Strona 5 z 29
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 290

Dlaczego ciężarne nie upominaja się o swoje prawa?

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Nic dziwnego, że mnie zapamiętałaś, bo to Tobie zwróciłam uwagę.
    Całość brzmiała:

kaja2308
    Ja jak byłam w ciąży i chodziłam do kościoła to nawet tam nikt mi nie ustąpił miejsca. A jak raz szłam do komunii, to pewna pani wepchnęła się przede mnie. Także nawet w kościele można natknąć się na nieuprzejmość. Kto by pomyślał?
    .
    I moja odpowiedz:
    A Ty ustępujesz starszym paniom/panom miejsca?

Dziewczyny - czy nie będąc w ciąży ustepowałyscie miejsca kobietom w ciąży, starszym ludziom, kobietom z dziećmi?
    Bo ja zauważyłam, że czasami ciężarna się zachowuje jak święta krowa nie zważając na potrzeby innych.
    Jestem jak najbardziej zwolenniczką akcji.
    Jak najbardziej jestem zwolenniczką życzliwości, bo rożnie się kobieta w ciąży czuje - ale jestem daleka od zaakceptowania, że idzie się gdzieś i oczekuje się tylko tego, że ktoś ustąpi, ktoś przepuści.

Ja też stoję w kolejkach, choć mam poważne problemy z kręgosłupem i dłużej niż 10 minut nie jestem w stanie bezczynnie ustać.
    A po mnie tego nie widać, bo nie mam na czole napisane: ,,Chory kręgosłup".

Bo to, że ktoś Wam nie ustąpił miejsca, nie oznacza, że jest nieuprzejmy ...

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    JLMania

O mnie
    Jestem mama, moje dziewczynki urodzily sie 03.06.2013
    Ta dyskusja jest ... glupia. Jak najbardziej jestem za tym by kobiety w ciazy mialy pierwszenstwo- ale nawet w tym stanie trzeba widziec drugiego czlowieka- a co jesli on jest chry i nie moze stac? co byscie zropbily gdyby sie okazalo ze wymusilyscie pierwszernstwo bo wam sie to nalezy a za chwile czlowiek by zemdlal bo np zle sie czul? czasem trzeba myslec takze o innych... Co do kas pierwszenstwa, to ja powiem cos za co wszyscy zaraz na mnie napoadniecie: skoro w sklepie sa kasy oznaczone dla kobiet w ciazy i z malymi dziecmi to po jaka cholere taka osoba wpycha sie do normalnej kolejki? w ten sposobn sama rezygnuje ze swoich praw a potem oburzona jest bo jej nikt miejsca niue ustapil. Masz kase gdzie idziesz bez kolejki to tam idz, wejdz nawet pierwsza bez pytania o to czy ktos cie przepusci bo to ci sie nalezy.

Kiedys w autobusie byla bardzo nieprzyjemna sytuacja. Lato, upal ze ludzie padali z goraca. W autobusie siedziala kobieta, moze lepiej pasuje dziewczyna, bnardzo otyla, miala okulary przeciwsloneczne i wcianala m,cdonalda. Do tego samego autobusu weszla starsza pani- miejsc juz nie bylo, ludzie ledwo sie przecisxkali, ustawila sie obok tej dziewczyny, ona nie ustapila, siedziala tym swoim dupskiem jak taka swieta krowa i nic. tak wszyscy myslkeli i kilka osob sie oburzylo. nma nastepnym przystanku wysiadala. Kierowca obnizyl jej prog, ona wyciagnela biala laske i badajac teren opuscila autobus. Wszystkim zrobilo sie glupio. Dziewczyna uslyszala kilka przykrych slow tylko dlatego ze byla niewidoma i stanie w autobusie bylo dla niej niebezpieczne.
    Zastanowmy sie czasem, ciaza jest stanem w ktorym pewne rzeczy sie nam naleza ale zyja na tym swiecie osoby ktore tak samo potrzebuja zyczliwosci bo w przeciwienstwie do ciezarnych oni nie maja powodu by swoim stanem sie cieszyc.

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez JLMania Zobacz posta
    Ta dyskusja jest ... glupia. Jak najbardziej jestem za tym by kobiety w ciazy mialy pierwszenstwo- ale nawet w tym stanie trzeba widziec drugiego czlowieka- a co jesli on jest chry i nie moze stac? co byscie zropbily gdyby sie okazalo ze wymusilyscie pierwszernstwo bo wam sie to nalezy a za chwile czlowiek by zemdlal bo np zle sie czul? czasem trzeba myslec takze o innych... Co do kas pierwszenstwa, to ja powiem cos za co wszyscy zaraz na mnie napoadniecie: skoro w sklepie sa kasy oznaczone dla kobiet w ciazy i z malymi dziecmi to po jaka cholere taka osoba wpycha sie do normalnej kolejki? w ten sposobn sama rezygnuje ze swoich praw a potem oburzona jest bo jej nikt miejsca niue ustapil. Masz kase gdzie idziesz bez kolejki to tam idz, wejdz nawet pierwsza bez pytania o to czy ktos cie przepusci bo to ci sie nalezy.

Kiedys w autobusie byla bardzo nieprzyjemna sytuacja. Lato, upal ze ludzie padali z goraca. W autobusie siedziala kobieta, moze lepiej pasuje dziewczyna, bnardzo otyla, miala okulary przeciwsloneczne i wcianala m,cdonalda. Do tego samego autobusu weszla starsza pani- miejsc juz nie bylo, ludzie ledwo sie przecisxkali, ustawila sie obok tej dziewczyny, ona nie ustapila, siedziala tym swoim dupskiem jak taka swieta krowa i nic. tak wszyscy myslkeli i kilka osob sie oburzylo. nma nastepnym przystanku wysiadala. Kierowca obnizyl jej prog, ona wyciagnela biala laske i badajac teren opuscila autobus. Wszystkim zrobilo sie glupio. Dziewczyna uslyszala kilka przykrych slow tylko dlatego ze byla niewidoma i stanie w autobusie bylo dla niej niebezpieczne.
    Zastanowmy sie czasem, ciaza jest stanem w ktorym pewne rzeczy sie nam naleza ale zyja na tym swiecie osoby ktore tak samo potrzebuja zyczliwosci bo w przeciwienstwie do ciezarnych oni nie maja powodu by swoim stanem sie cieszyc.
    O tym właśnie piszę za każdym razem, ale ludzie wyrywają moje wypowiedzi z kontekstu i widzą tylko tekst o świętych krowach ...
    O kasach pierwszeństwa mam podobne zdanie.
    Wyjątkiem jest oczywiście sklep w którym takowej kasy nie ma.

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez kaja2308 Zobacz posta
    A kobieta w 5 tygodniu dlaczego nie może poprosić o ustąpienie miejsca? A dlaczego kobieta nie może stać pierwsza w kolejce choć to nie kasa pierwszeństwa?
    1. Większość kobiet w 5tc nie ma zielonego pojęcia, że jest w ciąży. Jezeli opisuje daną sytuacja dziewczyna musiała być ledwie w 4tc, kiedy dolegliwości ciążowe są znikome, nie wiele większe od tego jak można się czuć na co dzień (np. w pierwszy dzień okresu). Większość nawet się nie odezwie, a ja - podobnie jak inni - nie mam w oczach USG.

2. Wyobraź sobie kolejkę liczącą 5 osób, gdzie piątą osobą jest ciężarna. Przed nią są dwie osoby starsze. Która osoba ma w tym momencie większe prawa wymusić pierwszeństwo? Ciężarna, czy staruszka?

Senior Member
    JLMania

O mnie
    Jestem mama, moje dziewczynki urodzily sie 03.06.2013
    wszyscy odpowiedza pewnie ze ciezarna Gdybym czula sie dobrze to jasne ze staruszke bym przepuscila, a gdyby moje samopuczie byloby zle to bym grzecznie zapytala czy moge wejsc bez kolejki.
    Ja czytajac ten temat to widze Wasze myslenie (z malymi wyjatkami) w ten sposob.
    Patrzcie ludzie, mam brzuch, (albo nawet i nie), z drogi, bo jestem w ciazy! Zabawne ze macie takie zdanie ale jak przychodzi co do czego to nawet buzi sie boicie otworzyc.
    Wiem ze sa ludzie ktorzy patrza na ciebie jak na dziwolaga bo domagasz sie swoich praw ale jesli uwazasz ze w takich sytacjach to czy to ci sie nalezy to po prostu o to walcz. Tylko nie wolno zapominac ze nie tylko kobiety w ciazy maja pewne prawa, czasem wiecej pokory by sie przydalo.

Senior Member Awatar Asika
    Mieszka w
    Toruń
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-01-30 zobacz kalendarz
    Ja powiem tak. Nigdy już nie ustąpię miejsca starszym, no chyba, że będę widziała, że osoba naprawdę tego wymaga! Zawsze ustępowałam miejsca starszym, ludziom o kulach, kobietom ciężarnym! No może w sklepie nie zwracałam uwagi, czy ciężarna stoi za mną. Nie jestem osobą konfliktową, i nie upominam się o swoje bo wolę unikać, skrzywionych twarzy, bądź nie uprzej,ych komentarzy. Staję w kolejce normalnie, mimo iż ekspedientka w pobliskim markecie, zwracała mi już uwagę, że powinnam podchodzić bez kolejki. Ale to co się dzieje w komunikacjach miejskich, to paranoja! Śmiało mogę przyznać, że gdy nie byłam w ciąży ludzie potrafili być bardziej uprzejmi. A teraz, ja już na przystanku, gdy tylko podjedzie autobus i otworzy drzwi, jestem przez większość ludzi wypychana, tak że ostatnia wsiadam. Nie pcham się, walcząc o swoje, bo wolę unikać oberwania z łokcia, itp Czasem odnoszę wrażenie, jak bym miała wszystkie wolne miejsca zająć! I nie są to tylko osoby starsze. Ale w dużej mierze to właśnie babcie. Zmieniłam zdanie na temat osób starszych, naprawdę tyle nieuprzejmości z ich strony. A sama odnoszę wrażenie, że właśnie babcie, zachowują się jak by cały świat miał przed nimi padać, bo skończyły 50- tkę! I większość ciężarnych jakich znam, woli postać, niż wchodzić w dyskusję na temat praw z osobą starszą.iszę babcie, ponieważ mężczyźni w podeszłym wieku są bardzo kulturalni!

Senior Member Awatar Asika
    Mieszka w
    Toruń
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-01-30 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    1. Większość kobiet w 5tc nie ma zielonego pojęcia, że jest w ciąży. Jezeli opisuje daną sytuacja dziewczyna musiała być ledwie w 4tc, kiedy dolegliwości ciążowe są znikome, nie wiele większe od tego jak można się czuć na co dzień (np. w pierwszy dzień okresu). Większość nawet się nie odezwie, a ja - podobnie jak inni - nie mam w oczach USG.

2. Wyobraź sobie kolejkę liczącą 5 osób, gdzie piątą osobą jest ciężarna. Przed nią są dwie osoby starsze. Która osoba ma w tym momencie większe prawa wymusić pierwszeństwo? Ciężarna, czy staruszka?
    Bez przesady! Kobiecie w początkowej fazie ciąży, mogą dolegać tylko wymioty lub mdłości. W takiej sytuacji może, poprosić o przpuszczenie, tłumacząc że źle się czuje itp. Aby poprosić o przepuszczenie, gdy źle się czujemy, nie musimy być w ciąży!! Ale bez przesady, pozytywny test ciążowy nie upoważnia do zakładania korony! Ja jestem w 8 miesiącu i właśnie o taki stanie mówię. Kiedy to ciąża jest już widoczna, i dolegliwości dają się we znaki. Bolą plecy, puchną nogi, itp, a ty musisz pozałatwiać jakieś sprawy... Bo osobiście staram się nie wyruszać już na dłuższe spacery, ale czasem coś trzeba pozałatwiać...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez Asika Zobacz posta
    Bez przesady! Kobiecie w początkowej fazie ciąży, mogą dolegać tylko wymioty lub mdłości. W takiej sytuacji może, poprosić o przpuszczenie, tłumacząc że źle się czuje itp. Aby poprosić o przepuszczenie, gdy źle się czujemy, nie musimy być w ciąży!! Ale bez przesady, pozytywny test ciążowy nie upoważnia do zakładania korony! Ja jestem w 8 miesiącu i właśnie o taki stanie mówię. Kiedy to ciąża jest już widoczna, i dolegliwości dają się we znaki. Bolą plecy, puchną nogi, itp, a ty musisz pozałatwiać jakieś sprawy... Bo osobiście staram się nie wyruszać już na dłuższe spacery, ale czasem coś trzeba pozałatwiać...
    Też o tym napisałam.
    Laski w początkowych fazach ciąży, ledwie dwie kreski na teście zobaczą i lecą na łeb na szyję, żeby je w kolejce przepuścić, bo przecież one są w ciaży, to one mają prawo.
    A g... ! Nie ma takiego prawa.

Member Awatar Meg90
    Mieszka w
    Gdynia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-08-16 zobacz kalendarz
    A ja pamiętam jak byłam z mega brzuchem i nie mogłam ustać 5 min .... to co? Znieczulica. I teraz jak widzę panią z brzuchem to przepuszczam w kolejce

Senior Member Awatar ania80
    Mieszka w
    Poznań
    Moja bardzo dobra znajoma będąc w ciąży,w na początku lat osiemdziesiątych usłyszała od lekarza (!) po badaniu w ciąży : "umiałaś dać to teraz się nie drzyj i cierp"
    Słuchajcie,minęło tyle lat,jej syn jest już dorosły,a ona to pamięta jakby to było wczoraj.Teraz taki lekarz byłby przegrany,ale wtedy były zupełnie inne czasy............

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów