Strona 6 z 29
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 290

Dlaczego ciężarne nie upominaja się o swoje prawa?

Senior Member Awatar Asika
    Mieszka w
    Toruń
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-01-30 zobacz kalendarz
    Uuuu o służbie zdrowia do dziś dużo się słyszy... Ale nie zmieniajmy tematu
    W każdym mąć razie, musimy przyznać, że brzuch działa na ludzi jak płachta na byka. To jest straszne, ale dowiedziałam się o tym teraz, gdy sama jestem w ciąży... Tyle incydentów przytrafiło mi się w ostatnich miesiącach, że poprostu moja złość do babć jest straszna. Czasem odnoszę wrażenie, że ludzie, albo boją się ustępować, albo się wstydzą...

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    JLMania

O mnie
    Jestem mama, moje dziewczynki urodzily sie 03.06.2013
    To w takim razie dlaczego nie potraficie sie odezwac skoro uwazacie ze macie pierwszenstwo? bo nie chcecie sie upominac, robic niepotrzebnych akcji itp? pomyslcie-skoro czujecie sie nie najlepiej to przeciez kazda odpowiedzialna matka miala by gdzies co powiedza ludzie tylko walczyla by o swoje prawa, ja gdybym czula ze nie dam rady to bym sie wepchala bezczelnie nawet gdybym takiego prawa nie miala, w koncu to chodzi o wlasne dziecko, ono sie liczy a nie opinia ludzi.

Junior Member
    Anioł

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-07-02 zobacz kalendarz
    Kazda kobiet przechodzi ciaze inaczej i nalezy o tym pamietac. Mowienie, ze na poczatku sa tylko mdlosci i wymioty a pozniej jest o wiele gorzej jest po prostu niesprawiedliwe.
    Na samym poczatku ciazy 5/6 tydz mialam bardzo silne mdlosci, wymioty, bylam slaba. Wymiotowalam choc bralam leki przeciwymiotne - mam wrzody na zoladku i dopiero to sklonilo mnie do zrobienia testu.

Jezeli sie dobrze czuje to okey moge sobie postac, ale jak mi ciagle niedobrze, mam zawroty glowy to po prostu jak juz musze wyjsc z domu korzystam z tego, ze nie musze stac w kolejkach. Naszczescie nie musze jezdzic komunikacja miejska a przynajmniej niezbyt czesto. Choc biorac pod uwage to co nie raz widzialam w autobusie to miejsca usapie matce z malym dzieckiem, kobiecie w ciazy oraz osobie po ktorej widac, ze sie zle czuje.
    Nie raz i nie dwa zdazylo sie, ze bylo mi slabo i tylko jakis starszy pan widzac, ze za chwiel zemdleje ustapil mi miejsca.
    To, ze jestem w ciazy nie znaczy, ze moge wszystko, do wszystkiego trzeba podchodzic ze zdrowym rozsadkiem.

Mieszka w
    Toruń
    O mnie
    Łatwo mówić! Czasem po przez wepchnięcie się, możesz dostać ` przypadkowo ` z łokcia, a nie daj Bóg w brzuch!! Bądź możesz nasłuchać się bezczelnych komentarzy, które podniosą Ci ciśnienie. Uważam, że kobiety w widocznej ciąży, nie powinny upominać się o swoje, kultura osobista wymaga pomocy potrzebującym, a to jak się zachowasz świadczy o Twojej kulturze! Wszędzie się mówi, pisze i nagłaśnia o ustępowaniu, w dużej mierze starszym, ale tu nie tylko o nih chodzi i często Ci starsi mają więcej siły niż my na ostatnich nogach, a po przez takie nagłaśnianie babcie pozapominały jak to było w ciąży. Bo w większości ogłoszeń pisze się o starszych ludziach...

Mieszka w
    Toruń
    O mnie
    Anioł, nawiązujesz do moich słów, więc czytaj do końca bo mówię, że masz prawo do ustąpienia, ale nikt nie jest jasnowidzem i nie widać, czy jesteś w ciąży bo brzusia jeszcze nie ma. Więc musisz poprosić, ale musisz też wytłumaczyć, że źle się czujesz... itd

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Nade mną też stała położna zatykajac mi buzie: ,,Wszystkie się tak dzisiaj drą, a ja jeszcze śniadania nie jadłam".
    Miałam to gdzieś.
    Darłam się dalej.

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez asiaasia Zobacz posta
    Z moim temperamentem współczułabym tej kobiecie, wszystko przede mną, lepiej niech uważają
    Myślę, że z moim temperamentem też bym jej współczuła pisząc to z ciepłego fotela.
    Ale biorąc pod uwage inne aspekty ostatnią rzeczą jaką miałam ochotę zrobić to powiedzenie jej czegoś chamskiego.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Nadulina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-02 zobacz kalendarz
    Dobrze,że czasy się zmieniły,chociaż idealnie do teraz nie jest
    Co do ustępowania, to miałam pod koniec ciąży przypadek w autobusie (jakiś pan ustąpił mi miejsca) i autobus na skrzyżowaniu miał zderzenie. Pan który ustapił mi miejsca i stał gdzie ja stałam uderzył całym sobą i rurkę, przodem. Całą twarz miał zakrwawioną, ogólnie wyglądało strasznie. I wtedy sobie uświadomiłam, to gdyby nie ustąpił mi miejsca, to była bym ja, tylko że najpierw uderzyła bym brzuchem
    Więc tu nie chodzi tylko o wygodę, że kobietę ciężarną plecy i nogi bolą,ale o zwykłe bezpieczeństwo, jak i to,że większość kobiet w ciąży nie utrzymuje zbyt sprawnie równowagi.

Senior Member Awatar Nadulina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-02 zobacz kalendarz
    Dobrze,że czasy się zmieniły,chociaż idealnie do teraz nie jest
    Co do ustępowania, to miałam pod koniec ciąży przypadek w autobusie (jakiś pan ustąpił mi miejsca) i autobus na skrzyżowaniu miał zderzenie. Pan który ustapił mi miejsca i stał gdzie ja stałam uderzył całym sobą i rurkę, przodem. Całą twarz miał zakrwawioną, ogólnie wyglądało strasznie. I wtedy sobie uświadomiłam, to gdyby nie ustąpił mi miejsca, to była bym ja, tylko że najpierw uderzyła bym brzuchem
    Więc tu nie chodzi tylko o wygodę, że kobietę ciężarną plecy i nogi bolą,ale o zwykłe bezpieczeństwo, jak i to,że większość kobiet w ciąży nie utrzymuje zbyt sprawnie równowagi.

Dokładnie tak, czasami tak mały gest potrafi tak bardzo pomóc... uprzejmość dla kobiet w ciąży wiele nie kosztuje, a może zaowocować da razy... tym bardziej , że w ósmym lub dziewiątym miesiącu z brzuszkiem nie jest tak łątwo normalnie funkcjonować;/

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów