Strona 22 z 29
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 290

Dlaczego ciężarne nie upominaja się o swoje prawa?

Junior Member
    jajunior

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-06-05 zobacz kalendarz
    podejrzewam że większość się nie upomina o swoje prawa bo nawet jak sie nachodzisz i namęczysz to dostaniesz jakieś marne grosze, a jeśli chodzi o miejsce siedzące to nigdy nie wiadomo co ci odpowie druga osoba np. młoda może coś chamsko odpowiedzieć

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jajunior Zobacz posta
    jeśli chodzi o miejsce siedzące to nigdy nie wiadomo co ci odpowie druga osoba np. młoda może coś chamsko odpowiedzieć
    A ja wciąż myślę, że jeśli poprosi się o miejsce w sposób miły i grzeczny, z uśmiechem, to i ta druga osoba nie będzie chamska. Bo dlaczego miałaby być?

mnie też nie ustepowano miejsca ale wydaje mi się, że zwłaszcza starsze babki pamiętając jeszcze niedawne kolejki w prl nie chcą nikogo przepuścić z przyzwyczajenia, ich też nikt nie przepuścił, bo by zabrakło czegos

Senior Member Awatar Peen
    Mieszka w
    Szczecin, Poland, Poland
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-04-15 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    A ja wciąż myślę, że jeśli poprosi się o miejsce w sposób miły i grzeczny, z uśmiechem, to i ta druga osoba nie będzie chamska. Bo dlaczego miałaby być?
    Bo tacy są ludzie. Nie wszyscy, ale chamy się zdarzają i nigdy nie wiadomo, czy ktoś Ci nie odpowie wrednym tekstem albo po prostu nie zacznie na Ciebie krzyczeć (bo i o takich przypadkach słyszałam).

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Peen Zobacz posta
    Bo tacy są ludzie. Nie wszyscy, ale chamy się zdarzają i nigdy nie wiadomo, czy ktoś Ci nie odpowie wrednym tekstem albo po prostu nie zacznie na Ciebie krzyczeć (bo i o takich przypadkach słyszałam).
    No to już trzeba mieć straszny tupet, żeby nakrzyczeć na kobietę w ciąży, która prosi o ustąpienie miejsca. Myślę, że taka reakcja powinna spowodować oburzenie otoczenia.

Senior Member Awatar Peen
    Mieszka w
    Szczecin, Poland, Poland
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-04-15 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez asia Zobacz posta
    No to już trzeba mieć straszny tupet, żeby nakrzyczeć na kobietę w ciąży, która prosi o ustąpienie miejsca. Myślę, że taka reakcja powinna spowodować oburzenie otoczenia.
    Chciałabym, żeby tak było, ale jak widać po wypowiedziach w tych tematach, nie jest tak. Już wspominałam tutaj (ze starego konta), że jak ja byłam w ciąży(chyba dzień czy dwa przed terminem porodu) i siedziałam sobie w autobusie, jakiś facet nakrzyczał na mnie, żebym ustąpiła miejsca jego córce/koleżance (nie wiem kto to był) z dzieckiem na rękach.

Poza tym chamskie odzywki typu: "było nóg nie rozkładać" są niestety normą. Dlatego ciężarne już wolą przestać swoje, niż słuchać i się denerwować. Też tak miałam. Za to teraz, jak Olek jest już po drugiej stronie brzucha, potrafię się upomnieć

upominać się trzeba i należy inaczej społeczeństwo tak zdziadzieje że strach będzie dzieci wypuszczac
    Ostatnio edytowane przez Olixx ; 16-07-14 o 08:55

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży

Junior Member Awatar blues27
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-09-25 zobacz kalendarz
    Oczywiście, że trzeba się upominać. Jak młodzież nie jest dobrze wychowana to chociaż tak trzeba ingerować.

Senior Member Awatar sylvus83
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-10-08 zobacz kalendarz
    NA razie nie miałam okazji się upominać. Póki czuję się dobrze nie proszę o ustąpienie miejsca, zresztą w komunikacji miejskiej pasażerowie sami ustępują mi miejsce. Natomiast w kolejkach w sklepach.... tu zauważyłam że udają że nie widzą :/

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów