Strona 28 z 29
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 290

Dlaczego ciężarne nie upominaja się o swoje prawa?

W rzeczy samej, będąc w pierwszej ciaży miałam 20 lat i po prostu wstydziłam się upomnieć o to żeby ktoś przepuścił mnie w kolejce (w kasie pierwszeństwa!) czy ustapił mi miejsca. W marketach to zawsze mąż się o to upominał jak był ze mną. Teraz spodziewam się drugiego dziecka, mam więcej doświadczenia i na pewno będę walczyć o swoje Tego też trzeba się nauczyć.

2. dzieckozakupy.pl
    Dokładnie. Taka pewność siebie przychodzi z czasem.

Member
    filon

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-04-01 zobacz kalendarz
    Tak czytam i czytam i powiem szczerze że nigdy mi nie przyszło do głowy żeby upominać się o lepsze traktowanie z tego powodu że jestem w ciąży. Rodzę za 2 tyg i stoję normalnie w kolejkach, nie mam problemu z tym że ludzie traktują mnie normalnie. Nie wiem, dziewczęta a czy to nie jest trochę tak że może wykorzystujemy tą naszą sytuację? Bo przecież to jest moja ciąża i nie rozumiem czemu ktoś obcy ma mnie traktować inaczej tylko z powodu brzuszka, przecież nie zbawiam świata rodząc dziecko. Nie rozumiem tych specjalnych praw społecznych które podobno należą się kobiecie w ciąży czy z małym dzieckiem przecież jesteśmy takie same jak inni ludzie, tak samo płacimy podatki, wypełniamy obowiązki itp. Nie wiem, ktoś chce pomoc z zakupami ok, ale jak nikt się nie rwie żeby wózek podnieść to też nie uważam go za człowieka gorszej kategorii bo to przecież mój wózek i moja sprawa

Senior Member
    neira88

O mnie
    Mama cudownego syna :)
    nie każda dobrze znosi ciążę, a raz na jakiś czas musi wyjść na zakupy czy coś załatwić najzwyczajniej w świecie. teraz ludziom ogólnie brak empatii. jeszcze kilkanaście lat temu ludzie z uśmiechem przepuszczali ciężarne w kolejkach. sama przepuszczałam ciężarne. ale niestety nie wróciło to do mnie ani razu... co nie znaczy, że nie będe już więcej miła dla ciężarnej, bo teraz tym bardziej czuję, że to fajna sprawa, jeśli ktoś jest tak uprzejmy.

Junior Member
    nataliaowcza

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-01-13 zobacz kalendarz
    Ciężko stwierdzić z czego to wynika. Może po prostu jesteśmy bardziej niemili?

Senior Member
    neira88

O mnie
    Mama cudownego syna :)
    nawet bardzo niemili. w Skarbówce przyszłam 20 min przed końcem pracy. mimo 8 miesiąca ciąży i cienkiego płaszcza "miła pracownica" poinformowała mnie i męża, że nawet nie mamy za czym stać w kolejce, bo ten Pan przede mną jest OSTATNI i nie zostaniemy obsłużeni. specjalnie jechałam z mężem od razu po pracy i tylko ten dzień pasuje, bo są dłuższe godziny urzędowania. nie wytrzymałam i wygarnęłam jej, jak tak można się zachowywać wobec kobiety w ciąży, będąc kobietą, prawdopodobnie posiadającą dzieci.. grugi Pan z okienka obiecał nas obsłużyć - podał pisemka do wypełnienia, a mężowi kazał stać dalej w kolejce. poświęcono nam dosłownie 3min+czas wypisywania pisemka (mniej niż 5 min, w tym czasie i tak szła kolejka przed nami). wyszliśmy oczywiście 5 min przed zamknięciem. po raz kolejny widzę, że więcej empatii mają faceci niż kobiety! a o polityce prorodzinnej w urzędach nawet nie wspomnę.. (biurwa - to stan umysłu)

Ech, biurwa stan umysłu - genialne
    Ale wracając do tematu, to bardzo smutne, że spotykacie się z takimi reakcjami ludzi, zwłaszcza kobiet bo przecież one powinny być o wiele bardziej wyrozumiałe i pamiętać jak ciężko jest zwłaszcza w tych ostatnich miesiącac stać w kolejce, poruszać się komunikacją miejska.
    Biuro, szkoła i inne na http://kinot.pl/

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    4violka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-10-09 zobacz kalendarz
    Witam Przepraszam że przerwę wątek, mam wielką prośbę. Jestem studentką pielęgniarstwa, piszę pracę licencjacką na temat lęku u kobiet ciężarnych. Gdyby były Pani tak uprzejme, bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Z góry bardzo dziękuje i życzę szczęśliwego rozwiązania www.survio.com/survey/d/Y1N2M3D5W5U4U6K5X

Myślę, że mało która kobieta w ciąży próbuje wyegzekwować swoje prawa, chyba z obawy przed atakiem społeczeństwa, bo inaczej tego nazwać nie można. Niejednokrotnie zdarzało mi się, że miałam szansę przepuścić w kolejce panią w ciąży czy staruszkę, ale to bardzo przykre, że inni tego nie robią i ich nie szanują.

Ani to , ani to.dopóki miałam siłę , nie prosiłam...się . Tak , moje panie! Musimy się PROSIĆ o poszanoawanie całkiem naturalnej rzeczy , jaką jest ciąża i tak OCZYWISTEJ , że takim osobom NALEŻY się odmienne traktowanie. Nosisz w sobie człowieka! Jesteś zmęczona!!

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów