokucza, nie mogę spać w nocy ani się ułożyć wygodnie do snu.
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
    Jestem przy Tobie od pierwszego grama.Tyś moje dziecko ... a ja Twoja mama.

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Ech, ja przytyłam 22 kg (a wcześniej, przed ślubem schudłam 15...). Efekt był taki, że chyba w związku z tym, że zostało mi jeszcze trochę "niewciągniętej" skóry, nie nabawiłam się żadnych rozstępów A moje włosy, cera i paznokcie były po prostu boskie. Zero pryszczy (teraz nie mogę się ich pozbyć), włosy lśniące, w ogóle nie wypadały i mogłam je spokojnie myć co 3 dni, bo prawie się nie przetłuszczały. Biust oczywiście też się ładnie zaokrąglił - ku zadowoleniu mojego męża I do samego końca byłam "na chodzie". Wiadomo - na schodach była zadyszka, ale przecież niektórzy tak mają na co dzień, nie będąc w ciąży...
    Teraz zostało mi jeszcze jakieś 7 kg do zgubienia. Pewnie gdybym zaraz po porodzie nie szamała regularnie słodyczy, to już by ich nie było. Pewnie coraz trudniej będzie je zgubić, ale jestem dobrej myśli.

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez koniczynka13 Zobacz posta
    Ech, ja przytyłam 22 kg (a wcześniej, przed ślubem schudłam 15...). Efekt był taki, że chyba w związku z tym, że zostało mi jeszcze trochę "niewciągniętej" skóry, nie nabawiłam się żadnych rozstępów A moje włosy, cera i paznokcie były po prostu boskie. Zero pryszczy (teraz nie mogę się ich pozbyć), włosy lśniące, w ogóle nie wypadały i mogłam je spokojnie myć co 3 dni, bo prawie się nie przetłuszczały. Biust oczywiście też się ładnie zaokrąglił - ku zadowoleniu mojego męża I do samego końca byłam "na chodzie". Wiadomo - na schodach była zadyszka, ale przecież niektórzy tak mają na co dzień, nie będąc w ciąży...
    Teraz zostało mi jeszcze jakieś 7 kg do zgubienia. Pewnie gdybym zaraz po porodzie nie szamała regularnie słodyczy, to już by ich nie było. Pewnie coraz trudniej będzie je zgubić, ale jestem dobrej myśli.
    Mężczyźni by tego nie znieśli - to prawda. Ergo: jesteśmy niesamowicie silne. Po drugie, mężczyzna w ogóle nie ma takiej możliwości, żeby urodzić dziecko, jest uboższy o te wszystkie przeżycia, które są naszym udziałem, kiedy jesteśmy w ciąży. Sama ta myśl powinna dodawać nam pewności siebie i poczucia własnej wartości. Wygląd, pryszcze, złe samopoczucie w ciąży - to są według mnie sprawy absolutnie drugorzędne, tym bardziej że to minie! A po urodzeniu dziecka priorytety się zmieniają, całkiem co innego zaczyna być ważne.

8. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Rumianek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-02-14 zobacz kalendarz
    Powiem wam, ze ja patrząc w lustro myślę o jejku ale ze mnie słonik, nie powiem ze nie lubię widoku brzuszka, uwielbiam go, ale ten gromadzony tłuszczyk na bioderkach mi się nie podoba, ale to chyba moja wina bo pozwoliłam sobie na zbyt wiele zwalając na ciąże, boje się troszkę co zostanie po porodzie, nie chce być kluseczka i mam nadzieje ze znajdę czas na jakieś ćwiczenia aby jak najszybciej wrócić do wagi sprzed ciąży a wtedy kategoryczny koniec z pustymi kaloriami:-) ale nie ma nic piękniejszego jak usłyszeć od przyszłego tatusia ze ślicznie wyglądam......... to mnie uspokaja:-) a co do przeżyć podczas ciąży... niech panowie żałują ze nie noga tego poczuć, doświadczyć, to chyba dlatego matki się emocjonalnie wiążą z dzieckiem już w pierwszych miesiącach życia w brzuszku

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Rumianek Zobacz posta
    niech panowie żałują ze nie noga tego poczuć, doświadczyć, to chyba dlatego matki się emocjonalnie wiążą z dzieckiem już w pierwszych miesiącach życia w brzuszku
    Ale nie wrzucajmy wszystkich mężczyzn do jednego worka! Owszem, w ciążę zajść nie mogą, ale niektórzy z nich też bardzo przeżywają ten stan i nawiązują bliskie, emocjonalne więzi z dzieckiem.

Taak, łatwo sobie mówić, ze by nie znieśli, ale wg mnie to trochę bez sensu rzucać takie teksty. Jakoś nie sprawdzimy czy by znieśli

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów