Strona 24 z 29
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 290

Dlaczego ciężarne nie upominaja się o swoje prawa?

Junior Member Awatar swiniu
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-03-23 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez madziarrah Zobacz posta
    Zupełnie odmienne zachowanie reprezentuje ojciec mojego dziecka. Gdy jesteśmy np. w hipermarkecie, od razu kieruje się do kasy pierwszeństwa i bez ogródek mówi: 'przepraszam, ja z ciężarną, mamy pierwszeństwo' czy coś podobnego. Jemu nie jest ani głupio ani niezręcznie z powodu wściekłych min innych kupujących. Z jednej strony to dobrze, bo głośno upomina się o to, co mnie się należy, ale z drugiej nie jestem pewna, czy tak to powinno wyglądać
    I super, mój facet robił tak samo. Ciąża to nie choroba, ale nieraz mój T. widział jak się męczę i jak już nie mogę wystać. Kiedy raz przyszliśmy z zakupów i zobaczył jak mi nogi spuchły, to potem się nie patyczkował i zdecydowanie, ale uprzejmie informował, że mamy pierwszeństwo. My się boimy linczu, może to i przez hormony, facetów to na szczęście nie dotyka i potrafią zachowac zdrowy rozsądek. Faceci górą!
    "Jeśli nie wiesz człowieku, jak postąpić, na wszelki wypadek postąp uczciwie"
    /A. Słonimski/

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Ewelinka05

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-11-28 zobacz kalendarz
    ostatecznie od tego są mężowie, to nasi opiekunowie i obrońcy - jak inaczej mógłby sie zachować?

Cytat Zamieszczone przez Rozalka86 Zobacz posta
    Co do młodzieży, pamiętam jak byłam z siostrzenicą która ma może z piętnaście lat, w autobusie w Polsce, i ona wtedy bardzo ją bolała noga, bo wcześniej się niefortunnie wywróciła. Usiadła na zwykłym miejscu, a ja stałam obok niej. Wtedy weszła jakaś kobieta w ciąży, z naprawde dużym brzuchem, stanęła koło nas. Gdy Kamilka nie ustąpiła po pierwszych trzech minutach (jak już pisałam naprawde bolała ją noga) ciężarna się na nią wydarła. Każdy oczywiście ją poparł i na nic były moje tłumaczenia, ona ma chorą nogę. Więc ta wstała, tylko po to by za chwile się przewrócić. Siedziała na podłodze i płakała, bo ją noga bolała. Wtedy dopiero przestali z niej kpić. Jednak dobiło mnie to że osoby koło 20 roku życia siedzący koło niej i tak bardzo jej dogadywujący nie pomyśleli o tym by ciężarnej ustąpić.
    Twoja historia, Rozalko, przypomniało mi o jednej sytuacji z zamierzchłych czasów mojej młodości

Miałam nogę w gipsie i jechałam autobusem do liceum. A że była to zima, to długi płaszcz zakrywał moją unieruchomioną nogę... Na przystanku wsiadła starsza pani i od razu wrzask, ale taki non-stop: młodzież niewychowana, co za pokolenie, kto cię dziecko wychował. Trwało to chyba z kilka minut, a ja siedziałam jak głupia, nawet nie mając jak słowa wtrącić (zresztą, bywałam mało asertywna w tamtych czasach :P). W końcu udało mi się wydukać: Ale ja mam gips! A pani na to: Co z tego?!

I dopiero się zreflektowała, spiekła buraka i uciekła na drugi koniec autobusu

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez swiniu Zobacz posta
    w Ikei (...) stanęliśmy w kasie pierwszeństwa a tu kolejka na 15 osób (...) zapytałam uprzejmie, czy mnie Państwo przepuszczą, bo mam tylko tą łopatkę. Parę osób wzruszyło ramionami, a pan zaczął wykładać towar na ladę (chamówa). Więc spytałam raz jeszcze tym razem kasjerki, ta wychyliła się i sprawdzała czy aby na pewno mam brzuch a potem zapytała czy mam tylko jedna rzecz.
    Tylko po co pytać innych klientów o to, co jest oczywiste? W Ikei są wyraźne plansze, które kasy są przeznaczone dla osób obsługiwanych poza kolejnością (w tym kobiet w ciąży) - wystarczy podejść do takiej kasy. I nie ma znaczenia, czy jest mało, czy dużo zakupów.

Senior Member Awatar sylvus83
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-10-08 zobacz kalendarz
    Ja się nie patyczkuję jeśłi widzę oznaczenia że kasa z pierwszeństwem, że ciężarne są obsługiwane poza kolejnością itd. Ale co jełśi takiej kasy nie ma? Co jesli w autobusie siedzi stado napakowanych (albo nie) facetów a miejsca nie są oznaczone krzyżykiem? Jak się upomnieć o ustąpienie czy pierwszeństwo? Niestety przepisy nie określają jasno jakie prawa ma kobieta (poza kodeksem pracy ale to co innego). Ostatnio jechałam tak właśnie w autobusie, czterwch facetów siedziało, każdy udaje że nie widzi, znaczka nad miejscem brak a tłok taki że nie moglam się przecisnąć na krok nawet w pobliże miejsca z pierwszeństwem. Dodam że brzuszka nie dało sie nie zauważyć, jestem w 9 m-cu już.
    Dopiero będąc w ciąży zauważam jak mało jest sklepów gdzie są kasy z pierwszeństwem, jak personel (o klientach nawet nie będę wspominać) udaje że nie widzi ciężarnych. A przecież często chodzenie do sklepów, zwłaszcza w mocno zaawansowanej ciąży, to nie fanaberia i wycieczka krajoznawcza tylko już przykry obowiązek podczas którego zostawiamy tam nierzadko kupę kasy. Mogę postać w osiedlowej piekarni jeśli wyskoczyłam tylko po chleb, ale jeśłi robię tygodniowe zakupy w markecie, chodze po nim 1-2h i zostawiam często kilka stówek to już oczekuję że chociaż nie będe musiała stać pół godziny w kasie. Niestety.... Przydałaby się zmiana przepisów.

Senior Member
    Ewelinka05

O mnie
    my za bardzo zastraszone jesteśmy tym podejssciem, ze swiat tylko dl aw pełni sprawnych a reszta niech spada....i tak się przemykamy ze wstydem - głupie jesteśmy po prostu

Junior Member Awatar MamuniaLaluni
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-06-06 zobacz kalendarz
    Będąc w ciąży raptem dwukrotnie poprosiłam o "specjalne" przywileje.
    Raz w 5 miesiącu ciąży w aptece poprosiłam czy mogłabym tylko kupić glukozę na badanie krwi, a że nie czułam się najlepiej i w kolejce było mnóstwo ludzi, wiedziałam że nie dam rady wystać. "Bardzo" miła starsza Pani powiedziała, tu cytuję: "Jak se k****wa dałaś zrobić i stać możesz". Byłam w takim szoku, że bardzo szybko ewakuowałam się z apteki.
    Drugi przypadek miał miejsce na 2 dni przed porodem stała w sklepie ze swoim zwyczajowym śniadankiem i kasjerka poprosiła żeby reszta kolejkowiczów mnie przepusciła, w związku z tym że brzuch zajmował 3/4 kolejki przede mną. Usyszałam bardzo niemiłe komentarze właśnie z ust starszych kobiet.
    Ogólnie jeżeli spotykałam się z niemiłą postawą to wlaśnie ze strony kobiet w podeszłym wieku, któe w większości przypadków przypuszczam same były matkami, czyli wniosek z tego taki, że były w ciąży.
    Ogólnie mój mąż stwierdził, że powinien wszędzie chodzić ze mną, bo jak byłam z nim nikt nigdy nie robił żadnych problemów wręcz przeciwnie.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar taklubnie
    O mnie
    luty 2015
    teraz jest głupie myślenie ja jestem w 6 miesiącu, chce juz powoli odejść na L4 , mam pracę w której nie raz dużo chodzę po schodach po mieście itd , szef i reszta w szoku że chcę odejść , przecież tak dobrze wyglądam

oni myślą że jak sie nie przewracam to już jest super i chcą abym pracowała do porodu - na pełnych obrotach
    chore kto mi za to zapłaci więcej , podziękuje , da premie czy coś??

jak tu rodzic skoro wszędzie cie traktują jako winną

raz tylko w sklepie poprosiłam czy mogę wejść przed taka Panią w kasie , popatrzyła na mnie jak na głupią

Senior Member
    Ewelinka05

O mnie
    podłość ludzka nie zna granic :<

Junior Member
    Mama Kangurzyca

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-10-04 zobacz kalendarz
    Ja byłam głupia w ciąży bo się nie upominałam o swoje. Teraz kiedy jestem z maleństwem na zakupach bez pardonu uderzam na początek kolejki w kasie pierszeństwa:-)

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów