Strona 4 z 29
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 290

Dlaczego ciężarne nie upominaja się o swoje prawa?

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez ewas Zobacz posta
    chciałam coś napisać, ale ręce mi opadły:P skoro wróciłaś do wcześniejszego tematu to mogłaś też doczytać DLACZEGO Pandora nie ustępuje:P
    Pandora czasem ustępuje.
    I w kolejce przepuści w sklepie i u lekarza.
    A tamtą Panią prosze, żeby całość mojego postu o świętych krowach zacytowała, bo wtedy wiele forumowiczek się ze mną zgodziło.

Ja tylko jestem przeciwna roszczeniowej postawie tej akcji, bo była tutaj jedna Pani, która w suwaczku miała 5 tydzień i opisywała jak źle została kiedyś potraktowana.
    Na plakacie jest ciężarna w zaawansowanej ciąży.
    Wymuszanie na innych życzliwości, bo ledwie zobaczył dwie kreski na teście jest złe.
    Wmawianie wszystkim, że nie ustępują bo są chamscy, wredni, nieżyczliwi też jest złe, ponieważ w tym momencie ta osoba może się równie źle czuć.

Co innego kasy pierwszeństwa i kolejki u lekarza, gdzie jest jasno znaczone, że ciężarne mają pierwszeństwo.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar ania80
    Mieszka w
    Poznań
    Dziwna dyskusja się tu wywiązała.....ale do rzeczy

Na początku ciąży chyba było mi najgorzej,bo czułam się źle,ale nie było nic widać.....
    Z upływem czasu było trochę lepiej Pamiętam jak staliśmy w kolejce do kasy w jednym z marketów,czułam się wtedy nieźle naprawdę byliśmy całkiem nieświadomi że stoimy do kasy z tzw pierszeństwem,przed nami jedna para....Kasjerka zauważyła,że jestem w ciąży i powiedziała tym ludziom przed nami,że mają nas (mnie) przepuścić i wtedy ta kobieta podniosła raban a jej facet zwyczajnie przeprosił mnie mówiąc że nie zauważył mojego stanu,było to bardzo miłe z jego strony.A ta kobieta zaczęła krzyczeć,że dlaczego ma mnie przepuszczać skoro nie jestem sama (!) i.Na szczęście kasjerka była nieugięta i powiedziała jej,że stając do kasy z pierszeństwem chyba zdawała sobie sprawę z takiej sytuacji
    Miałam także miłe sytuacje w sieci "Piotr i Paweł" - kiedy kolejka do kasy liczyła ze dwie,trzy osoby niejednokrotnie podchodziła do mnie kasjerka lub ktoś z obsługi prosząc mnie do innej kasy..6+ dla tej sieci

Senior Member Awatar ania80
    Mieszka w
    Poznań
    Słuchajcie,ale chyba nie jest najgorzej z tą życzliwością dla kobiet ciężarnych,a może to ja trafiłam na życzliwych mi ludzi będąc w ciąży
    W końcu ciąża trwa dość długo ,do końca szóstego m-ca pracowałam zawodowo,aż do porodu ( w dzień porodu jechałam do sklepu zrobić zakupy spożywcze - chciałam jechać sama,ale czułam podświadomie,że chyba coś się zaczyna i mąż pojechał ze mną ) nie potrafiłam usiedzieć na miejscu,a to do lekarza,a to na zakupy - byle między ludzi I naprawdę obcy ludzie byli dla mnie życzliwi Może Poznań jest takim przychylnym miastem dla ciężarnych?A może wszędzie ludzie są życzliwi tylko my tego nie widzimy,nie potrafimy albo nie chcemy zobaczyć?Nie wiem,ale w Poznaniu chyba nie jest aż tak źle w tej kwestii

Senior Member Awatar Kajoj_ek
    Mieszka w
    Będzin/Płock
    O mnie
    Jestem tym kim (czym) jestem. Jeżeli nie potrafisz mnie zaakceptować, odejdź. Oboje będziemy szc
    Data
    30.10.2011/25.10.2013/10.09.2015
    Płock nie jest życzliwy ponieważ rzadko się zdarzało,że ktoś mi ustąpił miejsca lub mnie w kolejce przepuścił.Nawet kierowca nie opuszczał mi podłogi w autobusie.
    W sumie ja sama tez się nie domagałam niczego.Może to dlatego.Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło.Obie ciąże przeżyłam także jest dobrze

Senior Member
    ewas

Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Stasiek - wyjątkowo punktualny chłopak urodził się 5 marca 2012 :)
    Wpisów
    1
    Ja jeśli potrzebuję ustąpienia w kolejce zawsze mówię... Rzadko to bywa bo nie chodzimy teraz na duże zakupy tylkoz amawiam on-line bo zwyczajnie z moim brzuchem i Stachem to jest trudne. Czesto nawet sam ochroniarz mowi zeby podejsc do konkretnej kasy.
    W mpk jak potrzebowalam pomocy z wniesieniem/ zniesieniem wozka to tez zawsze pytam bezposrednio danej osoby bo wtedy trafia czasami zdarza sie ze kilka osobs ie rwie do pomocy zanim buzie otworze hihi
    Z ustepowaniem miejsa zdarza sie baaardzo czesto, no ale ciezko mi z tego skorzystac bo najczesciej jezdze ze Stachem w wozku a wtedy ten wozek trzeba asekurowac

Ogolnie... Nie miejmy pretensji ze ktos nam nie ustepuje, nie pomaga. Do wiekszosci ludzi trzeba bezposrednio powiedziec bo albo udaja ze nie widza albo serio nie widza ja sama wiele razy, jeszczew Czasach przed ciaza np wracajac z zajec bylam mega zamyslona, zagapiona, zaczytana ze moglam kogos nie zauwazyc

Member
    kaja2308

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-01-01 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez ewas Zobacz posta
    chciałam coś napisać, ale ręce mi opadły:P skoro wróciłaś do wcześniejszego tematu to mogłaś też doczytać DLACZEGO Pandora nie ustępuje:P
    Pandora nie ustępuje miejsca bo ją boli kręgosłup. Nie można mieć do niej o to pretensji bo nie ma tego wypisane na czole, a to że nie chce jej się wstać to nie znaczy że jest chamska. Drażni ja tylko roszczeniowa postawa kobiet które ledwo co zaciążyły i pań które z widocznym brzuchem chamsko pchają się w kolejkach nie zważając na potrzeby innych.
    Pandora Co do poprzednich twoich wypowiedzi to znajdują się w zakładce nasze akcje, patronaty, temat: więcej życzliwości dla kobiet w ciąży str 38.

Member
    kaja2308

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-01-01 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    Pandora czasem ustępuje.
    I w kolejce przepuści w sklepie i u lekarza.
    A tamtą Panią prosze, żeby całość mojego postu o świętych krowach zacytowała, bo wtedy wiele forumowiczek się ze mną zgodziło.

Ja tylko jestem przeciwna roszczeniowej postawie tej akcji, bo była tutaj jedna Pani, która w suwaczku miała 5 tydzień i opisywała jak źle została kiedyś potraktowana.
    Na plakacie jest ciężarna w zaawansowanej ciąży.
    Wymuszanie na innych życzliwości, bo ledwie zobaczył dwie kreski na teście jest złe.
    Wmawianie wszystkim, że nie ustępują bo są chamscy, wredni, nieżyczliwi też jest złe, ponieważ w tym momencie ta osoba może się równie źle czuć.

Co innego kasy pierwszeństwa i kolejki u lekarza, gdzie jest jasno znaczone, że ciężarne mają pierwszeństwo.
    Ja już w ogóle cię nie rozumiem. Kilka postów wcześniej napisałaś że ustąpiłaś miejsca kobiecie w ciąży bo akurat miałaś wchodzić do lekarza. I to jest uprzejmość? No to jak w takim razie możesz pisać o pierwszeństwie kobiet w ciąży do lekarza?
    A kobieta w 5 tygodniu dlaczego nie może poprosić o ustąpienie miejsca? A dlaczego kobieta nie może stać pierwsza w kolejce choć to nie kasa pierwszeństwa?
    Ostatnio edytowane przez kaja2308 ; 15-12-13 o 10:43

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    ewas

Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Stasiek - wyjątkowo punktualny chłopak urodził się 5 marca 2012 :)
    Wpisów
    1
    Cytat Zamieszczone przez kaja2308 Zobacz posta
    Ja już w ogóle cię nie rozumiem. Kilka postów wcześniej napisałaś że ustąpiłaś miejsca kobiecie w ciąży bo akurat miałaś wchodzić do lekarza. I to jest uprzejmość? No to jak w takim razie możesz pisać o pierwszeństwie kobiet w ciąży do lekarza?
    Wg mnie, jesli ustepuje osoba ktora ma powaznie chory kregoslup i nawet 10 minut wystac nie moze to jest uprzejmosc. Jesli juz czytasz to ze zrozumieniem i dokladnie bo Pandora pisala nie tylko o bolu kregoslupa

Senior Member
    JLMania

O mnie
    Jestem mama, moje dziewczynki urodzily sie 03.06.2013
    Ja zawsze uste[uje miejsa czy to viezarnej czy osobie starszej itp... Bedac w ciazy zdarzylo mi sie ustapic miejsca w autobusie starszej pani o lasce, ja czulam sie nienajgorzej, poza tym trasa byla krotka jednak ona sie nie zgodzila zeby usiasc na moim miejscu- ja jestem w ciazy i mam siedzec. A;le tu jest inny swiat. Tu jest Anglia(nie wiem czy w calej tak jest, czy tylko u nas). tutaj ludzie zaczepialai mnie na ulicy,pytali jak sie czuje, zyczyli wsytrwalosci, zeby wszystko dobrze sie skonczylo i zebym na siebie uwazala. Idac do jakiegos urzedu zawsze oferowano mi wode, podsuwano krzeslo. Jedyna sytaucja ktora tu opisalam wczesniej zdarzyla sie w polskim sklepie, niestety. Do dzis mam niepisane "przywileje" idac z szerokim wozkiem niejednoikrotnie jestem zaczepiana, ludzie pytaja mnie jak sobie radze, w jakim wieku sa dziewczynki, zachwycaja sie... ws sklepach obsluga otwiera mi drzwi, w jednym z supermarketow moij wozek nie miesci sie miedzy kasami, jednak potrafi pan czy pani otworzyc mi bramke na ktorej jest zakaz wjazdu zebym mogla spokojnie przejsc, wszystko z usmiechem na twARZY. ostatnio bylam w sklepie sama, bez dzieci, kolejka ogromna, nie mialam wiele zakupow, paowie przede mna powiedzieli zebym szla pierwsza, bo jestem kobieta poza tym oni maja wiecej do kasowania... Takze nie wiem,, z niezyczliwoscia to ja sie tutaj ogolnie bardzo rzadko spotykam.

A jesl;i w ciazy czulam sie zle, na poczatku tak bylo caly czas a brzuszka nie bylo widac, to po prostu staralam sie nie wychodzic z domu do miasta, csprawy zalatwial maz, robil zakupy itp., a jesli musialam gdzies byc i nie czxulam sie na silach zeby tluc sie autobusem to jechalismy taksowka lub czasem proslilismy znajomych( wtedy nie mieslismy samochodu).

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez kaja2308 Zobacz posta
    A kobieta w 5 tygodniu dlaczego nie może poprosić o ustąpienie miejsca? A dlaczego kobieta nie może stać pierwsza w kolejce choć to nie kasa pierwszeństwa?

Ja nie wiem jak mam Ci wytłumaczyć to co pisze o akcji, bo piszę jak byk krowie na rowie, a Ty nadal nie rozumiesz. ;-)
    Może przeczytaj z pięć razy moje wypowiedzi jak za pierwszym razem nie rozumiesz.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów