Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Niedobór masy ciała u 8-miesięcznego dziecka.

Junior Member
    13jolenka

Mieszka w
    łYSKOWO
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-04-29 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1

Niedobór masy ciała u 8-miesięcznego dziecka.

Witam
    Piszę, ponieważ mam 8-miesięzną córeczkę, która aktualnie waży 6730. Jej masa urodzeniowa to 2660. Maja urodziła się 29.04.2013r. Będąc w brzuchu też bardzo powoli przybierała na wadze. Dodam, że jest to moje drugie dziecko. Pierwsze to też dziewczynka i jej masa urodzeniowa wynosiła 3320. Oba porody o czasie.

Maja aktualnie jest dzieckiem wesołym i ruchliwym (obecnie raczkuje). Jako 2-3-miesięczny maluszek była bardzo płaczliwa. Po konsultacji z położną środowiskową podawałam jej espumisan, który zresztą jej pomagał. Dostaje żelazo. Wg ostatniego badania z 15.01.2014 ma 49,80ug/dl.
    Cały czas karmiona jest piersią. Dostaje też stałe posiłki tj. kaszki i gotowane obiadki. od dłuższego czasu chcę ją przestawić na mleko modyfikowane. Przetestowałam różne smoczki i kubek niekapek bez rezultatu. Zmieniłam mleko w tym też na HA. Nie chce go wypić. Dopóki nie wyrzynały się jej ząbki jeszcze jako tako chciała próbować coś zjeść.
    W 10/2013 r. byliśmy w szpitalu, ponieważ Maja miała wysoką temperaturę (okazało się że to trzydniówka) ale też częste, zgazowane, rzadkie zielone stolce. 10 brudnych pieluch dziennie. Na stolce zalecono podawać lacidobaby. Podaje jej acidolac baby. Stolce się unormowały. Jest ich mniej. Obecnie z reguły 3 dziennie gęste, trochę śmierdzące, czasem pojawiają się ciemniejsze niteczki. Kupa jest zielona- ciemnozielona ---dostaje żelazo od 26.11.2013 -2,5 ml a od 15.01.2014 -3ml na dobę.
    Martwi mnie najbardziej jej mały przyrost masy ciała. Może ma alergię, że tak słabo dobiera. Nasza Pani Pediatra dała nam skierowanie do poradni Gastroenterologicznej dla dzieci. Zarejestrowałam córeczkę na 30.04. Do tego czasu chciałabym skonsultować się z kimś, kto by może już teraz mógł nam jakoś pomóc. Nawet prywatnie jeśli na wizytę w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia trzeba byłoby czekać jeszcze dłużej.

Dziękuję.

Proszę o pomoc.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Dorot_ka
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-01-09 zobacz kalendarz
    Ja też z synkiem chodziłam po lekarzach w 8 miesiącu, właśnie z powodu złego przybierania na wadze. Popatrz na spokojnie na wszystko co napisałaś: raczkuje, ząbkuje, miała gorączkę i teraz jakieś problemy z brzuszkiem, u mnie było to samo. Młody zaczął raczkować, wcześniej miał chore uszko, ząbki wychodziły, później my wszyscy mieliśmy rotawirusa, Młody też trochę gorsze kupy robił (nie był chory, bo go szczepiliśmy), przybierał na wadze, ale nie tyle ile wcześniej. Jedną lekarkę bardzo to niepokoiło, robiliśmy mu posiew na bakterie z moczu, poszliśmy do innego pediatry i on był wręcz zdziwiony co my tu robimy. Powiedział, że to normalne, gdy dziecko zaczyna się ruszać, ząbkuje i choruje. Ważne, że przybiera na wadze.
    Sprawdziłam w książeczce, synek w ciągu dwóch miesięcy przybrał 500g.
    Czy córeczka ma apetyt? Zjada swoje porcje? Budzi się w nocy na karmienie?
    Co do butelek to ja polecam butelkę Tommee Tippee, sama szybko przestawiłam synka na butelkę, podawałam mu mleczko tak, że czubek jego noska dotykał smoczka-tak jak przy piersi. Spróbuj podawać swoje mleko przez butelkę, aby zobaczyć ile je mleka.

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator
    Nasza ekspertka zajmuje się żywieniem i odchudzaniem dzieci, więc nie wiemy, czy odpowie na pytanie

Szanowna Pani,
    Rozumiem i podzielam Pani niepokój o zdrowie Mai.
    Nie mogę niestety Pani pomóc – tu ewidentnie potrzebny jest dobry pediatra i specjalistyczne badania. Ja skłaniałabym się w kierunku nietolerancji pokarmowej, może gluten, może mleko, a może jedno i drugie – ale to pokażą badania.
    Z całą pewnością bardzo ważne będzie rygorystyczne przestrzeganie diety, którą zleci lekarz. Mam nadzieję, że to przyniesie pozytywne rezultaty.
    Ja zajmuję się chorobami dietozależnymi przede wszystkim u osób dorosłych i dzieci starszych.

Serdecznie pozdrawiam i buziaczki dla dziewczynek
    Iwona Słowińska
    dietetyk

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska