Strona 25 z 29
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 290

Dlaczego ciężarne nie upominaja się o swoje prawa?

Senior Member
    neira88

O mnie
    Mama cudownego syna :)
    Cytat Zamieszczone przez taklubnie Zobacz posta
    teraz jest głupie myślenie ja jestem w 6 miesiącu, chce juz powoli odejść na L4 , mam pracę w której nie raz dużo chodzę po schodach po mieście itd , szef i reszta w szoku że chcę odejść , przecież tak dobrze wyglądam

oni myślą że jak sie nie przewracam to już jest super i chcą abym pracowała do porodu - na pełnych obrotach
    chore kto mi za to zapłaci więcej , podziękuje , da premie czy coś??

jak tu rodzic skoro wszędzie cie traktują jako winną

raz tylko w sklepie poprosiłam czy mogę wejść przed taka Panią w kasie , popatrzyła na mnie jak na głupią
    jeszcze nie będąc w ciąży zauważyłam to samo... mam wrażenie, ze mężczyźni mają jakby więcej empatii niż kobietu (co nie jest oczywiscie regułą). Do tego moja teściowa twierdzi, że teraz ludzie są o wiele bardziej niemili dla ciężarówek. Kiedyś sami wpuszczali przed siebie. Teraz jak sie nie upomnisz, to sobie stój. Miała dobre porównanie czasowe, gdyż miedzy pierwszym a ostatnim dzieckiem była roznica 14 lat.
    sama starałam sie przepuszczac kobiety w ciąży, ale nie sądzę, by mi się to zwróciło

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    caalineczka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-09-08 zobacz kalendarz
    No to ja z Ikei mam inne wrażenia, stanęłam z mężem z zakupami w kasie pierwszeństwa, nie było wiele ludzi, ale pani z kasy od razu nas zawołała do kasy (o tu pani w ciąży, proszę do mnie) i skasowała zakupy.
    Ale w innych systuacjach bez pardonu upominałam się o swoje, nie zważając na reakcje innych kolejkowiczów.

Senior Member
    Ewelinka05

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-11-28 zobacz kalendarz
    calineczka - moim zdaniem bardzo słusznie - nosimy nowych obywateli w tym wymierającym kraju - powinno sie to doceniać

Senior Member Awatar Klaudus00
    Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-04-28 zobacz kalendarz
    Hey ja się o swoje prawa nie upominam zwłaszcza że mieszkam na osiedlu emerytów i w tramwaju jest zawsze pełno babć jadących na rynek nie mam zawansowanej ciąży bo 17 tydz widać brzuch ale nie w grubej kurtce boli mnie często kręgosłup i kość ogonowa a w 8 tyg miałam ciąże zagrożoną i leżałam w szpitalu często bolał mnie brzuch. Teraz gdy przeczytałam wcześniejszy wpis o wypadku w tramwaju zaczęłam się ostro zastanawiać czy nie wymuszać miejsca. Z drugiej strony jednak gdy na miejscu dla ciężarnych siedzi starsza osoba a, ja źle się czuje to mam jej kazać wstać nie wypada a na innych miejscach siedzą młodzi ale po co wstać skoro nie ma naklejki ustąp pierwszeństwa.

Witam wszystkich.
    Ja miałam 2 ciąże. Tak na prawdę nigdy nie miałam okazji poczuć ludzkiej życzliwości. Najczęściej w autobusie zdarza się, że jeśli stoi kobieta w zaawansowanej ciąży to najczęściej widok za oknem jest strasznie ciekawy Nie spotkałam się z czymś takim, żeby ustąpił mi ktoś miejsce. Chociaż byłam świadkiem, jak w hipermarkecie była strasznie długa kolejka i pani z kasy kazała przepuścić kobietę w zaawansowanej ciąży. Ludzie z kolejki się strasznie burzyli, ale kobieta została obsłużona i sobie poszła. Wszystkie cięgi spadły na kasjerkę. Podobała mi się ta sytuacja, ze pomimo, że na nią napadli to ona konsekwentnie obsłużyła ciężarną.
    Pozdrawiam

Senior Member
    Ewelinka05

O mnie
    nie wiem o co chodziło tym ludziom z kolejki - chcieli zeby ich matki tez sie mordowały jak ich nosiły?

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Klaudus00 Zobacz posta
    gdy na miejscu dla ciężarnych siedzi starsza osoba a, ja źle się czuje to mam jej kazać wstać nie wypada a na innych miejscach siedzą młodzi ale po co wstać skoro nie ma naklejki ustąp pierwszeństwa.
    Ale zawsze można uprzejmie zapytać młodego: "Czy mógłby mi Pan/Pani ustąpić miejsca? Będę bardzo wdzięczna, bo kiepsko się czuję". To naprawdę działa.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    raszet1

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-12-12 zobacz kalendarz
    Dokładnie - młodzi ludzie i mężczyźni mają zupełnie inne podejście. Najgorsze są kobiety 60+, nie dość że nie ustąpią, to jeszcze skomentują po chamsku.

Senior Member
    Ewelinka05

O mnie
    Tak pomyślałam, ze może oni rzeczywiście poprostu o tym nie myślą, jak my się czujemy, co z nami ird...a jak sie ich poprosi, to oczywiście zareagują, bo zwyczajnie maja całą masę problemów własnych, może jakichs chorzeń utajonych, których my nie widzimy...ale jak się zwróci uwage na swój stan i samopoczucie, to przeciez nie obrzucą nas raczej wyzwiskami - pewnie to może się dażyć, ale raczej nie notorycznie tylko jakieś wyjatkowe, pojedyncze przypadki...

Cytat Zamieszczone przez Ewelinka05 Zobacz posta
    Tak pomyślałam, ze może oni rzeczywiście poprostu o tym nie myślą, jak my się czujemy, co z nami ird...a jak sie ich poprosi, to oczywiście zareagują, bo zwyczajnie maja całą masę problemów własnych, może jakichs chorzeń utajonych, których my nie widzimy...ale jak się zwróci uwage na swój stan i samopoczucie, to przeciez nie obrzucą nas raczej wyzwiskami -
    Też myślę, że to by pomogło, gdyby uświadomić ludziom, że nie żądamy dla siebie miejsca "dla zasady", tylko dlatego, że z powodu ciąży źle się czujemy. Ale też z drugiej strony nie każda chce o tym mówić, jak się czuje. Kobiety to "siłaczki" i nie lubią się skarżyć, wolą zacisnąć zęby.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów