Strona 26 z 29
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 290

Dlaczego ciężarne nie upominaja się o swoje prawa?

Junior Member Awatar Edna
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-04-05 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1
    ja mialam pare smiesznych sytuacji ludzie sa rozni to wiemy i co czlowiek to inne podejscie . w pierwszej ciazy jechalam tramwajem to byl maj wiec bylam ubrana dosyc lekko. rodzilam w czerwcu wiec ciaza byla baaardzo zaawansowana i dobrze widoczna. nie bylo miejsc siedzacych, oczywiscie podziwianie miasta bylo priorytetem dla ktosiow siedzacych w pewnym momencie starsza kobieta ktora stala za mna zauwazyla moj brzuszek i oburzona zaczela wrecz krzyczec na caly tramwaj, ze ludzie sa slepi i ze wstyd jej ze mlodzi ludzie tak traktuja ciezarne kobiety, w koncu ich matki tez kiedys nosily pod sercem. podeszla do kolesia ktory siedzial najblizej mnie, sciagnela mu sluchawki z uszu i kazala wstac, zapytala czy nie widzi ze tuz obok niego 'stoi kobieta spodziewajaca sie potomka' i czy nie jest mu teraz wstyd. koles zrobil sie czerwony i nawet sie nie odezwal tylko wysiadl na najblizszym przystanku, babeczka pokazala mi wolne miejsce i powiedziala zebym usiadla po czym rozejrzala sie dookola dajac wszystkim do zrozumienia co o nich mysli po czym rzucila : 'Bydlo', poklepala mnie po ramieniu i wyszla z tramwaju

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member Awatar Edna
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-04-05 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1
    teraz jest troche innaczej bo jestem w 5 mies, brzuch nie jest wcale duzy i pod plaszczem praktycznie go nie widac, niektorzy zerkaja na mnie ale chyba boja sie zapytac czy chce usiasc bo nie wiedzza czy jestem przy kosci czy w ciazy w sklepach jeszcze nie musialam sie upominac o miejsce w kolejce ale jak wiemy zblizaja sie swieta wiec chyba czas pomyslec o naszych orawach i przywilejach po za tym im ciaza "starsza" tym trudniej bedzie nam ustac w dlugiej kolejce z koszykiem zakupow...

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Edna Zobacz posta
    jestem w 5 mies, brzuch nie jest wcale duzy i pod plaszczem praktycznie go nie widac, niektorzy zerkaja na mnie ale chyba boja sie zapytac czy chce usiasc bo nie wiedzzą czy jestem przy kosci czy w ciazy
    No właśnie, i dlatego najlepiej samej poprosić o miejsce.

Senior Member Awatar Klaudus00
    Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-04-28 zobacz kalendarz
    Może i racja że trzeba się upominać chociaż ja nie dawno wiązałam zwolnienie do pracy i wracając musiałam czekać 15 min na autobus po czym przyszła dziewczyna z chłopakiem na przystanek i ta usiadła obok mnie i podpaliła sobie papierosa, pomijając fakt że na przystankach jest zakaz palenia oraz że siedziałam tam sama i mogła pójść w drugi koniec poprosiłam ją grzecznie czy mogła by nie palić na przystanku bo jestem w ciąży i nie musze tego wdychać ta oburzona wstała wyzwała mnie od pojebanych i poszła za przystanek jej chłopak coś skomentował do mnie jeszcze nie miłego i też odszedł wiec po czymś takim nie wymagajmy od ludzi za wiele skoro nie umieją nawet się zachować w takich sytuacjach.

Junior Member
    Kamilka84

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-12-14 zobacz kalendarz
    Hej, ja miałam kilka sytuacji nieprzyjemnych i w metrze i w autobusie. W metrze raz miejsca ustępowała mi starsza kobieta o kulach, bo kilku mężczyzn w wieku ok 30-35 lat w garniturkach udawało, że mnie nie widzą i podsumowała ich " bo widzi Pani, tutaj to wszyscy wykształceni, ale żaden nie jest wychowany", i moim zdaniem bardzo dobrze ich podsumowała. A dzisiaj w autobusie 727 od Wilanowskiej do Mysiadła stałam, bo oczywiście w 9 m-cu ciąży jestem niewidzialna a jak usiadłam i na następnym przystanku wstałam, żeby "dokasować" bilet, to jak się odwróciłam to moje miejsce było już zajęte kobitka bezczelnie usiadła na moich dokumentach i udawała, że śpi. Też chciałabym umieć zasypiać w sekundę....
    Z moich obserwacji wynika, że miejsca o wiele częściej ustępują mi kobiety, niż mężczyźni, jeden nawet raz mnie skomentował, że "ciąża to nie choroba", na co jedna pani go zapytała "a Pan skąd to wie?", a on " z telewizji" Dlaczego kobiety nie upominają się o swoje prawa? Bo się boją reakcji otoczenia, bo nie chcą żeby ktoś myślał, że żądają dla siebie specjalnego traktowania, a tak na serio chciałybyśmy trochę życzliwości i troski.

Senior Member
    Ewelinka05

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-11-28 zobacz kalendarz
    dziewczyny - urodziłam - 28 listopada adas przyszedł na świat - ciekawe jak teraz będza wyglądały nasze prawa i pomoc otoczenianp z wózkiem

Senior Member
    doloresc

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-08-08 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Ewelinka05 Zobacz posta
    dziewczyny - urodziłam - 28 listopada adas przyszedł na świat - ciekawe jak teraz będza wyglądały nasze prawa i pomoc otoczenianp z wózkiem
    ciężka sprawa ..ja ostatnio komuś po stopach wózkiem przejechałam bo nie raczył się przesunąć ...a wózek mam spory i koła też mruknęłam pod nosem przepraszam i przedefilowałam dalej

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Cytat Zamieszczone przez Ewelinka05 Zobacz posta
    Nie spodziewaj się raczej pomocy ze strony otoczenia - niestety, w większości sklepów, autobusach itp kobieta z wózkiem traktowana jest jako intruz albo zło konieczne. Tak jest od lat i nic się nie zmienia ;(

Czasami mi się wydaje, że niektóre ciężarne po prostu same zniechęcają do pomocy swoją postawą roszczeniową. Jak ja się uśmiechnęłam i grzecznie o coś poprosiłam to nikt nigdy nie odmówił mi pomocy w ciąży. Czy to w tramwaju czy gdziekolwiek indziej.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez DRCAROLANN97 Zobacz posta
    Czasami mi się wydaje, że niektóre ciężarne po prostu same zniechęcają do pomocy swoją postawą roszczeniową. Jak ja się uśmiechnęłam i grzecznie o coś poprosiłam to nikt nigdy nie odmówił mi pomocy w ciąży.
    Myślę dokładnie tak samo! I powtarzam: trzeba zachowywać się miło i grzecznie, kulturalnie po prostu, a na pewno nie roszczeniowo czy po chamsku. Niestety, mam wrażenie, że wśród młodych matek coraz częściej dominuje ten drugi typ zachowania

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów